Založ si blog

Mlieko ktoré vydrží po otvorení čerstvé aj mesiac. Paráda. Len po mesiaci neskysne ale zhnije.

Mlieko ktoré vydrží po otvorení čerstvé aj mesiac. Paráda. Len po mesiaci neskysne ale zhnije.

Bolo to dávno, ale pamätám si chuť čerstvo nadojeného mlieka, práve vymúteného masla, jogurtu alebo trebárs kyslého mlieka. To som jedával lyžicou priamo z veľkej fľaše. Jogurt sme si dokonca vyrábali doma „naočkovaním jogurtovej kultúry“ do čerstvého mlieka. S jahodovým džemom to bola absolútna pochúťka, či už ako jogurt alebo jogurtové mlieko.

Bolo to dávno, ale pamätám si u babky na dvore chliev s dvoma prasiatkami, sliepky s kohútom, nejaké tie kačky a husy. Žltučkú praženicu, pečenú hus s lokšami alebo fajnovú údenú slaninku. Chlieb natretý masťou s čerstvou cibuľkou. Výborné domáce klobásy, jemnú pečeňovú pašteku, doma konzervované mäso.

Bolo to dávno, ale pamätám si, že všetky tieto dobroty vyrábali babka, mama alebo otec z toho čo dokázali vypestovať alebo vychovať na zopár ároch zeme. Zem a ich pracovité ruky nás dokázali uživiť. A zdravo.

Odvtedy pretieklo veľa vody, pracovité ruky sa zmenili na pietnu spomienku a jedlo už nevyrábame. Už kupujeme veci. Nie však od iných pracovitých rúk. Kupujeme ho v Kauflandoch, Lidloch, Teskách či McDonaldoch alebo KFC.
Otázkou dneška je uhol pohľadu a hodnotenie ponúkaných „vecí“ podľa definície jedla, definície jedu alebo definície tovaru.

Á, ešte som zabudol na nezištnú pomoc bankových a nebankových subjektov vo forme úverov a iných peňažných revolúcií.

Duchovná dospelosť začína, keď prestaneme cítiť potrebu zachraňovať svet.

23.01.2021

Duchovná dospelosť začína, keď prestaneme cítiť potrebu zachraňovať svet. Sv. František kdesi hovoril o tom, že pastier ma smrdieť od oviec. Naopak, pastier ma voňať po nebeských pastvinách a len potom za ním ovce s radosťou pôjdu. Keď bude smrdieť ovčím hnojom, kde potom bude rozdiel medzi pastierom a ovcami? Ako spoznajú, že ich má viesť? Zato ale bude mať veľký [...]

Vakcína vyvinutá v Rusku – EpiVacCorona,  zatiaľ v priebehu testov vykázala 100% účinnosť. Tak prečo svet naďalej prehliada ruské vakcíny?

22.01.2021

… tak prečo svet naďalej prehliada ruské vakcíny? Potom, čo bola vakcína Sputnik V ako prvá na svete zaregistrovaná, západné médiá proti nej začala kampaň. Poukazovali na to, že nebola vyskúšaná, a preto nie je možné povedať, že je bezpečná. Ale! Nehľadiac na indície, že preparát Pfizer má mnoho vedľajších účinkov, táto americká vakcína sa nestala [...]

Kedy viete, že máte do činenia s nevzdelaným kreténom ?

22.01.2021

Kedy viete, že máte do činenia s nevzdelaným kreténom ? Dnes vieme, v čom sú problémy – klíma, migrácia, nesloboda… ale aj ako to odstrániť. Keď nabudúce budete počuť reči, že ľudia sú si rovní , že kultúry sú si rovné, viete s kým mate tu česť. Ak budete počuť, že nejaký mojžiš nám otvoril cestu cez more, viete, že máte do činenia s otrokárom, [...]

testovanie Covid 19 Šamorín sms

Deň ako bez korony

27.01.2021 13:40

V stredu mal začať „veľký kontrolný deň“ a na poštu, do banky, lekárne či natankovať sa bez negatívneho antigénového testu nikto nedostanete.

úmrtie, sviečka, pohreb

Vo veku 72 rokov zomrel novinár Štefan Šimák

27.01.2021 13:15

Šimák v minulosti pôsobil aj ako zástupca šéfredaktora redakcie spravodajstva Slovenského rozhlasu. Bol spoluzakladateľom vydavateľstva 7 PLUS.

Zuzana Čaputová

Svet si pripomína pamiatku obetí holokaustu, pridala sa i Čaputová

27.01.2021 12:15, aktualizované: 13:21

Zvolený deň sa symbolicky viaže k 27. januáru 1945, keď Červená armáda oslobodila koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau.

taliansko nemocnica koronavírus

Ministerstvo schválilo používanie ivermektínu na boj proti Covidu

27.01.2021 12:14

Liek bude okrem nemocníc dostupný aj v lekárňach na lekársky predpis zatiaľ pol roka.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 928
Celková čítanosť: 5638805x
Priemerná čítanosť článkov: 6076x

Autor blogu

Kategórie