Založ si blog

Prvá pomoc pri pohryznutí psom – podľa liberálov. ROMANETTO.

Prvá pomoc pri pohryznutí psom – podľa liberálov.

Doba sa mení a s ňou sa menia aj zaužívané postupy poskytovania prvej pomoci. Tento návod na poskytnutie prvej pomoci pri pohryznutí psom vychádza z myslenia liberálov. Ak myslíte, že v ňom niečo chýba, napíšte to do komentárov. Čo teda liberáli radia?

Ak vás uhryzne pes:

 • V prvom rade, nepodliehajte predsudkom – nie všetky psy hryzú! Psov sú milióny a hryzie len zopár z nich, preto nezovšeobecňujte a nehádžte všetky psy do jedného vreca. Väčšina psov je mierumilovná.
 • Priznajte vlastnú vinu. Toho psa ste určite vyprovokovali svojim správaním – dávali ste mu málo žrádla, poprípade, ak to bol cudzí pes, museli ste ho dráždiť. Každopádne, ten pes za nič nemôže, všetko je to vaša vina!
 • Odsúďte všetky prejavy kynofóbie (teda strachu zo psov). Jeden psí útok nesmie byť dôvodom na nenávisť proti psom. Odsúďte všetky tvrdenia o tom, že existujú vyslovene bojové plemená psov – existuje len jedna rasa – psia rasa!
 • Ak sa vám rana zapáli alebo s ňou máte iný problém a váš stav sa zhorší, je to vaša vina. Máte slabý imunitný systém, mali ste sa zdravšie stravovať a dať sa zaočkovať, prípadná besnota psa určite nemôže byť na vine, lebo ak by sme priznali besnotu, priznali by sme, že s niektorými psami sú problémy. Lenže my problémy nemáme! Všetky psy sú rovnaké a všetky psy sú dobré. Zároveň o prípadnom zhoršení vášho stavu nikomu nehovorte. Mohlo by to podnietiť nenávistné útoky voči psom.
 • Poukážte na prínos psov pre ľudskú spoločnosť a civilizáciu – psy sú najlepším priateľom človeka. Poukážte na slepecké, policajné a záchranárske psy, ktoré zachraňujú životy. Zároveň ignorujte besné a agresívne pouličné psy aj podobné útoky z minulosti. Ľudí, ktorí na toto všetko upozorňujú, označte za kynofóbov a extrémistov.
 • Ľuďom, čo poukazujú na problémové psie rasy, vysvetlite, že sú to obmedzenci a hlupáci, ktorí nechodia do psích útulkov a nepoznajú psy. Presvedčte ich, že čím viac psov v našej spoločnosti bude, tým to bude pre nás väčšie obohatenie. Vyjadrite tiež solidaritu so psami v útulkoch.
 • Zorganizujte pochod proti kynofóbii. Musíte dať najavo, že odsudzujete všetky prejavy kynofóbie, extrémizmu, nenávisti, týrania a držania psov na reťaziach. O prípadoch psích útokov proti iným psom, poprípade proti mačkám alebo iným zvieratám radšej pomlčte, to sú ojedinelé útoky spôsobené vyprovokovaním inak mierumilovných psov.
 • Požiadajte základné školy vo vašom okolí, aby vám dali možnosť prednášať deťom o psoch a nástrahách kynofóbie. Požiadajte o grant Nadáciu otvorenej spoločnosti a rôzne grantové agentúry EÚ a americkej vlády.
 • Napíšte do mienkotvorných médií a požiadajte ich, aby zahájili rozsiahlu osvetovú a vzdelávaciu kampaň o prínose psov, ktorá tiež bude vyvracať mýty, hoaxy a konšpiračné teórie o agresivite psov, najmä niektorých konkrétnych plemien – viacej ľudí zomrie ročne pri autonehodách než pri útokoch psov. Tvrdenia o agresivite niektorých psích plemien označte za dezinformácie Ruska a Číny, ktoré majú za cieľ destabilizovať náš európsky raj.
 • Založte na sociálnych sieťach stránky venované osvete o psoch. Požiadajte dobrovoľníkov, aby nahlasovali negatívne príspevky voči psom na internete. Požiadajte ich aj o udávanie ľudí, ktorí držia psy na reťaziach. Nadviažte spoluprácu s mestskou políciou a požiadajte ich o vytvorenie špeciálneho oddelenia na boj proti kynofóbii.
 • Oslovte samotnú EÚ aj OSN a požiadajte ich o zavedenie povinných kvót pre niektoré psie plemená. Do každej domácnosti povinne aspoň jeden pitbul! Iba tak sa zbavíme predsudkov! Tieto kvóty sa snažte za každú cenu presadiť, no sami si psa zadovážiť nemusíte – podstatné je, aby boli nanútené väčšinovo kynofóbnemu obyvateľstvu.
 • Založte organizáciu bojujúcu proti ľuďom s nevhodnými názormi na psy. EXISTUJE LEN JEDEN SPRÁVNY NÁZOR NA PSY A TEN MÁME MY! A KTO NEJDE S NAMI, IDE PROTI NÁM!!!

 

.:.:

Politológ : cirkusové hry EÚ sa zmenili na šou pre čudákov a z chleba sa pred našimi očami stali proteínové tyčinky z hmyzu.

26.11.2022

Cirkusové hry EÚ sa zmenili na šou pre čudákov a z chleba sa pred našimi očami stali proteínové tyčinky z hmyzu. Môžeme si pomôcť historickým obrazom mladej ženy, ktorá si vychutnáva kaviár a šampanské na hornej palube Titanicu. Robí to s luxusom úplnej ignorancie intelektuálneho, remeselného a technického génia, ktorý je potrebný na to, aby jej zmrzlina bola ľadová [...]

Orbánov šál, červené súkno pre idiotov. Z protislovenských liberálov sa zázračne stali Slovák-nacionalisti.

24.11.2022

Orbánov šál, červené súkno pre idiotov. Z protislovenských liberálov sa zázračne stali Slovák nacionalisti. Orbán mal na futbale šál, na ktorého koncoch bola zakreslená mapka Veľkého Maďarska. Keďže sa jedná o nepriateľa Západu, média spustili poplach, nazývajú to „hnus a humus“. Z liberálov sa zázračne stali nacionalisti. Štát ako je Slovensko [...]

17. november“89–dnes : dve slovenské dediny zbytočne zomrú každý rok. Aj taký je november“89.

17.11.2022

17.november 1989 – dnes : dve slovenské dediny zbytočne zomrú každý rok. Kriminálny čin vlády a EÚ. Predseda LOZ Peter Visolajský dnes na proteste uviedol, že ročne na Slovensku zbytočne zomrie 5-tisíc ľudí. Podľa neho ide o ľudí, ktorí zomreli, a pritom zomrieť nemuseli, keďže lekári im nemohli dať to, čo potrebovali. Dve slovenské dediny zbytočne zomrú každý [...]

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Maroš Žilinka

Ako vziať Žilinkovi paragraf 363? Po zmene volá prezidentka, aktivisti aj politici

30.11.2022 20:00

Okrem prezidentky, neziskových organizácií a množstva poslancov chce zmenu aj expremiér Igor Matovič. Generálneho prokurátora Maroša Žilinku obvinil, že nesleduje spravodlivosť.

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,139
Celková čítanosť: 7023002x
Priemerná čítanosť článkov: 6166x

Autor blogu

Kategórie