Založ si blog

Sviňa, nadhľad ponad Szoltésa ako zohavil Kuciaka

Sviňa, nadhľad ponad Szoltésa ako zohavil Kuciaka

… film Sviňa (Šviňa). Špinavý sneh vonku, špinavé počasie, najlepší moment sa na to konečne pozrieť. Takže to v skratke zhodnoťme. Tvorcovia alibisticky udávajú, že obsah len náhodne pripomína reálne osoby. Ale premiéra tesne pred voľbami 2020 aj tak nedala možnosť na obranu pred súdom za ohováranie. A potom už  bolo po voľbách – i keď niekedy je vlastne ignorovanie najlepší prístup.

Ozaj, aby sme na neho nezabudli, pionier, budovateľ kapitalistického socializmu Kuciak. Ako nevinní Slováci sú vykreslení len tí, čo slúžia zahraničným záujmom, teda hlavne prestitúti. Prípadne ešte „úbohé a nevinné“ narkomanky z ústavu. Všetci ostatní sú upadnuté závadné elementy, ale Kuciak je ideálny. Pracovitý a čestný. Nemajú na neho nič zlé, na anjelika. Vlasy má síce čudné, ale asi to mal byť vzor Vaculík. Má byť inteligentný – ale je vykreslený ako keby bol každú chvíľu prekvapený behom sveta. Sám vojak v poli, šerif idúci na pravé poludnie sám proti banditom. Hrôza, koľká to hrôza a smútok. Ešte že sa moc netrápili, hrdinovia strany a ľudu. Filmové umenie? Alebo aspoň remeslo? Schématický nie je len scenár, ale aj výkony hercov. Film chce byť dráma hovoriaci o smrti, ale mimika hercov aj ich výroky  sú ako z lacnej grotesky. Vlastne celý film je jedna  lož. Pretože podnet na vraždu Kuciaka v ňom dávajú Fico a Kaliňák. A obaja s Kočnerom neustále komunikujú. Niekto si ich postavy asi splietol so Sulíkom a Matovičom ?

Vo filme je výrazne zosmiešňovaná katolícka cirkev. Všetky možné predsudky o nej sú tam zobrazené. Už som čakal, že sa zjavia aj klišé o tom, ako  vraždia nemluvňatá – ale to je vlastne o inej sekte a to už by bol zločin podnecovania nenávisti. Urážať kresťanov je naopak povolené a vítané.

A autori?

Predloha – Arpád Soltész, scénar a réžia: Mariana Čengel Solčanská, druhý režisér, druhý scenárista a producent: Rudolf Bierman.

 

 

Korčok s Remišovou napľuli na tisíce hrobov mŕtvych na Covid19.

02.03.2021

Korčok s Remišovou napľuli na tisíce hrobov mŕtvych na Covid19. Ruská vakcína Sputnik V predstavuje v súčasnej situácii pravdepodobne výraznú pomoc pre Slovensko. Poťahovačky okolo jej dovozu trvali vyše týždňa, a podľa všetkých náznakov to vyzeralo, že to Krajčí nepodpíše. Ale predsa sa len stalo, čo treba privítať. Tento proces je pozitívny aj v tom zmysle, že [...]

Do Košíc priletelo lietadlo nádeje z Moskvy ! Únia svojich členov z Východu opäť podrazila. Klasika.

02.03.2021

Sputnik je Matovičovo vykúpenie sa. Ako Únia svojich členov z Východu opäť nepodržala. Do Košíc priletelo lietadlo nádeje z Moskvy . Pridáva sa k Orbánovi, ktorý chce zachrániť čo najviac životov. Brusel opäť nepodržala svojich členov ! Ako Únia svojich členov nepodržala. Rozum navráva, že ruská vakcína Sputnik V predstavuje v súčasnej situácii pravdepodobne [...]

Vakcína proti RNA-vírusu je spoľahlivo zastaralá už v dobe, kedy opúšťa výrobnú linku, treba neustále pripomínať, že všetky vakcíny proti novému koronavírusu sú experimentálne ?

27.02.2021

Vakcína proti RNA-vírusu je spoľahlivo zastaralá už v dobe, kedy opúšťa výrobnú linku, treba neustále pripomínať, že všetky vakcíny proti novému koronavírusu sú experimentálne ? Nepriateľ vás napadne mečom. Vy si ako obranu vytvoríte štít a útok svojím mečom odrazíte. Pri ďalšom útoku očakávate, že nepriateľ zaútočí mečom. Ale on medzitým zmutoval a [...]

Katolík / Katolíci / Seminár / Kňaz / Kňazský seminár / cirkev / modlitba /

Obeťami zneužívania v katolíckej cirkvi vo Francúzsku bolo zrejme desaťtisíc detí

02.03.2021 22:37

Najnovšie závery vyšetrovania predstavujú výrazný nárast oproti údajom vlani z júna, keď komisia informovala o 3000 obetiach.

Sputnik, koronavírus

Maďarský očkovací preukaz zamlčiava pôvod vakcíny

02.03.2021 22:31

Maďari, ktorí boli zaočkovaní dvoma dávkami proti koronavírusu, o tom od pondelka dostávajú oficiálne potvrdenie bez údaju pôvodu vakcíny.

Tomáš Valášek, Ide o pravdu

Valášek v Ide o pravdu: Matovič napľul do tváre spojencom v EÚ

02.03.2021 20:00

„Podmienkou výmeny premiéra Igora Matoviča je spojenectvo Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej,“ povedal v relácii Ide o pravdu nezaradený poslanec Tomáš Valášek.

Krajčí

Epidemická situácia sa podľa Krajčího zhoršila, menia očkovaciu stratégiu

02.03.2021 18:25, aktualizované: 20:33

Najhoršia situácia je v nemocniciach. Počet voľných lôžok na umelej pľúcnej ventilácii je nízky. Od pondelka sa zvýši počet čiernych okresov na 30.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 950
Celková čítanosť: 5741533x
Priemerná čítanosť článkov: 6044x

Autor blogu

Kategórie