Založ si blog

EÚ a „západ“ je už zdochýnajúci kôň. Týka sa otázok o koreňoch krízy, ktorá nás pohlcuje, ktorým sa však „bábková“ elita vyhýba.

EÚ a „západ“ je už zdochýnajúci kôň. Týka sa otázok o koreňoch krízy, ktorá nás pohlcuje, ktorým sa však dosadená elita vyhýba.

Modernita západu a EÚ ktorá sa vyvinula v dôsledku dekadencie kresťanskej spoločnosti a arogantného odmietania jej základných princípov. Toto viedlo k budovaniu ďalšieho panteónu.

Hoci osvietenstvo odmietlo kresťanskú civilizáciu, kresťanstvo stále vládlo v srdciach mnohých ľudí. Západná civilizácia stále žila zo sociálneho kapitálu a usporiadania princípov jej kresťanskej minulosti. Tie umožňovali veľkú prosperitu a pokrok.

Dalo by sa povedať, že Kristovi bolo s veľkou nechuťou umožnené vládnuť vnútri pôvodného chrámu náboženského sentimentu liberalizmu. Z tohto dôvodu mnohí tvrdili, že Amerika bola založená ako kresťanský národ. Po väčšinu dejín americký liberálny konsenzus skutočne zastával názor, že Boh národa je kresťanský. Zakladatelia, vrátane tých, ktorí boli deistami, predpokladali, že krajina sa bude riadiť kresťanskou morálkou, pretože John Adams tvrdil, že iba „morálny a nábožensky založený ľud“ môže chrániť ústavu. Do tej miery, do akej sa Amerika zjednotila okolo tohto príliš vágneho kresťanského konsenzu, sa jej darilo.

Liberáli – Modernisti však tento konsenzus podkopali tým, že zadnými dverami prinášali doň svetské modly. Z chrámu urobili panteón. Teraz v ňom dominujú bohovia tohto moderného sekulárneho panteónu – individualizmus, materializmus, bezuzdná sexuálna sloboda, rozmanitosť a technologický utopizmus, okrem mnohých iných. V skutočnosti dokonca otvorili dvere starým pohanským bohom v podobe  čarodejníctva a okultizmu. Priniesli späť zvrátené neresti, krvavé obety v podobe potratov a halucinogénnych zážitkov.

 

:.:

Rubeľ stúpa a Putin je silnejší ako kedykoľvek predtým – naše sankcie sa obrátili proti nám.

02.08.2022

Rubeľ stúpa a Putin je silnejší ako kedykoľvek predtým – naše sankcie sa obrátili proti nám. Sankcie voči Rusku sú najnezmyselnejšou a najkontraproduktívnejšou politikou v nedávnej medzinárodnej politickej histórii. Hospodárska vojna proti Moskve je neúčinná. Svetové ceny energií prudko rastú, inflácia prudko stúpa, dodávateľské reťazce sú chaotické a [...]

Pán Sulík, nie ste pod vplyvom nejakej látky? Vraj priemysel šetriť plynom nebude. Vydrancujeme si lesy na palivo ? to je v poriadku ?

27.07.2022

Pán Sulík, nie ste pod vplyvom nejakej látky? Vraj priemysel šetriť plynom nebude. Vydrancujeme si lesy na palivo ? to je v poriadku ? Pán Sulík, môžete povedať, čo to znamená „priemysel“ ? Pán Sulík, môžete povedať, koľko je slovenských priemyselníkov ? Pán Sulík, môžete povedať, prečo sú slovenskí občania v podradnom postavení ? Pán Sulík, môžete [...]

Farský pokladník, pacient z otvoreného oddelenia, generál s plochými nohami a princezná zo skládky. Alegória.

22.07.2022

Farský pokladník, pacient z otvoreného oddelenia, generál s plochými nohami a princezná zo skládky. Alegória. Akosi ste zabudli , že Ježiš povedal dajte cisárovi, čo je cisárovo, ale „satan“ povedal viesť proti nim vojnu, kým sa nepodriadia. Nemá zmysel sa do toho púšťať s tým, že ste racionálni absolutisti, pretože tak ako niektorí kresťania veria, že hriech je [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,119
Celková čítanosť: 6827239x
Priemerná čítanosť článkov: 6101x

Autor blogu

Kategórie