Založ si blog

Slovenské zlato ulúpila Bank of England ? Alebo naši imbecilní politici?

Slovenské zlato ulúpila Bank of England ? Alebo naši imbecilní politici?

Prečo si investičné zlato, ktoré má Slovensko uložené v britskej Bank of England, nemôže vybrať a uložiť si ho doma na Slovensku?

Jedná sa o 31,7 tony zlata v hodnote približne 1,3 miliardy eur , ktoré by sme teraz potrebovali ako soľ ! Miera zhodnotenia v britskej banke je zároveň  veľmi úbohá a praktický nemá žiadny efekt. Pohybuje sa totiž  od 0,2 % do 0,4 %. !!! Čo je pásmo úžery.

Dnes keď Anglia už nie je členom spoločenstva EÚ sa nemôžeme spoľahnúť  na takého spojenca. Spomeňme si na históriu a zradu Československa v Mníchove v roku 1938.

Vláda Igora Matoviča neprimerane zadlžuje Slovensko, pričom v trezoroch anglickej banky nám leží úhorom zlato, ktoré by dnes pomohlo pomôcť bez primitívneho zadlžovania.

Krajiny ako Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko a Rumunsko sa už dávnejšie rozhodli zlato z Anglicka stiahnuť pod vlastnú kontrolu. Tieto krajiny tak  spravili pre brexit a aj preto, že už príliš neveria Británii v tom, ako sa správa pri brexite. Zároveň chcú diverzifikovať uloženie investičného zlata. Ak sa teda pozeráme na okolité krajiny, neexistuje  žiadny dôvod na váhanie a na akési predlžovanie tohto „uloženého bremena,“  a tento krok ihneď realizovať pretože existujú objektívne a racionálne dôvody, ešte viac ako pred Mníchovom 1938.

S uloženým zlatom v Bank of England Národná banka SR aktívne“ obchoduje, ale ich výsledky sú  na nule alebo na kriminálnej úrovni ?

Študenti chcú preveriť diplomovú prácu J. Ámosa Komenského ?

29.07.2020

Študenti chcú preveriť diplomovú prácu J. Ámosa Komenského ? Európska študentská únia (ESU) a Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) na Slovensku, ktorá je jej členom, vyzývajú všetky strany zúčastnené na vyššom vzdelávaní, aby sa podieľali na posilnení akademickej integrity na Slovensku. Uviedli to v spoločnom vyhlásení v reakcii na kauzy s diplomovými prácami [...]

Pani Čaputová v roku 2019 ste v Levoči zneuctili katolícky chrám, keď ste v ňom verejne klamali. Čo je veľmi, veľmi smutné.

29.07.2020

Pani Čaputová v roku 2019 ste v Levoči zneuctili katolícky chrám, keď ste v ňom verejne klamali. Čo je veľmi, veľmi smutné. Jána Pavla II. ktorého vyhlásili za svätého, prežil dva atentáty a bojoval proti manželstvám homosexuálov či antikoncepcii. Bol prvým pápežom v demokratickom Československu, prelomil rôzne tabuizované témy, ale zároveň neuznával rozvody a [...]

Prečo Vatikán podporuje migráciu ? Európske kresťanstvo bude mať budúcnosť jedine vtedy, ak ju bude mať európsky človek.

28.07.2020

Prečo Vatikán podporuje migráciu ? Európske kresťanstvo bude mať budúcnosť jedine vtedy, ak ju bude mať európsky človek. Čo robí z kresťanstva neeurópske náboženstvo ? Sú jeho doktríny, ktoré zdieľalo so starovekými Grékmi a Rimanmi a nie so Židmi, konkrétne myšlienka, že univerzálna pravda je základom univerzálneho spoločenstva. Pokiaľ je kresťanstvo pravdou [...]

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 841
Celková čítanosť: 5137635x
Priemerná čítanosť článkov: 6109x

Autor blogu

Kategórie