Založ si blog

Rozhovory, ktoré sa kedysi odohrávali v parkoch, na chodníkoch a verejných priestranstvách, sa dnes odohrávajú prevažne online, a to na platformách sociálnych médií v súkromnom vlastníctve.

Rozhovory, ktoré sa kedysi odohrávali v parkoch, na chodníkoch a verejných priestranstvách, sa dnes odohrávajú prevažne online, a to  na platformách sociálnych médií v súkromnom vlastníctve.

Preto je v kocke nutné :

chrániť slobodu prejavu a tlače v digitálnom veku prostredníctvom strategických súdnych sporov, výskumu a vzdelávania verejnosti.

podporovať systém slobody prejavu, ktorý je otvorený a inkluzívny, ktorý rozširuje a pozdvihuje verejnú diskusiu a ktorý podporuje tvorivosť, zodpovednosť a efektívnu samosprávu.

– chrániť slobodu prejavu v meniacom sa prostredí digitálneho veku…súdne spory, výskum a programy vzdelávania verejnosti sa zameriavajú na nové prejavy dlhodobých hrozieb pre slobodu prejavu a tlače a na mnohé nové výzvy vyplývajúce z vyvíjajúcich sa technológií.

– obmedziť privatizáciu verejného priestoru, rozširovanie štátneho dohľadu, neustále narastanie vládneho tajomstva, démonizácia médií najvyššími predstaviteľmi. zhromažďovanie obrovského množstva osobných údajov v rukách súkromných korporácií, strojové skresľovanie verejného diskurzu.

– ochrániť životaschopnosť a integritu verejnej diskusie online. Rozhovory, ktoré sa kedysi odohrávali v parkoch, na chodníkoch a verejných priestranstvách, sa dnes odohrávajú prevažne online, a to často na platformách sociálnych médií v súkromnom vlastníctve.

objasniť sily, ktoré formujú verejnú diskusiu online, a zabezpečiť inkluzívnosť a integritu digitálnych priestorov, ktoré sú pre našu demokraciu čoraz dôležitejšie.

– posilniť ochranu súkromia nevyhnutného pre slobodu myslenia a prejavu.

prispôsobiť naše zákony obmedzujúce sledovanie a zhromažďovanie údajov ktoré sa snažia držať krok s novými technológiami, ktoré môžu sledovať a odhaľovať naše vyjadrovacie životy v čoraz väčších detailoch, a s novými obchodnými modelmi, ktoré sa spoliehajú na zhromažďovanie a využívanie týchto informácií.

– objasniť rozsah a vplyv sledovania zo strany vlády a súkromných spoločností, podporiť silnejšiu právnu ochranu súkromiu a obohatiť verejné chápanie vzájomného vzťahu medzi súkromím  prejavu a združovania.

 

 

:.:.

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu.

28.01.2023

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu. Súčasný stav našich sviatkov je smutný, v našich srdciach vybledli, posvätno zakryli pavučiny všednosti. Duše sú okorenené úpadkom a pýchou. Len prednedávnom bolo nebo ešte otvorené a človek mohol vzhliadať k [...]

Politológ : „Aj neplatné referendum 2023 bude víťazstvom rozumných ľudí.

21.01.2023

Aj neplatné referendum bude víťazstvom ! Ostatným nakadiť do rúk a nepustiť k elektrine a plynu. K vode nie, pretože sa aj tak neumývajú. Dnešné referendum bude i napriek neplatnosti pre nižšiu neúčasť víťazstvo zdravého rozumu. Je to tak. Pretože referendum sa stalo obeťou obludnej a cynickej manipulácie masmédií a ďalších idiómov v politike. Jediné platné [...]

babiš

Babiš si po prehre s Pavlom dá „politický detox", o budúcnosti povie viac po sneme ANO

30.01.2023 22:30

Expremiér je nakoniec rád, že v prezidentských voľbách nevyhral. Nenávisť voči nemu je podľa jeho slov "desivá".

Abrams M-1

Rusi sa desia západných tankov pre Ukrajinu. Sľubujú za ne milióny

30.01.2023 22:14

Spolubojovníci dostanú po pol milióna rubľov, smie ich byť však najviac desať.

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 7077226x
Priemerná čítanosť článkov: 6170x

Autor blogu

Kategórie