Založ si blog

EÚ a „západ“ je už zdochýnajúci kôň. Týka sa otázok o koreňoch krízy, ktorá nás pohlcuje, ktorým sa však „bábková“ elita vyhýba.

EÚ a „západ“ je už zdochýnajúci kôň. Týka sa otázok o koreňoch krízy, ktorá nás pohlcuje, ktorým sa však dosadená elita vyhýba.

Modernita západu a EÚ ktorá sa vyvinula v dôsledku dekadencie kresťanskej spoločnosti a arogantného odmietania jej základných princípov. Toto viedlo k budovaniu ďalšieho panteónu.

Hoci osvietenstvo odmietlo kresťanskú civilizáciu, kresťanstvo stále vládlo v srdciach mnohých ľudí. Západná civilizácia stále žila zo sociálneho kapitálu a usporiadania princípov jej kresťanskej minulosti. Tie umožňovali veľkú prosperitu a pokrok.

Dalo by sa povedať, že Kristovi bolo s veľkou nechuťou umožnené vládnuť vnútri pôvodného chrámu náboženského sentimentu liberalizmu. Z tohto dôvodu mnohí tvrdili, že Amerika bola založená ako kresťanský národ. Po väčšinu dejín americký liberálny konsenzus skutočne zastával názor, že Boh národa je kresťanský. Zakladatelia, vrátane tých, ktorí boli deistami, predpokladali, že krajina sa bude riadiť kresťanskou morálkou, pretože John Adams tvrdil, že iba „morálny a nábožensky založený ľud“ môže chrániť ústavu. Do tej miery, do akej sa Amerika zjednotila okolo tohto príliš vágneho kresťanského konsenzu, sa jej darilo.

Liberáli – Modernisti však tento konsenzus podkopali tým, že zadnými dverami prinášali doň svetské modly. Z chrámu urobili panteón. Teraz v ňom dominujú bohovia tohto moderného sekulárneho panteónu – individualizmus, materializmus, bezuzdná sexuálna sloboda, rozmanitosť a technologický utopizmus, okrem mnohých iných. V skutočnosti dokonca otvorili dvere starým pohanským bohom v podobe  čarodejníctva a okultizmu. Priniesli späť zvrátené neresti, krvavé obety v podobe potratov a halucinogénnych zážitkov.

 

:.:

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu.

28.01.2023

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu. Súčasný stav našich sviatkov je smutný, v našich srdciach vybledli, posvätno zakryli pavučiny všednosti. Duše sú okorenené úpadkom a pýchou. Len prednedávnom bolo nebo ešte otvorené a človek mohol vzhliadať k [...]

Politológ : „Aj neplatné referendum 2023 bude víťazstvom rozumných ľudí.

21.01.2023

Aj neplatné referendum bude víťazstvom ! Ostatným nakadiť do rúk a nepustiť k elektrine a plynu. K vode nie, pretože sa aj tak neumývajú. Dnešné referendum bude i napriek neplatnosti pre nižšiu neúčasť víťazstvo zdravého rozumu. Je to tak. Pretože referendum sa stalo obeťou obludnej a cynickej manipulácie masmédií a ďalších idiómov v politike. Jediné platné [...]

117471230

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

SR Malá Fatra vrch Čipčie počasie teplé turizmus ZAX

Najmenej mrazivých dní za 60 rokov. Január bol jeden z najextrémnejších v histórii

06.02.2023 15:36, aktualizované: 16:21

Priemerná teplota dosiahla na košickom letisku najvyššie hodnoty za posledných 102 rokov.

Turecko Sýria Zemetrasenie Silné Obete

Moje deti tam zmrznú. Ľudia prehľadávajú trosky, pátrajú po preživších

06.02.2023 15:04

Záchranárske tímy i bežní ľudia pátrajú v neprajnom počasí v troskách tisícov domov po preživších i obetiach.

Lubomír Štrougal

Vo veku 98 rokov zomrel Lubomír Štrougal. Podľa historika bol pravou rukou Gustáva Husáka

06.02.2023 15:04, aktualizované: 15:41

Štrougal bol jednou z hlavných tvárí československej normalizácie.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 7082620x
Priemerná čítanosť článkov: 6175x

Autor blogu

Kategórie