Založ si blog

Medvedev o postoji Ruska

Medvedev o postoji Ruska

V Pravde zas uverejnili článok o tom, ako sa Medvedev „vyhráža jadrovými útokmi“.

Keďže Pravda uverejnila len vybrané pasáže, pozrel som sa na originál.  A preložil som ho (s pomocou deepl). Je ucelený, nemožno namietať proti tomu, čo Medvedev píše. Nie je tam žiaden omyl, nie je tam ani žiaden radikalizmus. Medvedev len varuje. Západ v tejto situácii, keď mnohé naznačuje, že Okrajina môže vojensky aj inak skolabovať, začína špekulovať o otvorenom zapojení sa do jej vojny s Ruskom. Zelenskyj podpisuje akési bilaterálne zmluvy s Nemeckom, a možno aj s inými krajinami – zahrávanie si s ohňom, ktoré môže zle skončiť.

Takže tu je Medvedevov text:

 Pred časom som tu na svojom TG-kanáli napísal: „Jadrová mocnosť nemôže prehrať vojnu“. Okamžite vyskočili usmrkaní angloamerickí cucáci a kričali: „Nie, vôbec nie, aj USA prehrali vojny“. To je úplná lož. Nehovoril som o Vietname, Afganistane ani o desiatkach ďalších miest, v ktorých Američania viedli koloniálne dobyvačné vojny. Písal som o historických vojnách, v ktorých sa odohráva obrana vlastnej vlasti. Svojej krajiny, svojich ľudí, svojich hodnôt. Takúto vojnu jadrové mocnosti nikdy s nikým neprehrali.

Prečo o tom opäť píšem? Čítam slová všelijakých Pistoriusov a Shappsov a myslím si: sú naozaj takí kreténi, alebo to len predstierajú? „Svet si nemôže dovoliť ruské víťazstvo v tejto vojne.“ Ako to? Takto.

V poriadku. Predstavme si na chvíľu, že Rusko prehralo a „Ukrajina so svojimi spojencami“ vyhrala. Čo by pre našich nepriateľov – neonacistov s ich západnými sponzormi – bolo takýmto víťazstvom? Nuž, ako už bolo mnohokrát povedané, návrat k hraniciam z roku 1991. Teda priamy a nezvratný rozpad súčasného Ruska, ktoré ústavne zahŕňa nové územia. A potom zúrivá občianska vojna s definitívnym zmiznutím našej krajiny z mapy sveta. Desiatky miliónov obetí. Smrť našej budúcnosti. Kolaps všetkého na svete.

A teraz hlavná otázka: naozaj títo idioti veria, že obyvatelia Ruska prehltnú takéto rozdelenie svojej krajiny? Že si všetci budeme myslieť niečo také: „No, žiaľ, stalo sa. Vyhrali. Súčasné Rusko zaniklo. Je to, samozrejme, škoda, ale musíme ďalej žiť v rozpadajúcej sa, umierajúcej krajine, pretože jadrová vojna je pre nás oveľa strašnejšia ako smrť našich blízkych, našich detí, nášho Ruska…“? A že by im potom vedenie štátu na čele s vrchným veliteľom ozbrojených síl Ruskej federácie podalo ruku, aby prijali tie najťažšie rozhodnutia?

Tak to bude. Bude to veľmi odlišné. Rozpad Ruska bude mať oveľa hroznejšie následky ako výsledky obyčajnej, aj tej najrozsiahlejšej vojny. Pokusy vrátiť Rusko do hraníc z roku 1991 totiž povedú len k jednému. Ku globálnej vojne so západnými krajinami s uplatnením celého strategického arzenálu nášho štátu. Kyjev, Berlín, Londýn, Washington. Na všetky ostatné krásne historické miesta, ktoré sú už dávno zaradené medzi letové ciele našej jadrovej triády.

Budeme mať na to odvahu, ak pôjde o zánik tisícročnej krajiny, našej veľkej vlasti, a obete, ktoré prinášal ruský ľud počas storočí, budú márne?

Odpoveď je zrejmá.

Takže by sme to mali všetko získať späť, kým nie je neskoro. Alebo si to získame späť sami s maximálnymi stratami pre nepriateľa. Ako Avdejevka. Naši vojaci sú hrdinovia!

———–

Toľko Medvedev.

 

Namiesto toho, aby z toho robili prestitúti zas raz hysterické patetické moralizovanie, by sa mali masmédia zamyslieť a dať širokej verejnosti serióznu informáciu o tom, na hrane akej priepasti sa ľudstvo nachádza.

My to nevyhnutné varovanie robíme aspoň takto.

 

originál:

https://t.me/medvedev_telegram/448

Grant Shapps is the United Kingdom’s secretary of state

Boris Pistorius – minister obrany Nemecka

Pravda: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/700028-medvedev-sa-vyhraza-jadrovym…

norman nadľad

:.:

Pán Vlha sa dobre rozhodol. Už by mal odísť aj s dcérou a hneď!

12.04.2024

Pán Vlha sa dobre rozhodol. Už by mal odísť aj s dcérou a hneď! Čaká tam na nich zlatý poklad a otvorená náruč celej športovej verejnosti! Chce odísť? V poriadku, ale to nikoho nezaujíma. Koho zaujíma nejaký Boris Vlaha ? Nerozumiem, prečo drísty tohto piceríjskeho opekača sú uverejnené v športovej rubrike ? A čo ma brat tak dôležité s úspešnou sestrou? Nič. Kto [...]

Korčokovizmus uzemnil  zdravý sedliacky rozum.

08.04.2024

Korčokovizmus položil zdravý sedliacky rozum. Je jasne vidieť, že Korčokovizmus porazil zdravý sedliacky rozum vidieka. Ľudia celkom jasne odmietli Bratislafských mamľasov. Toto je historické a veľmi významné víťazstvo „okresných“ ľudí vidieka, ktorí prvý krát v histórii samostatného Slovenska ukázali svoju silu a potencionál. Schopnosti zdravého úsudku [...]

Korčok je lúzer roka. Vraj nezabudne, že z neho spravili „kadidlo vojny“ ?

07.04.2024

Korčok je lúzer roka. Vraj nezabudne, že z neho spravili „kandidáta vojny“ Táto prehra sa na ňom nalepí, a jeho beztak slabý politický profil ho vrhá do stratena. Leško kecal niečo o novej strane – mala by mať názov Strana Lúzra? A zas Korčok kecá, že ho porazili „netransparentne“, a podobne – kritizuje to isté, čo robil on sám. A ešte sa [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,219
Celková čítanosť: 7535384x
Priemerná čítanosť článkov: 6182x

Autor blogu

Kategórie

Archív