Založ si blog

Andrej Danko: Pán Ježiš spáchal samovraždu? Na kríž vyskočil sám?

Povinnosťou zákonodarného zboru SR ako demokratického štátu je pri chvályhodnej snahe o zabezpečenie ochrany pre národnostné menšiny a etnické či náboženské skupiny dbať o najvyššiu opatrnosť, aby definovanie ochrany špecifickej skupiny nepredstavovalo zároveň ohrozenie práv inej skupiny v SR či inde. V prípade vágne formulovaných príkladov pridružených k definícii antisemitizmu vypracovanej alianciou IHRA právne analýzy a prípady z praxe preukázali, že ich uplatňovanie môže byť popri ochrane občanov židovského pôvodu či vierovyznania zneužívané na umlčiavanie medzinárodnej solidarity s nežidovskými obyvateľmi Izraela a Izraelom okupovaných území a k znemožňovaniu medzinárodnej advokácie za ich ľudské práva, na ktorej sa podieľajú jednotlivci a skupiny bez ohľadu na vierovyznanie či etnický pôvod, vrátane židovských jednotlivcov a skupín.

Ide o vážny zásah do právneho poriadku SR a do ústavou garantovaných práv jej občanov iniciovaný cudzím štátom, ktorý nie je vhodné urobiť v chvate, bez náležitej odbornej diskusie. A nie iba tak, sľúbiť niečo kamarátovi.

Vážený pán Andrej Danko, proti prijímaniu definície doplnenej o 11 možných príkladov antisemitizmu varuje vyše 40 židovských organizácií !

Naša legislatíva dnes umožňuje trestať porušovanie ľudských práv. Za trestný čin sa považuje popieranie a schvaľovanie holokaustu a tiež hanobenie národa a rasy.

Antisemitizmus je také vnímanie Židov, ktoré sa môže prejaviť ako nenávisť k Židom. Rétorické a fyzické prejavy antisemitizmu sú namierené proti židovským alebo nežidovským jednotlivcom a/alebo ich majetku, proti inštitúciám židovskej komunity a náboženským ustanovizniam.“…pán Andrej Danko, vedeli by ste definovať akého majetku….? sú to banky, fabriky, facebook, noviny, televízie alebo rádia, farmaceutický priemysel…?

Vážený pán Danko, predseda NR SR (ozaj, prečo nie ste predsedom SNR- Slovenskej národnej rady ?,  nevadí…?) je to od Vás jednoznačné politikárčenie a so skutočným bojom proti antisemitizmu to nemá nič spoločné. Viete o tom ?

Žijeme v ťažkej dobe, keď sa popierajú základné ľudské práva. Máme aj v politike ľudí, ktorí popierajú Pána Ježiša, rúhania a urážky . To Vám nevadí ?

Skúste sa sami seba spýtať, vy čo ste odsúhlasili v NR SR definíciu antisemitizmu, prečo tak v podvedomí chorobne  nenávidíte kresťanov a dobrých ľudí verných Bohu ?

. .. bájka o prasati a ovci

15.09.2019

...bájka o prasati a ovci Prasaťu sa raz podarilo ujsť z chlieva. Pripojilo sa k čriede oviec na lúke. Jedna ovca sa s prasaťom spriatelila a dovolila mu ostať s nimi. Potom však prišiel gazda. viac »

Žid v tŕní : rozprávky bratov Grimmovcov

15.09.2019

Žid v tŕní Rozprávky bratov Grimmovcov Žil kedysi boháč, ktorý mal sluhu a ten mu oddane a poctivo slúžil. Každé ráno vstával ako prvý z postele a večer sa ukladal k spánku ako posledný. viac »

Demokratická sloboda je idea, nikdy nie však skutočnosť !

14.09.2019

Demokratická sloboda je idea, nikdy nie však skutočnosť ! Príde čas, keď si registrované manželstvá homoseksuálov a lesbičiek adoptujú posledné „voľné“ dieťa z detského domova. A viac »

tablet, výnosy, obchod, ekonomika, globalizácia, graf, hospodársky výsledok

Svet v roku 2040? Ovplyvní ho sedem hlavných trendov

15.09.2019 20:00

Za posledných 25 rokov mala globalizácia oveľa väčší vplyv na zníženie chudoby ako celá zahraničná pomoc bohatých krajín od 2. svetovej vojny.

bezpilotný, dron, global, hawk

Irak odmietol tvrdenia o tom, že drony zaútočili na Saudskú Arábiu z jeho územia

15.09.2019 19:04

K sobotňajším útokom dronmi na dve významné ropné zariadenia v Saudskej Arábii sa prihlásili jemenskí húsíovia.

Turecko Rusko S-400 dodávka protivzdušná obrana, lietadlo

Rusko dodalo Turecku druhú batériu systému protivzdušnej obrany S-400

15.09.2019 17:56

Vojenské vzťahy Turecka s Ruskom sú predmetom znepokojenia zo strany Severoatlantickej aliancie.

jurčovič, počasie

Po peknom týždni škaredý. Zo severu príde rozsiahla oblačnosť!

15.09.2019 17:13

Rozlúčte sa s mariánskym letom.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 654
Celková čítanosť: 3358923x
Priemerná čítanosť článkov: 5136x

Autor blogu

Kategórie