Založ si blog

V demokracii majú slovo len finančne najzdatnejší.

Preto dnes „Ľudí“ vychovávajú v železnom presvedčení, že žiadna spoločnosť by nemohla napredovať, keby v nej neboli voľby. Učia ich, aby za hlavnú črtu demokracie považovali voľby, aby si mysleli, že demokracia, to sú voľby a voľby, to je demokracia.  Ale, ako dobre vieme, samotné voľby ku skutočnej demokracii nestačia. V skutočnosti ľud v nej nemá svoje zastúpenie.

Náklady na politické a volebné kampane značia, že systém uprednostňuje boháčov (ktorí pritom predstavujú len malú menšinu voličov), takže v konečnom dôsledku sa volená vláda stáva formou plutokracie – vlády elít.

Dnešnú demokraciu možno teda považovať za nepoctivú frašku, ktorá je tu len nato, aby sa masy nebúrili a veľmi nehnevali, pretože to im poskytuje nádej, že po nových voľbách sa veci hádam zlepšia. A to, že médiá vlastní len bohatá elita, vedie k ešte väčšiemu, špecifickému odklonu v demokratickom procese. Médiá používajú na ochranu záujmov ich vlastnej triedy a potláčajú akúkoľvek kritiku existujúceho status quo.

Treba si jasne uvedomiť, že komunizmus a kapitalizmus, to nie sú protiklady, ako sa ľudia často domnievajú, pretože oba systémy sú dizajnované tak, že ubíjajú a utláčajú obyčajného človeka. Pritom najmä kapitalizmus vidí človeka a spoločnosť len čisto ako ekonomickú bytosť; ubíja ľudského ducha, vedie k zotročeniu človeka a k likvidácii rás, národov a ich kultúr. Súkromné vlastníctvo v modernej forme kapitalizmu  je v podstate iba iluzórne.

. .. bájka o prasati a ovci

15.09.2019

...bájka o prasati a ovci Prasaťu sa raz podarilo ujsť z chlieva. Pripojilo sa k čriede oviec na lúke. Jedna ovca sa s prasaťom spriatelila a dovolila mu ostať s nimi. Potom však prišiel gazda. viac »

Žid v tŕní : rozprávky bratov Grimmovcov

15.09.2019

Žid v tŕní Rozprávky bratov Grimmovcov Žil kedysi boháč, ktorý mal sluhu a ten mu oddane a poctivo slúžil. Každé ráno vstával ako prvý z postele a večer sa ukladal k spánku ako posledný. viac »

Demokratická sloboda je idea, nikdy nie však skutočnosť !

14.09.2019

Demokratická sloboda je idea, nikdy nie však skutočnosť ! Príde čas, keď si registrované manželstvá homoseksuálov a lesbičiek adoptujú posledné „voľné“ dieťa z detského domova. A viac »

tablet, výnosy, obchod, ekonomika, globalizácia, graf, hospodársky výsledok

Svet v roku 2040? Ovplyvní ho sedem hlavných trendov

15.09.2019 20:00

Za posledných 25 rokov mala globalizácia oveľa väčší vplyv na zníženie chudoby ako celá zahraničná pomoc bohatých krajín od 2. svetovej vojny.

bezpilotný, dron, global, hawk

Irak odmietol tvrdenia o tom, že drony zaútočili na Saudskú Arábiu z jeho územia

15.09.2019 19:04

K sobotňajším útokom dronmi na dve významné ropné zariadenia v Saudskej Arábii sa prihlásili jemenskí húsíovia.

Turecko Rusko S-400 dodávka protivzdušná obrana, lietadlo

Rusko dodalo Turecku druhú batériu systému protivzdušnej obrany S-400

15.09.2019 17:56

Vojenské vzťahy Turecka s Ruskom sú predmetom znepokojenia zo strany Severoatlantickej aliancie.

jurčovič, počasie

Po peknom týždni škaredý. Zo severu príde rozsiahla oblačnosť!

15.09.2019 17:13

Rozlúčte sa s mariánskym letom.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 654
Celková čítanosť: 3358916x
Priemerná čítanosť článkov: 5136x

Autor blogu

Kategórie