Založ si blog

Kaviarenská lož a propagandistické klišé KDH.

Z dole uvedenej „súpisky“ na prvý pohľad nudného zoznamu je možné vyčítať zopár pozoruhodností: Ani jeden poslanec KDH nepodporil zákon o zániku federácie. Bol som svedkom stretnutia, keď ich vtedajší predseda FZ Michal Kováč pomaly na kolenách prosil, aby sa pripojili aspoň jedným symbolickým hlasom. KDH na čele s Ivanom Šimkom to nekompromisne odmietalo. Po vzniku sa však do funkcií hrnuli. Sám I. Šimko bol trikrát ministrom vo vládach SR. Je pozoruhodné, že ani jeden poslanec maďarských menšinových strán nehlasoval proti. Buď sa zdržali, alebo boli neprítomní. V skutočnosti pokladali vznik SR za priaznivý moment pre nich. Pracovali totiž s tézou: Čím ďalej od Prahy, tým bližšie k Budapešti. Osobne som počul M. Duraya vysloviť túto vetu. Predpokladali vnútornú aj medzinárodnopolitickú slabosť SR a tým väčšie možnosti na dosiahnutie svojich etnických cieľov. Nechcem tu hodnotiť, či sa im to podarilo, alebo nie. Dovolím si len poznamenať, že vo federálnej vláde by asi nikdy neboli, česká skúsenosť so sudetskými Nemcami by to asi nedovolila, kým v SR sú štandardnou súčasťou koaličných vlád.

Ako hlasovali slovenskí poslanci Federálneho zhromaždenia?

ZA:

HZSD: P. Bulík, A. Daniel, I. Daniš, R. Filkus, A. Gajdošová, R. Garaj, R. Hofbauer, K. Karaba, M. Kontra, J. Koša, M. Kováč, I. Mathé, K. Melocík, E. Mitrová, J. Moravčík, P. Porubský, M. Rehák, P. Ryška, D. Slobodník, J. Šimko, V. Šucha, I. Urban, J. Veverka, P. Baco, E. Belušová, I. Belohorská, T. Bindas, J. Cuper, M. Čič, J. Danko, Ľ. Dolgoš, I. Hamarčák, J. Hlavatá, V. Homola, P. Chalupek, Ľ. Javorský, M. Kováč ml., R. Kováč, A. Kráľ, M. Kučera, P. Mattoš, P. Mercell, J. Minka, I. Mjartan, R. Nemec, J. Obšitníková, J. Pauko, M. Rajčan, J. Smilka, J. Smolec, A. Straka, O. Šablicová, E. Šimko, J. Vrábel, Ľ. Zámiška, R. Zelenay.

SNS: H. Mihálik, M. Michalec, V. Moric, P. Socha, J. Šeďovič, P. Švec, I. Gondáš, K. Haťapka, P. Hrivík, P. Krivda, M. Mihalik, Š. Paulov, O. Pavúková, J. Repaský, E. Spišák.

SDSS: Ľ. Bystrický, P. Delinga, J. Klein. SDĽ: R. Tvaroţka, Š. Niţňanský.

……………………………………………………………………………………………………………………………

PROTI:

KDH: I. Čarnogurský, J. Klokner, P. Kubičár, G. Pradová, A. Rajnič, A. Rakús, I. Šimko. SDĽ: J. Zán, M. Kováč, J. Olej, V. Pavlechová.

 

ZDRŽALI SA:

SDĽ: V. Buzalka, D. Cinkota, S. Grohman, J. Stank, M. Šidík, P. Bohunický, M. Borguľa, Ľ. Gajdošíková, J. Kováčik, I. Lenský, J. Murgaš, L. Orosz, P. Popesko, M. Štefanovič. KDH: A. Anderko, J. Bobovnický, J. Mikloško, M. Gaľa, J. Petrík. MKDH-Spoluţitie: F. Andrassy, I. Bartakovics, S. Gawlik, P. Pázmány, I. Bajnok, P. Bábi, Z. Boros, K. Sarkozy. SDSS: P. Beniač.

NEHLASOVALI:

SDĽ: M. Adamčíková, M. Benčík, J. Klvač.

KDH: Š. Bošnák. J. Hajdák.

MKDH-Spoluţitie: I.Batta.

NEPRÍTOMNÍ: HZDS: I. Kniebügl;

SDSS: V. Moravčík;

MKDH-Egyutellés: M. Mihályi, M. Duray, J.Hornyák.

 

 

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

28.10.2023

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci. „Máme tatu“. To hovorí známy vatikánsky výrok, a v podstate je to tak, do čela vlády sa vrátil služobne najstarší-najskúsenejší politik Slovenska – Róbert Fico. Po vyše troch rokoch, ale vo februári by to boli už plné štyri, odišli vlády protislovenských zoskupení, začínajúc [...]

Bratislava ako žumpa najmúdrejších „Lovákov“.

22.10.2023

Bratislava ako žumpa najmúdrejších Lovákov. Bol som pracovne v Bratislave a opäť ma nepotešila jej arogantná moc. Tak ako niekedy turecká prítomnosť na juhu Slovenska nie je schopná vymazať najhlbšie korene odrodilosti, tak je historický mlynček na mäso na „Hrade“ mocný proti slovenskej genius loci chladného a vypočítavého hlavného mesta. Prebleskne myšlienka: toto [...]

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády.

21.10.2023

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády. Nespoliehajte sa na demokraciu. Pripravte sa na krízu sami. Tak čo hovoríte na voľby? Ste spokojní ? Stále je to to isté… Však? Nič sa nemení. Príliš sa totiž spoliehame na demokraciu. Lenže ona nám vôbec nefunguje. Nikoho tým však nechceme odradzovať. Pamätajte však na jednu vec. Aj hocijakému [...]

Martina Šimkovičová

Šimkovičovú pobúril obraz vystavený v Slovenskom rozhlase

30.11.2023 15:45

Ministerka kultúry avizuje prípravu legislatívy, ktorá by umožnila vyrovnať sa s podobnými záležitosťami.

Hľadané osoby / Hľadaná osoba /

Brilianty či drahokamy. Polícia vyšetruje krádež šperkov za takmer 10-tisíc eur v centre Bratislavy

30.11.2023 15:27

Polícia vyzýva občanov, ktorí disponujú informáciami o totožnosti osôb, ktorých fotografie zverejnila na sociálnej sieti, aby ju kontaktovali.

žltačka, dezinfekcia, infekcia

V košickom kraji sa šíri žltačka, deväť detí museli hospitalizovať. Štát nariadil mimoriadne očkovanie

30.11.2023 15:18

Hygienici na východe krajiny prijali viacero opatrení na prechádzanie šírenia vírusovej hepatitídy typu A.

Čert

Popradčanov rozdelili čerti. Strašidelné masky časť občanov desili, akciu mesto napokon povolilo

30.11.2023 15:02

Na mestskom úrade sa objavili hneď dve petície, jedna s 1 700 podpismi proti tejto akcii a druhá s takmer 600 podpismi za.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,178
Celková čítanosť: 7393227x
Priemerná čítanosť článkov: 6276x

Autor blogu

Kategórie

Archív