Bojoval proti Matovičovi, a dnes je mŕtvy.

Bojoval proti Matovičovi, a dnes je mŕtvy.

Toto napísal premiér Matovič, oficiálne, verejne. Cítite tam tú nadutosť, tú drzosť psychopatického politika, ťažký úpadok na úroveň vraha pyšného na svoje dielo?

Ak by to o smrti dotyčného aj bola pravda, na protestoch sa zomlelo okolo 30 tisíc ľudí, takže je priam štatistika, žiaľ, že za skoro mesiac od protestov niekto z nich zomrie aj na covid-19. Súhlasím, že množstvo ľudí tam tvorilo riziko – a bolo tam naozaj aj mnoho starších ľudí. Ale ako som už tu napísal – toto riziko je žiaľ súčasť boja proti despocii blázna. Sviatok demokracie sa nedal odignorovať.

Premiér Matovič sa ale nezamýšľa na svojom podiele viny, nezamýšľa sa aj na takejto ujme z radov ľudí, ktorú v prvom rade on spôsobil. Namiesto toho sa vyžíva v naozaj lacnom bonmote.

Ak aj je to pravda, ten dotyčný je hrdina, je to doslovne neznámy vojak, ktorý padol v boji proti tyranii. Aj preto v jeho mene, a v mene jeho rodiny, treba nechutný bonmot otočiť: Matovič bojoval proti ľudu, a dnes je „mŕtvy“. Takmer všetci Slováci dúfajú, že to bude čoskoro.

Dany Kollár, Marián Magát. . . Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci

13.03.2026

Dany Kollár, Marián Magát…Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci Paradox dnešnej doby je zarážajúci. V štáte, ktorý sa hrdo označuje za demokratický a právny, sa čoraz častejšie ozýva pocit, že spravodlivosť prestáva byť spravodlivosťou a mení sa na divadlo. A to je mimoriadne nebezpečné. Pamäť nás totiž už neraz poučila, kam vedie [...]

Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle.

11.03.2026

Dany Kollár, Marián Magát … Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle. Existujú chvíle, keď človek nevie, či sa má smiať alebo znepokojene mlčať. Pohľad na niektoré rozhodnutia dnešného súdnictva totiž vyvoláva zvláštny dojem: akoby sa spravodlivosť presťahovala z chrámu práva rovno do [...]

Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Kiežby bolo viac Ficov.

23.02.2026

Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Veľké vystúpenia prinášajú veľké reakcie. A niekedy sú tie najostrejšie práve z domácej pôdy. Ešte nikdy som nezažil takú spŕšku – až oslavných – reakcií na konanie slovenského premiéra. Svetové portály, zahraniční komentátori, analytici z rôznych kútov Európy – a zrazu sa hovorí o Slovensku inak. Nie ako o [...]

Británia Londýn most streľba incident

Po náraze auta do chodcov v meste Derby britská polícia hlási sedem zranených

29.03.2026 13:29

Podľa polície podozrivý muž je pôvodom z Indie.

Whale / Rescue / Veľryba / Vráskavec /

Vráskavec, ktorý znova uviazol pri nemeckom pobreží Baltu, je opäť slobodný

29.03.2026 13:13

13,5-metrový vráskavec strávil šesť dní zápasením o vyslobodenie z piesočnatej plytčiny.

Tomáš Taraba, Branislav Gröhling

Taraba cíti, že ho Danko v SNS nechce, na rozdiel od členov. Podľa Gröhlinga odstavenie Sulíka mu výrazne odobrili spolustraníci

29.03.2026 12:40

Tomáš Taraba má už podanú prihlášku do SNS. Branislav Gröhling cíti podporu pri rozhodnutí, že nedá Sulíka na kandidátnu listinu do volieb.

Michal Šimečka,

Ponúkol by Šimečka premiérske kreslo Pellegrinimu aj dnes? "Čo sa stalo v roku 2023, je pasé," vyhlásil líder PS

29.03.2026 12:05, aktualizované: 13:23

Šimečka chce vyhrať voľby a zostaviť novú a lepšiu vládu pre Slovensko.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,373
Celková čítanosť: 8509694x
Priemerná čítanosť článkov: 6198x

Autor blogu

Kategórie

Archív