Založ si blog

V demokracii majú slovo len finančne najzdatnejší.

Preto dnes „Ľudí“ vychovávajú v železnom presvedčení, že žiadna spoločnosť by nemohla napredovať, keby v nej neboli voľby. Učia ich, aby za hlavnú črtu demokracie považovali voľby, aby si mysleli, že demokracia, to sú voľby a voľby, to je demokracia.  Ale, ako dobre vieme, samotné voľby ku skutočnej demokracii nestačia. V skutočnosti ľud v nej nemá svoje zastúpenie.

Náklady na politické a volebné kampane značia, že systém uprednostňuje boháčov (ktorí pritom predstavujú len malú menšinu voličov), takže v konečnom dôsledku sa volená vláda stáva formou plutokracie – vlády elít.

Dnešnú demokraciu možno teda považovať za nepoctivú frašku, ktorá je tu len nato, aby sa masy nebúrili a veľmi nehnevali, pretože to im poskytuje nádej, že po nových voľbách sa veci hádam zlepšia. A to, že médiá vlastní len bohatá elita, vedie k ešte väčšiemu, špecifickému odklonu v demokratickom procese. Médiá používajú na ochranu záujmov ich vlastnej triedy a potláčajú akúkoľvek kritiku existujúceho status quo.

Treba si jasne uvedomiť, že komunizmus a kapitalizmus, to nie sú protiklady, ako sa ľudia často domnievajú, pretože oba systémy sú dizajnované tak, že ubíjajú a utláčajú obyčajného človeka. Pritom najmä kapitalizmus vidí človeka a spoločnosť len čisto ako ekonomickú bytosť; ubíja ľudského ducha, vedie k zotročeniu človeka a k likvidácii rás, národov a ich kultúr. Súkromné vlastníctvo v modernej forme kapitalizmu  je v podstate iba iluzórne.

Toto platí aj pre Kočnera ! !!

19.01.2020

Toto platí aj pre Kočnera !!! Nie je povinnosťou obžalovaného dokazovať svoju nevinu, pretože zásada prezumpcie neviny vyžaduje, aby to bol štát, kto nesie v trestnom konaní dôkazné bremeno. viac »

Ficova obrovská politická chyba !

19.01.2020

Ficova obrovská politická chyba ! Ficova obrovská chyba v jeho politickom pôsobení, bola v tom, že nedokázal vytvoriť „svoje“ noviny resp. televíziu, ktorá by dokázala „predať“ jeho viac »

Dať hlas dnešnej opozícii je hriech!

13.01.2020

Dať hlas dnešnej opozícii je hriech! A tak nie je viac priateľom svojej vlasti ten, čo nie je kresťanom; je nepriateľom. Podľa slov svätého Ambrózia: Sed ipsi se amore patriae qui Christo invidet, viac »

Gerhard Sabathil čína špiónáž

Robil vraj špióna pre Čínu. Chodil aj na Slovensko

19.01.2020 21:00

Bývalého vysokopostaveného diplomata EÚ z Nemecka Gerharda Sabathila vyšetrujú pre podozrenie, že robil špionáž pre Čínu.

Voľby2020 Smer FICO konferencia programová BBX

Smer pýta školné od medikov, ktorí odchádzajú do zahraničia

19.01.2020 20:30

Študenti odmietajú zneužívanie ich štúdia a budúceho povolania ako prostriedku na polarizovanie spoločnosti a politickej kampane.

súd, vražda, kuciak, Zoltán Andruskó

Kauza Kuciak: Vypovedať má aj Haščák s Bödörom

19.01.2020 19:11, aktualizované: 22:37

Od pondelka pokračujú pojednávania vo veci vrážd novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a kolárovského podnikateľa Petra Molnára.

počasie 20. 1. 2020

Valí sa k nám mohutná tlaková výš, ovplyvní celý týždeň

19.01.2020 18:30

Z Britských ostrovov k nám prichádza niečo, čo výrazne ovplyvní počasie celého týždňa.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 728
Celková čítanosť: 3978683x
Priemerná čítanosť článkov: 5465x

Autor blogu

Kategórie