Západ prehráva s Putinom, Ruskom, Dostojevským a Slovanmi

Západ prehráva.
Dokáže niekto zastaviť Západ ? pýta sa zdravý rozum a srdce kresťana. Prečo „kryjú “ podozrivých zo zostrelenia lietadla MH17 ? „Zašiel Západ priďaleko? Ako čas plynie, chladne vypočítavý politici dostali odpoveď: zrejme zašiel. Zatiaľ čo nenávisťou kontrolované médiá pochovali úlohu Ruska pri katastrofe pod lavínou protiruskej propagandy, západní lídri sú opäť raz zablokovaní Putinovou charizmou Slovanského lídra.
Fiodor Michajlovič Dostojevskij : „Prvá kategória, čiže materiál, všeobecne povedané sú ľudia vo svojej podstate konzervatívni, solídni, žijú v poslušnosti a radi sú poslušnými. Podľa mňa sú aj povinná byť poslušnými, lebo to je ich poslanie, a to rozhodnutie nie je pre nich nič ponižujúce. Druhá kategória – všetci porušujú zákon, sú boritelia alebo k tomu majú sklony, podľa schopností. Zločiny týchto ľudí sú však relatívne a rozmanité; väčšinou vyžadujú v rôznych vyhláseniach zbúranie existujúceho v mene lepšieho. Ale ak taký človek potrebuje pre svoju ideu prekročiť trebárs cez mŕtvolu, cez krv, myslím, že si môže vo svojom vnútri podľa svedomia, dať povolenie prekročiť cez krv.
Toť vsjo.

Tréner Weiss už dávno stratil kabínu. Odkedy ho podarený Armén symbolicky „neskalibroval“ na ihrisku čítačkou peňazí.

11.12.2025

Tréner Weiss už dávno stratil kabínu. Odkedy ho podarený Armén symbolicky „neskalibroval“ na ihrisku čítačkou peňazí. Slovan Bratislava prežíva obdobie, ktoré si žiada otvorenú diskusiu o tom, kam smeruje jeho športová identita. A hoci bolo kedysi meno trénera Vladimíra Weissa spájané s úspechmi, dnes sa čoraz hlasnejšie ozýva názor, že jeho éra sa vyčerpala. [...]

Minister školstva T. Drucker musí odstúpiť, krieda patrí späť na tabuľu, nie na chodník. Školy zlyhávajú, sú jalové a vulgárne.

23.11.2025

Ak sa krieda stala symbolom chaosu v školstve, potom je logické, že minister školstva by mal zvážiť odchod – možno by to bol prvý krok k tomu, aby sa krieda a škola opäť používala na vyučovanie, a nie ako politická rekvizita. V posledných týždňoch sa médiami prehnala kauza kriedových nápisov na chodníkoch. Áno, čítate správne – krieda. Nie zabezpečenie plynu, nie [...]

17. november: symbol kultúrnej a ekonomickej okupácie. Proti-kresťanskej nenávisti.

18.11.2025

17- november: symbol kultúrnej, protikresťanskej a ekonomickej okupácie Povedzme si to otvorene: to, čo prišlo po 17. novembri 1989, nebola žiadna sloboda. Bola to aj tichá okupácia ekonomickými mocnosťami, ktoré presne vedeli, čo chcú – lacnú pracovnú silu, nový trh a politikov ochotných im držať dvere otvorené. Západ sem neprišiel budovať našu slobodu. Prišiel [...]

Kosovo SR Priština vojaci prezident Pellegrini návšteva

Návrat do napätého regiónu. Do Kosova pošleme až 150 vojakov a americké obrnené vozidlá

21.12.2025 19:15

Americké Oshkoshe, ktoré má dostať Slovensko za pomoc Ukrajine, by mohli byť nasadené v misii KFOR.

ČR FF UK streľba výročie spomienka obete

Ľudia si v Prahe koncertom a tichou pietou pripomenuli obete streľby

21.12.2025 19:14

K pamätníku prichádzali ľudia počas celého dňa.

Venezuela, tanker

USA zadržali pri pobreží Venezuely druhý tanker za 24 hodín

21.12.2025 18:47

Konkrétne miesto operácie nešpecifikovali.

Donald Trump, Elon Musk

Forbes: Majetok šéfa Tesly Elona Muska prekročil 700 miliárd USD

21.12.2025 18:39

Musk nedávno vyhral dlhoročný právny spor, týkajúci sa veľkého balíka akcií Tesly z roku 2018.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,358
Celková čítanosť: 8397826x
Priemerná čítanosť článkov: 6184x

Autor blogu

Kategórie

Archív