Otec arcibiskup Orosch, Pán Boh zaplať že Vás máme. ..
5. novembra 2022 19:30,
Prečítané 9 145x,
politolog,
Nezaradené
Arcibiskup Orosch…
Zdá sa, že dnes žijeme vo veľmi pochybnej epoche, namiesto „novej viery“ čelíme novej ideológii – tej dúhovej. Má všetku silu a vlastnosti niekdajšieho protestantizmu: je nasilu pretláčaná mocnými klanmi našej doby (politickými stranami); získava si veľké mestá a je štedro podporovaná zo zahraničia. Niet rozhodnej politickej sily, ktorá by sa dúhovej ideológii dokázala dlhodobejšie postaviť.
Slovensko 21. storočia sa čoraz viac podobá na „spoločnosť bez Krista“. Chýba nám odhodlaná a mocná politická sila – akou bývali napríklad Habsburgovci a ďalšie silné katolícke rody v Európe – ktorá by nás vytrhla z bahna, do ktorého sa postupne stále viac a viac prepadávame.
Na záver teda možno konštatovať len jediné: buď prežije katolicizmus alebo súčasný politický systém. Oboje prežiť nemôže. To je zákon dejín, ktorý musia katolíci konečne pochopiť.
:.:
31.03.2025
Husákové deti Generácia, ktorá chodila do školy a vrátila sa pešo. Generácia, ktorá si robila domácu úlohu sama, aby sa čo najskôr vyšla hrať na ulicu. Generácia, ktorá trávila všetok svoj voľný čas na ulici. Generácia, ktorá sa hrala na schovávačku, keď sa zotmelo. Generácia, ktorá robila bahenné koláče. Generácia, ktorá zbierala guličky. Generácia, ktorá [...]
24.03.2025
Juraj Kemka – v Let’s Dance slizký politický tanečník – častuškár Zdá sa, že ľudí Juraj Kemka v Let’s Dance poriadne vytočil. Kritika jeho výkonu je poriadne ostrá — od tanca až po jeho herecké neschopnosti a výslovnosť. Každý má, samozrejme, právo na svoj názor, najmä keď ide o verejne známe osoby a ich vystúpenia. Kemka je známy najmä ako herec a [...]
14.03.2025
Marec – vznik Slovenského štátu Dnes je 14. marec. V roku 1939 po dlhoročnom snažení vznikol Slovenský štát, prvý samostatný politický útvar v modernej histórii Slovenska. Slováci dosiahli to za čo ich otcovia bojovali a po čom túžili. Neskôr ich sen v roku 1945 zanikol najmä paradoxne vďaka Slovákom, ktorí ho zradili. Čo myslíte, mali sme vtedy viacej slobody a [...]
Akurat , že to nebolo proti vôli autora,... ...
Tvoja mama je nácko. ...
Viacnasobna vrazda na zastavke MHD? To ste... ...
Ach, jáj .... Strany boli vytvoremé za účelom... ...
Najprv si naštuduj aká bola situácia za II. sv... ...
Celá debata | RSS tejto debaty