Liberálna mentalita, morálka stáda, z tej by aj Nietzsche zvracal.
25. decembra 2020 19:15,
Prečítané 4 160x,
politolog,
Nezaradené
Liberálna mentalita, morálka stáda, z tej by aj Nietzsche zvracal.
To je dôvod prečo sú všetci myslitelia a filozofi – samozvaní a náležite hýčkaní systémom – ktorí sa viac či menej prehlasujú za demokratov- liberálov, podvodníkmi.
V skutočnosti vytvorili pseudo filozofické zmätenie: súhlasia, že liberalizmus je protestom proti zavedenému poriadku, ale predstierajú že nechápu, že to bol ich vlastný poriadok: egalitarizmus založený na sekularizovanej interpretácii kresťanstva.
Sú kresťanskomorfní zvnútra i na povrchu. Oni ale veria (alebo predstierajú, že veria), že liberál bol určitým druhom anarchistu, zatiaľ čo obhajuje nemilosrdný nový poriadok. Liberáli neboli, ako sú mnohí mrchožrúti, rebelmi v papučkách, falošnými rebelmi, ale falošnými revolučnými vizionármi.
01.06.2026
Brusselu NIE! Niet vrchnosti, iba od Boha. Ale nie každej treba tlieskať. „Nieto vrchnosti, iba od Boha. A tak kto sa protiví vrchnosti, Božiemu zriadeniu sa protiví.“ (Rim 13,1–2) Tento citát svätého apoštola Pavla býva často zneužívaný. Niektorí mocní si z neho robia ochranný štít proti kritike a poslušnosť voči sebe vydávajú za poslušnosť voči Bohu. To je [...]
12.05.2026
RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]
11.05.2026
Kríza RTVS: Objektivita zomiera v priamom prenose. Verejnoprávna služba alebo podlý megafón? Verejnoprávne médiá majú slúžiť občanom, nie ideológii, politickým kruhom ani mediálnym módnym trendom. Práve preto je dnes okolo RTVS čoraz väčšia frustrácia a strata dôvery. Mnohí diváci nadobúdajú pocit, že namiesto objektívneho spravodajstva dostávajú selektívny výber [...]
Politolog si zejme zaslepený náboženský fanantik... ...
Celá debata | RSS tejto debaty