EÚ chce problém migrácie riešiť aj na úkor Slovenska
12. júla 2020 11:56,
Prečítané 3 382x,
politolog,
Nezaradené
EÚ chce problém migrácie riešiť aj na úkor Slovenska
Ale ďaleko reálnejšie totiž je, že samotná migrácia sa aj naďalej nijako riešiť nebude, nebudú sa dôsledne brániť teritoriálne vody ani vonkajšie hranice a budú sa riešiť iba následky.
Čo je humánneho na tom, že EÚ stále necháva pre migrantov otvorené vodné cesty do Európy, čo si už vyžiadalo tisíce alebo možno desaťtisíce ľudských životov? Čo je humánneho na tom, že EÚ svojou politikou naďalej podporuje lukratívny pašerácky biznis a ženie ľudí do úplne evidentného nebezpečenstva?
A pravdou je aj to, že tým dostáva na frak aj ďalšia hodnota, a to demokracia. Pretože politici väčšinu tieto rozhodnutia činia bez mandátu svojich voličov alebo dokonca aj proti ich vôli !
Povedať, musíš byť solidárny alebo niekomu ukladať povinnosť byť solidárny, je rovnako idiotské a nelogické ako povedať, musíš ma milovať’. Nemusím! Môžem, ale nemusím. City a pocity sa nedajú ani vynútiť, ani nárokovať, ani vymáhať. City a pocity buď sú, alebo nie sú a pokiaľ nie sú, tak sa z nikoho nedajú ani vyžmýkať, ani vydolovať.
13.03.2026
Dany Kollár, Marián Magát…Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci Paradox dnešnej doby je zarážajúci. V štáte, ktorý sa hrdo označuje za demokratický a právny, sa čoraz častejšie ozýva pocit, že spravodlivosť prestáva byť spravodlivosťou a mení sa na divadlo. A to je mimoriadne nebezpečné. Pamäť nás totiž už neraz poučila, kam vedie [...]
11.03.2026
Dany Kollár, Marián Magát … Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle. Existujú chvíle, keď človek nevie, či sa má smiať alebo znepokojene mlčať. Pohľad na niektoré rozhodnutia dnešného súdnictva totiž vyvoláva zvláštny dojem: akoby sa spravodlivosť presťahovala z chrámu práva rovno do [...]
23.02.2026
Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Veľké vystúpenia prinášajú veľké reakcie. A niekedy sú tie najostrejšie práve z domácej pôdy. Ešte nikdy som nezažil takú spŕšku – až oslavných – reakcií na konanie slovenského premiéra. Svetové portály, zahraniční komentátori, analytici z rôznych kútov Európy – a zrazu sa hovorí o Slovensku inak. Nie ako o [...]
Malinová ste mimo diania ,v Rakúsku ,Nemecku ...
Tragáč cirkev slúži len na ovládanie ovečiek..Či... ...
S ňou sa ani nebav, ona má permanentne vypité....... ...
áno židia+kresťania+moslimovia sú Bratia ...
Presne tak! ...
Celá debata | RSS tejto debaty