Orbánovo varovanie: Európa už teraz výrazne zaostáva. A vraj populista.
13. marca 2022 09:44,
Prečítané 3 828x,
politolog,
Nezaradené
Orbánovo varovanie: Európa už teraz výrazne zaostáva. A že vraj populista.
Európa už teraz citeľne zaostáva za raketovým tempom rozvoja niektorých častí sveta. Maďarský premiér Viktor Orbán jasne dokumentoval zaostávanie Európy na niekoľkých číslach:
„V roku 2008 predstavovala EÚ 25 percent svetového HDP, zatiaľ čo v roku 2019 to už bolo iba 18 percent. V roku 2008 predstavovala EÚ 22 percent svetovej pridanej hodnoty výroby, v roku 2019 to bolo len 15 percent. V roku 2001 bolo medzi 50 najväčšími svetovými spoločnosťami 14 európskych, dnes už iba 7. Medzi 10 najväčšími finančnými centrami na svete nie je už ani jediné z Európskej únie.
Pred tridsiatimi rokmi podávala Európska únia sedemkrát viac patentov ako Čína, zatiaľ čo dnes Čína podáva štrnásťkrát viac patentov ako Európska únia. Za posledných 25 rokov bolo vo svete založených 20 spoločností, ktorých hodnota dnes presahuje 100 miliárd dolárov: 9 amerických, 8 čínskych, nie je medzi nimi žiadna európska.
Čo sa to stalo s našou Európskou úniou?“
Nevedú ju diletanti ?
.:.:
07.11.2025
Weiss musí odísť. Slovan hnije zvnútra. Na lavičke sedí tréner, ktorý žije z minulosti a z mena, nie z výsledkov. Stačilo. Vladimír Weiss st. sa stal symbolom stagnácie, chaosu a úpadku, aký Slovan Bratislava nezažil celé roky. Mužstvo, ktoré malo byť dominantné, dnes vyzerá ako skupina unavených turistov, ktorí sa náhodou ocitli na futbalovom ihrisku. Žiadna energia, [...]
03.11.2025
Keď hymna stráca úctu, stráca sa aj charakter športu. Pred každým hokejovým ligovým zápasom zaznie slovenská štátna hymna. Mala by byť okamihom hrdosti, zjednotenia, rešpektu. No dnes sa z nej stáva len otravná formalita, ktorú mnohí hráči pretrpia s výrazom znudeného turistu. Jeden sa kolíše, druhý sa obzerá, ďalší si odpľúva alebo krúti hlavou, akoby čakal, [...]
29.10.2025
Pán Fico, krajina potrebuje lídra, nie obeť. Už nie je čas vyplakávať, ale konať. Pán Fico, prestaňte sa už konečne sťažovať na média a novinárov. Pán premiér, už by to chcelo trochu sebakritiky. Počúvať, ako sa vaša vláda „nebude nechať otĺkať“, začína byť únavné až komické. Koľko ste už vlastne vo vláde? Nie ste tu prvýkrát – a rozhodne nie krátko. [...]
šikse - : ))) - https://www.usdebtclock... ...
patenty? ...
Je však dôležité upozorniť na skutočnosť, že... ...
Ano, Orbanova otazka je spravna. EU svojou... ...
...skorumpovaní oligarchiou a štátnymi... ...
Celá debata | RSS tejto debaty