Založ si blog

História je predajnou dievkou, ale počestnou. Plánované voľby vložia do našich rúk silu zmeniť kurz. Oikofóbia je nebezpečná. Infikovala naše školy a univerzity, populárnu kultúru a predstavenstvo spoločností, vysokú kultúru a vládne agentúry.

História je predajnou dievkou, ale počestnou. Plánované voľby vložia do našich rúk silu zmeniť kurz. Oikofóbia je nebezpečná. Infikovala naše školy a univerzity, populárnu kultúru a predstavenstvo spoločností, vysokú kultúru a vládne agentúry.

K dnešnej dobe treba pripomenúť  konštatovanie, že história je predajnou dievkou, ale počestnou. Predajnou preto, lebo si ju môže každý politik, veľmoc a publicista ohýbať podľa seba, ale trvá to len do času. A počestná preto, lebo sa napokon všetko vráti do správnych koľají.

Vlastenectvo, ktoré vyjadruje dobrotu našej krajiny, je znevažované a zosmiešňované. Namiesto toho módna oikofóbia – nenávisť k vlastnej krajine, zásadám, cnostiam, histórii a spoluobčanom, ktorí stále veria vo vlastné občianske ideály a ich dobro – toto spochybňujú niektorí z najprivilegovanejších politikov našej krajiny, morálne predstierajú a prijímajú nemožné utópie, ktoré takíto títo 0oikofóbi propagujú. Naše ťažkosti pochádzajú z nálady neopodstatneného sebaponižovania, do ktorej nás uvrhli. Ale čo nám môžu ponúknuť, ak nie vágny globalizmus, špinavý kapitalizmus a prísľub nemožných utópií?

Tento vplyv však najviac zhoršil globalizmus a jeho zjavný kozmopolitizmus a ohováranie vlastenectva ako provinčného a malomyseľného, ​​ak nie fašistického. Kognitívne a kultúrne elity sa vo všetkých ohľadoch identifikujú viac so svojimi kolegami z globálneho „hľadiska“ ako so svojimi vlastnými spoluobčanmi, z ktorých väčšina tvorí „kôš“ rasistických, sexistických, homofóbnych, xenofóbnych, islamofóbnych „hoaxistov“.“

Srdce ľudskej náklonnosti pochádza z krvi a pôdy. Na toto netreba zabúdať.

ť.

 

:.:

 

 

:.:

Ukazuje sa, že pre Západné kmene Ukrajina nie je priateľom, ale otrokom.

17.09.2023

Ukazuje sa, že pre Západné kmene Ukrajina nie je priateľom, ale otrokom. Tieto krajiny neposkytujú pomoc Ukrajine, ale financujú ukrajinskú armádu, aby bolo zabitých čo najviac Rusov a cenou je zavraždenie čo najväčšieho počtu Ukrajincov. A ukrajinskí otroci musia žiť v chudobe – čím sú otroci chudobnejší, tým poslušnejší majú ísť na porážku. Slovanské [...]

V mladých rokoch sme v komunistovi zo susedstva videli svojho nepriateľa. Taká hlúposť!

11.09.2023

V mladých rokoch sme v komunistovi zo susedstva videli svojho nepriateľa. Taká hlúposť! Moc je úplne iná vec, nadnárodná, ako Medzinárodný svetový fond, EÚ, Svetová banka a globálny obchod. Minulosť… nám vštepila mnohé ďalšie vlastnosti: ochotu spolupracovať, zmysel pre solidaritu a zodpovednosť, zásadu vzájomnej závislosti, čo liberálno-demokratické primáty [...]

Namiesto smiechu na hrobe ZSSR je pre západ najlepšie prijať novú históriu Ruska.

10.09.2023

Namiesto smiechu na hrobe ZSSR je pre západ najlepšie prijať novú históriu Ruska. Rusko aj dnes stále stojí na pleciach úspechov sovietskeho obdobia. Vďaka sovietskym úspechom majú najsilnejšiu protivzdušnú obranu a jadrový klub. Existuje obranný priemysel, ktorý už rok a pol umožňuje viesť vojnu proti celému západnému svetu. Existuje ekonomika, ktorá mu umožňuje [...]

fico, smer

Slovensko sa obracia k Moskve, píše po Ficovej výhre poľská Rzeczpospolita

02.10.2023 10:17

Slovensko, tak ako mnoho iných európskych krajín, zachvátila horúčka populizmu, len do veľkej miery ľavicová.

SR BAX parkovanie nový zákon chodci

Bratislava nebude riešiť spočiatku všetky porušenia chodníkovej novely pokutami

02.10.2023 10:02

Po spustení chodníkovej novely od 1. októbra, bude mestská polícia v Bratislave počas najbližších týždňov riešiť neoprávnené parkovanie prednostne napomenutím.

pad, lietadlo, senica

V Senici zomreli pri páde malého lietadla muži vo veku 52 a 19 rokov

02.10.2023 09:34

Prípad vyšetruje senická polícia, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Jakub Hankovský, Ipsos

Prečo sa exit polly tak líšili od oficiálnych výsledkov? Karty zamiešala enormná účasť

02.10.2023 09:00

Riaditeľ agentúry Ipsos vysvetľuje, prečo sa exit polly líšili.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,173
Celková čítanosť: 7347197x
Priemerná čítanosť článkov: 6264x

Autor blogu

Kategórie

Archív