Založ si blog

Mlieko ktoré vydrží po otvorení čerstvé aj mesiac. Paráda. Len po mesiaci neskysne ale zhnije.

Mlieko ktoré vydrží po otvorení čerstvé aj mesiac. Paráda. Len po mesiaci neskysne ale zhnije.

Bolo to dávno, ale pamätám si chuť čerstvo nadojeného mlieka, práve vymúteného masla, jogurtu alebo trebárs kyslého mlieka. To som jedával lyžicou priamo z veľkej fľaše. Jogurt sme si dokonca vyrábali doma „naočkovaním jogurtovej kultúry“ do čerstvého mlieka. S jahodovým džemom to bola absolútna pochúťka, či už ako jogurt alebo jogurtové mlieko.

Bolo to dávno, ale pamätám si u babky na dvore chliev s dvoma prasiatkami, sliepky s kohútom, nejaké tie kačky a husy. Žltučkú praženicu, pečenú hus s lokšami alebo fajnovú údenú slaninku. Chlieb natretý masťou s čerstvou cibuľkou. Výborné domáce klobásy, jemnú pečeňovú pašteku, doma konzervované mäso.

Bolo to dávno, ale pamätám si, že všetky tieto dobroty vyrábali babka, mama alebo otec z toho čo dokázali vypestovať alebo vychovať na zopár ároch zeme. Zem a ich pracovité ruky nás dokázali uživiť. A zdravo.

Odvtedy pretieklo veľa vody, pracovité ruky sa zmenili na pietnu spomienku a jedlo už nevyrábame. Už kupujeme veci. Nie však od iných pracovitých rúk. Kupujeme ho v Kauflandoch, Lidloch, Teskách či McDonaldoch alebo KFC.
Otázkou dneška je uhol pohľadu a hodnotenie ponúkaných „vecí“ podľa definície jedla, definície jedu alebo definície tovaru.

Á, ešte som zabudol na nezištnú pomoc bankových a nebankových subjektov vo forme úverov a iných peňažných revolúcií.

Korčok s Remišovou napľuli na tisíce hrobov mŕtvych na Covid19.

02.03.2021

Korčok s Remišovou napľuli na tisíce hrobov mŕtvych na Covid19. Ruská vakcína Sputnik V predstavuje v súčasnej situácii pravdepodobne výraznú pomoc pre Slovensko. Poťahovačky okolo jej dovozu trvali vyše týždňa, a podľa všetkých náznakov to vyzeralo, že to Krajčí nepodpíše. Ale predsa sa len stalo, čo treba privítať. Tento proces je pozitívny aj v tom zmysle, že [...]

Do Košíc priletelo lietadlo nádeje z Moskvy ! Únia svojich členov z Východu opäť podrazila. Klasika.

02.03.2021

Sputnik je Matovičovo vykúpenie sa. Ako Únia svojich členov z Východu opäť nepodržala. Do Košíc priletelo lietadlo nádeje z Moskvy . Pridáva sa k Orbánovi, ktorý chce zachrániť čo najviac životov. Brusel opäť nepodržala svojich členov ! Ako Únia svojich členov nepodržala. Rozum navráva, že ruská vakcína Sputnik V predstavuje v súčasnej situácii pravdepodobne [...]

Vakcína proti RNA-vírusu je spoľahlivo zastaralá už v dobe, kedy opúšťa výrobnú linku, treba neustále pripomínať, že všetky vakcíny proti novému koronavírusu sú experimentálne ?

27.02.2021

Vakcína proti RNA-vírusu je spoľahlivo zastaralá už v dobe, kedy opúšťa výrobnú linku, treba neustále pripomínať, že všetky vakcíny proti novému koronavírusu sú experimentálne ? Nepriateľ vás napadne mečom. Vy si ako obranu vytvoríte štít a útok svojím mečom odrazíte. Pri ďalšom útoku očakávate, že nepriateľ zaútočí mečom. Ale on medzitým zmutoval a [...]

Katolík / Katolíci / Seminár / Kňaz / Kňazský seminár / cirkev / modlitba /

Obeťami zneužívania v katolíckej cirkvi vo Francúzsku bolo zrejme desaťtisíc detí

02.03.2021 22:37

Najnovšie závery vyšetrovania predstavujú výrazný nárast oproti údajom vlani z júna, keď komisia informovala o 3000 obetiach.

Sputnik, koronavírus

Maďarský očkovací preukaz zamlčiava pôvod vakcíny

02.03.2021 22:31

Maďari, ktorí boli zaočkovaní dvoma dávkami proti koronavírusu, o tom od pondelka dostávajú oficiálne potvrdenie bez údaju pôvodu vakcíny.

Tomáš Valášek, Ide o pravdu

Valášek v Ide o pravdu: Matovič napľul do tváre spojencom v EÚ

02.03.2021 20:00

„Podmienkou výmeny premiéra Igora Matoviča je spojenectvo Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej,“ povedal v relácii Ide o pravdu nezaradený poslanec Tomáš Valášek.

Krajčí

Epidemická situácia sa podľa Krajčího zhoršila, menia očkovaciu stratégiu

02.03.2021 18:25, aktualizované: 20:33

Najhoršia situácia je v nemocniciach. Počet voľných lôžok na umelej pľúcnej ventilácii je nízky. Od pondelka sa zvýši počet čiernych okresov na 30.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 950
Celková čítanosť: 5741616x
Priemerná čítanosť článkov: 6044x

Autor blogu

Kategórie