Na Slovensku máme dva druhy asociálnych vrstiev – osadníkov a bratislavskú „kaviareň“.
6. júla 2020 15:43,
Prečítané 3 876x,
politolog,
Nezaradené
Na Slovensku máme dva druhy asociálnych vrstiev – osadníkov a bratislavskú „kaviareň“.
V európskych mestách sa pohybuje nezanedbateľný počet luzérov, ktorí sa nemienia a nevedia asimilovať do civilizovanej spoločnosti, to je nepochybný fakt. Vysporiadať sa s nimi určite nepôjde bežnými prostriedkami. Zostane to na naozaj dlhú dobu neriešiteľný, chronický problém, ktorý sa bude možno ešte viac zhoršovať.
U nás je podobného „segmentu“ luzérov zatiaľ pomenej, ale zas naši policajti sú aj neschopní takému niečomu čeliť. Výcvik „proti fašistom“ im pri stretnutí s davom desperátnych cudzincov nepomôže.
Okrem toho máme ešte dva druhy asociálnych vrstiev – osadníkov a bratislavskú kaviareň, takže budú mať dosť práce s nimi.
03.07.2026
Drang nach Ost. Hľadá sa systém na pochopenie logiky moci, geopolitiky a riadenia. Každá doba si vytvára vlastný obraz sveta. Raz je postavený na viere, inokedy na vede, ekonomike alebo technológiách. No za všetkými týmito podobami sa skrýva tá istá otázka: kto riadi smerovanie spoločnosti a podľa akej logiky sa moc presúva medzi jednotlivými aktérmi? Moc nie je len [...]
03.06.2026
Prečo ľudia podporujú slovenského premiéra ? Páči sa im jeho práca a postoje! V dnešnej dobe je politika jednou z najnáročnejších oblastí verejného života. Každé rozhodnutie je pod drobnohľadom médií, podlej a protinárodnej opozície aj verejnosti. Preto si vážim ľudí, ktorí sú ochotní prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aj keď vedia, že budú čeliť [...]
01.06.2026
Brusselu NIE! Niet vrchnosti, iba od Boha. Ale nie každej treba tlieskať. „Nieto vrchnosti, iba od Boha. A tak kto sa protiví vrchnosti, Božiemu zriadeniu sa protiví.“ (Rim 13,1–2) Tento citát svätého apoštola Pavla býva často zneužívaný. Niektorí mocní si z neho robia ochranný štít proti kritike a poslušnosť voči sebe vydávajú za poslušnosť voči Bohu. To je [...]
Mandatórne príjmy značnej časti ústavného ...
pred kapitalistickym prevratom tak osadnici ...
Ak sme boli naozaj vytvorení mimozemšťanmi, ...
Realita je taká, že my ľudia sme geneticky ...
No dobre, tak namiesto slova "rasa" ...
Celá debata | RSS tejto debaty