Založ si blog

Šeliga, Gröhling a Čaputová dajte preč svoje politické paprče zo Slovenskej technickej univerzity !

Šeliga, Gröhling a Čaputová dajte preč svoje politické paprče zo Slovenskej technickej univerzity !

Vážení politici, nevyužívajte Jozefa Goebbelsa, ktorý uviedol, že bežná populácia je podstatne primitívnejšia, ako si dokážu inteligenti predstaviť. Propaganda musí byť preto jednoduchá a neustále sa musí opakovať, ideálne je ešte propagandistické kroky rozdeliť na parciálne časti a prezentovať celý program vo veľmi zjednodušenej podobe. Tento princíp bol potvrdený mnohými vedeckými štúdiami.

Vážení politici, ak teda chceme hovoriť o stabilite základných spoločenských vzťahov na škole, nie je možné si ju predstaviť bez silnej stability dua senát – rektor. A práve táto, životne dôležitá stabilita bola na STU nateraz narušená a to i vaším pričinením. Čo chcete odvolať senátorov ? chcete zrušiť STU? Chcete odvolať študentov, ktorým sta na smiech ? Čo vlastne chcete…O čo vám ide…?

Vážení politici, keď hodnotíme historický vývoj akejkoľvek úspešnej univerzity, vidíme, že najväčší rozkvet dosiahli práve tie, kde tieto stabilizované základné vzťahy umožnili sústredenie sa na závažné riešenia problémov, o ktorých sa politikom ani len nesníva.

Vážení politici, viete vôbec čo je pre STU najdôležitejšie ? Hovorí vám niečo, ako generačný výpadok učiteľov v strednom veku ? Nedostatok kvalitného odborného personálu pre podporu hlavných činností školy ? Klesajúci počet študentov a záujemcov o štúdium zo Slovenska ? Pokles záujmu o štúdium náročných technických disciplín, pri ktorých sa vyžaduje matematika, logické či abstraktné myslenie…atď. atď…atď.

Vážení politici, nevoďte rektora STU, seriózneho profesora a pedagóga za nos. Vy mu totižto nesiahate ani po päty s vašimi vydarenými „diplomovkami“ a vlievate mu falošnú nádej.  Zo slušného človeka a vedca si robiť srandu je nekorektné. Myslíte na to, ako sa môže trápne cítiť… a do čoho ste ho vystavili ?..no asi nie, pretože vy máte kožu z hrocha.

Vážení politici, neviete o tom? ak teda neviete, tak sa pakujte z STU.

 

 

Cibuľové šupy cennejšie ako zlato.

01.03.2024

Ivan Jegorov: Cibuľové šupy cennejšie ako zlato. Šupy z cibule obsahujú celý rad hodnotných vlastností, o ktorých väčšina z nás netuší. Moja babka mala krásne vlasy a nikdy nemala žiadne lupiny, pretože si ich umývala odvarom z cibuľových šúp. Odvar sa pripraví jednoducho: hrsť cibuľových šúp sa zaleje pohárom vody, nechá sa variť 5 – 10 minút a odvar sa [...]

Vedenie RTVS musí skončiť, je to hnisavý vred na diabetickej nohe. Preväzy hnisu nepomôžu

01.03.2024

Vedenie RTVS musí skončiť, je to hnisavý vred na diabetickej nohe. Vedomá a organizovaná manipulácia organizovaných zvykov a názorov más je dôležitým prvkom v demokratickej spoločnosti. Tí, ktorí manipulujú tento neviditeľný mechanizmus spoločnosti, tak vytvárajú neviditeľnú vládu, ktorá je skutočnou mocou v našej krajine. Sme ovládaní, naše myslenie utvárané, [...]

Pamätať si zlo je úplne normálne. Potrebujeme to!

28.02.2024

Pamätať si zlo je úplne normálne. Potrebujeme to! Človek aj zviera si dokonale pamätajú toho, kto ich udrel a spôsobil im bolesť. Tak ako si pamätajú, že oheň páli. Rastliny si tiež pamätajú zlo. Je to aj vedecky dokázané. Jeden vedec totiž pravidelne zrezával listy fikusu. Tie potom napojil na prístroje, aby mohol sledovať rastlinu ako sa správa. Keď sa potom tento [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,205
Celková čítanosť: 7481769x
Priemerná čítanosť článkov: 6209x

Autor blogu

Kategórie

Archív