Založ si blog

Nevieme, čo je rasizmus, ale vieme, kto je rasista

Nevieme, čo je rasizmus, ale vieme, kto je rasista

Ešte nikdy som sa nestretol s rasistom. Stretol som sa s pár ľuďmi, ktorí sa necítia byť rasistami, ale o ktorých niekto iný hovorí, že vraj nimi sú. Zato poznáme mnoho ľudí bojujúcich proti rasistom. A vieme o tisícoch ďalších, ktorí majú z boja proti rasizmu výbornú obživu. Alebo aspoň pocit nadradenosti. Prípadne nejakú kombináciu oboch.

Čím viac sa bojuje proti rasizmu, tým menej je jasné, čo to ten rasizmus vlastne je. Čo dáva zmysel. Keby bol definovaný príliš presne, mohlo by sa tiež ukázať, že tu žiadni rasisti nie sú. A bojovníci proti nim sa musia niečím živiť. Alebo snáď nastúpi do fabrík na tie miesta, kde sú platy nižšie ako životné náklady, a preto sú obsadzované zahraničnými robotníkmi?

Nevieme, čo je rasizmus, ale vieme, kto je rasista. Je ním napríklad takmer 70-ročný profesor štatistiky, ktorému radikálni študenti prerušia prednášku a pokúsia sa ho fyzicky napadnúť. Alebo švédska dôchodkyňa, ktorú prepadla a stĺkla skupina migrantov a ktorá bola – potom čo dala priechod svojej horkosti na Fassebooku – odvedená v putách ?

Termín rasizmus je úplne neurčitý, dnes môže byť nálepkou „rasista“ označený ktokoľvek a kedykoľvek.

 

:.:.

Ukazuje sa, že pre Západné kmene Ukrajina nie je priateľom, ale otrokom.

17.09.2023

Ukazuje sa, že pre Západné kmene Ukrajina nie je priateľom, ale otrokom. Tieto krajiny neposkytujú pomoc Ukrajine, ale financujú ukrajinskú armádu, aby bolo zabitých čo najviac Rusov a cenou je zavraždenie čo najväčšieho počtu Ukrajincov. A ukrajinskí otroci musia žiť v chudobe – čím sú otroci chudobnejší, tým poslušnejší majú ísť na porážku. Slovanské [...]

V mladých rokoch sme v komunistovi zo susedstva videli svojho nepriateľa. Taká hlúposť!

11.09.2023

V mladých rokoch sme v komunistovi zo susedstva videli svojho nepriateľa. Taká hlúposť! Moc je úplne iná vec, nadnárodná, ako Medzinárodný svetový fond, EÚ, Svetová banka a globálny obchod. Minulosť… nám vštepila mnohé ďalšie vlastnosti: ochotu spolupracovať, zmysel pre solidaritu a zodpovednosť, zásadu vzájomnej závislosti, čo liberálno-demokratické primáty [...]

Namiesto smiechu na hrobe ZSSR je pre západ najlepšie prijať novú históriu Ruska.

10.09.2023

Namiesto smiechu na hrobe ZSSR je pre západ najlepšie prijať novú históriu Ruska. Rusko aj dnes stále stojí na pleciach úspechov sovietskeho obdobia. Vďaka sovietskym úspechom majú najsilnejšiu protivzdušnú obranu a jadrový klub. Existuje obranný priemysel, ktorý už rok a pol umožňuje viesť vojnu proti celému západnému svetu. Existuje ekonomika, ktorá mu umožňuje [...]

koláž, kollár, čimeška, fico, danko, heger

Toto sú víťazi a porazení. Ako sa zmení parlament? SNS má divoký klub, Smer stálice. Vypadol Kollár, Klus aj Gyimesi

02.10.2023 08:00

V parlamente bude 90 nových poslancov, viaceré známe tváre z neho vypadnú. Danko bude musieť svoj klub ustrážiť.

Ciudad Madero

Zrútenie kostolnej strechy v Ciudad Madero si vyžiadalo deväť obetí, 50 je zranených

02.10.2023 07:48

Masívna strecha kostola sa zrútila počas prijímania eucharistie.

Fidel Castro

Zmluva s diablom - Kubánci, ktorí na Ukrajine bojujú za ruskú armádu

02.10.2023 07:32

Mnoho mladých Kubáncov považuje vstup do ruskej armády za svoju najlepšiu šancu na lepší život.

fico, smer

Nemecká poslankyňa pochádzajúca zo Slovenska: Návrat Fica môže urobiť ďalšie trhliny medzi spojencami

02.10.2023 06:40

Návrat Roberta Fica k moci bude mať dopady aj mimo Slovenska, uviedla nemecká poslankyňa Renáta Altová, ktorá pochádza zo Slovenska.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,173
Celková čítanosť: 7347167x
Priemerná čítanosť článkov: 6264x

Autor blogu

Kategórie

Archív