Negramotné a politický úchylné oslavy SNP

Negramotné a politický úchylné oslavy SNP….

Negramotné preto, lebo neboli pozvaní hostia z Ruska.

Ani slovkom sa nespomenuli komunisti, ktorí zorganizovali povstanie.

Komunistami organizované oddiely sa sústredili na ozbrojený boj a pomoc postupujúcej Červenej armáde tak ako im to diktovali ich vodcovia z Moskvy a partizánskeho ústredia z Kyjeva. Moc nad partizánmi v skutočnosti mal len Ústredný štáb partizánskeho hnutia v Kyjeve. Sovietmi vedené partizánske jednotky sa podieľali veľkou mierou na vytvorení partizánskeho hnutia na Slovensku, ktoré viedlo bojovú činnosť aj po potlačení povstania najmä vďaka tomu, že si stihli pripraviť zásobovacie základne ešte pred začiatkom povstania.

Pán Mičev, riaditeľ pamätníka SNP v Banskej Bystrici, ako negramotný, by nemal riadiť taký inštitút akým je pamätník SNP. Jeho vedomosti  neprekračujú vedomosti žiaka na základnej škole.

Pána Mičeva je nutné čo najskôr poslať do uhoľnej kotolne.

Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Kiežby bolo viac Ficov.

23.02.2026

Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Veľké vystúpenia prinášajú veľké reakcie. A niekedy sú tie najostrejšie práve z domácej pôdy. Ešte nikdy som nezažil takú spŕšku – až oslavných – reakcií na konanie slovenského premiéra. Svetové portály, zahraniční komentátori, analytici z rôznych kútov Európy – a zrazu sa hovorí o Slovensku inak. Nie ako o [...]

Bruselská spovednica slovenských udavačov

22.02.2026

Bruselská spovednica slovenských udavačov Slovenská politická opozícia si zrejme pomýlila svoju úlohu. Namiesto kontroly moci sa zmenila na profesionálnu výrobňu paniky. Každé rozhodnutie vlády je podľa nej apokalypsa, každé číslo katastrofa a každý kompromis zrada. Keby sa na Slovensku otvoril nový most, opozícia by varovala, že vedie do priepasti. Ich politická [...]

Kraviny z pohodlia Bruselských úradníckych stolov a kancelárií

05.02.2026

Kraviny z pohodlia Bruselských úradníckych stolov a kancelárií Spoločenské rozhodnutia dnes často pripomínajú cirkus, kde hlavní aktéri hrajú divadlo zodpovednosti, zatiaľ čo realitu ignorujú. Opozícia sa rada odvolávajú na „konsenzus“ alebo „dobro väčšiny“, no v skutočnosti ide len o maskovanie vlastných záujmov. Občan platí cenu, ale nemá hlas – to je [...]

pexels-viralyft-16841808

Rusom sa scvrkávajú možnosti na sociálnych sieťach. Telegram Kremeľ zablokuje zrejme už v apríli

26.02.2026 22:27

Podľa RBC bude do apríla Telegram dostupný už len na frontovej línii na Ukrajine.

Francúzska lietadlová loď Charles de Gaulle

Provokácia, aká nemá obdobu. K pýche francúzskeho námorníctva smeroval dron

26.02.2026 21:31

Bezpilotný stroj zneškodnili bez použitia jediného výstrelu.

Belgium EU Summit

Orbán zaradil spiatočku. Pre pôžičku 90 miliárd eur Ukrajine poslal Bruselu list

26.02.2026 21:06

Maďarský premiér sa vo štvrtok pokúsil o zmierenie s Európskou úniou.

palovič

Kontakty mal s Bašternákom i Kočnerom. Prokurátora Paloviča v korupčnej kauze Carlton oslobodili

26.02.2026 20:37

Podľa obžaloby si prokurátor od podnikateľa Erika Mikurčíka vypýtal 100-tisíc eur.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,371
Celková čítanosť: 8474712x
Priemerná čítanosť článkov: 6181x

Autor blogu

Kategórie

Archív