Náš problém je v tom, že túto závažnú otázku môžeme vidieť len z jednej strany.
Nevratný výstup na nový stupeň rozvoja je možný iba po informačnom nasýtení terajšej etapy života. Práve preto sa netreba snažiť predbehnúť – obísť mieru zeme. Aj tak bude nevyhnutné sa vrátiť: je to otázka pravdepodobnostne predurčeného času. Voči nemu je odolná (nezraniteľná) iba svedomitá láska a dobromyseľnosť, majúca pevné zázemie v hlbokom pochopení reality vo Všemohúcom.
Slávny vzorec Е = mс2 je v princípe ľubovoľný proces, v ktorom je odhalená periodičnosť zmien nejakej vlastnosti a môže byť vybraný ako etalónový proces času.
Čo sa týka etalónov času, tak etalón času nie je merateľný sám o sebe z dôvodu zmiznutia jeho predchádzajúcich periód v minulosti.
Samozrejme, že všetky etalóny pritom zostávajú navzájom súmerateľnými, no niektoré z nich – pri porovnaní navzájom – nebudú mať vlastnosť rovnomernosti. Hĺbková obrazná predstava je o tom podaná v kreslenom filme „ Život a smrť“. Ako je z neho známe, dĺžka pytóna pozostáva z „38 papagájov a jedného papagájeho krídelka“. Ak by papagáj nepomohol hadovi tým, že prijal na seba úlohu etalóna dĺžky, tak pytón by zostal pytónom neznámej jednotkovej dĺžky, vyjadrenej v „pytónoch“. Preto Subjektívne vnímanie času má dvojaký charakter. Život a smrť.
(Zjavenie 17:8) Divé zviera, ktoré ...
O smrti vieme všetko, pretože smrťou ...
Bol to pán komentár - všetka mu ...
Celá debata | RSS tejto debaty