Založ si blog

Kaviarenská lož a propagandistické klišé KDH.

Z dole uvedenej „súpisky“ na prvý pohľad nudného zoznamu je možné vyčítať zopár pozoruhodností: Ani jeden poslanec KDH nepodporil zákon o zániku federácie. Bol som svedkom stretnutia, keď ich vtedajší predseda FZ Michal Kováč pomaly na kolenách prosil, aby sa pripojili aspoň jedným symbolickým hlasom. KDH na čele s Ivanom Šimkom to nekompromisne odmietalo. Po vzniku sa však do funkcií hrnuli. Sám I. Šimko bol trikrát ministrom vo vládach SR. Je pozoruhodné, že ani jeden poslanec maďarských menšinových strán nehlasoval proti. Buď sa zdržali, alebo boli neprítomní. V skutočnosti pokladali vznik SR za priaznivý moment pre nich. Pracovali totiž s tézou: Čím ďalej od Prahy, tým bližšie k Budapešti. Osobne som počul M. Duraya vysloviť túto vetu. Predpokladali vnútornú aj medzinárodnopolitickú slabosť SR a tým väčšie možnosti na dosiahnutie svojich etnických cieľov. Nechcem tu hodnotiť, či sa im to podarilo, alebo nie. Dovolím si len poznamenať, že vo federálnej vláde by asi nikdy neboli, česká skúsenosť so sudetskými Nemcami by to asi nedovolila, kým v SR sú štandardnou súčasťou koaličných vlád.

Ako hlasovali slovenskí poslanci Federálneho zhromaždenia?

ZA:

HZSD: P. Bulík, A. Daniel, I. Daniš, R. Filkus, A. Gajdošová, R. Garaj, R. Hofbauer, K. Karaba, M. Kontra, J. Koša, M. Kováč, I. Mathé, K. Melocík, E. Mitrová, J. Moravčík, P. Porubský, M. Rehák, P. Ryška, D. Slobodník, J. Šimko, V. Šucha, I. Urban, J. Veverka, P. Baco, E. Belušová, I. Belohorská, T. Bindas, J. Cuper, M. Čič, J. Danko, Ľ. Dolgoš, I. Hamarčák, J. Hlavatá, V. Homola, P. Chalupek, Ľ. Javorský, M. Kováč ml., R. Kováč, A. Kráľ, M. Kučera, P. Mattoš, P. Mercell, J. Minka, I. Mjartan, R. Nemec, J. Obšitníková, J. Pauko, M. Rajčan, J. Smilka, J. Smolec, A. Straka, O. Šablicová, E. Šimko, J. Vrábel, Ľ. Zámiška, R. Zelenay.

SNS: H. Mihálik, M. Michalec, V. Moric, P. Socha, J. Šeďovič, P. Švec, I. Gondáš, K. Haťapka, P. Hrivík, P. Krivda, M. Mihalik, Š. Paulov, O. Pavúková, J. Repaský, E. Spišák.

SDSS: Ľ. Bystrický, P. Delinga, J. Klein. SDĽ: R. Tvaroţka, Š. Niţňanský.

……………………………………………………………………………………………………………………………

PROTI:

KDH: I. Čarnogurský, J. Klokner, P. Kubičár, G. Pradová, A. Rajnič, A. Rakús, I. Šimko. SDĽ: J. Zán, M. Kováč, J. Olej, V. Pavlechová.

 

ZDRŽALI SA:

SDĽ: V. Buzalka, D. Cinkota, S. Grohman, J. Stank, M. Šidík, P. Bohunický, M. Borguľa, Ľ. Gajdošíková, J. Kováčik, I. Lenský, J. Murgaš, L. Orosz, P. Popesko, M. Štefanovič. KDH: A. Anderko, J. Bobovnický, J. Mikloško, M. Gaľa, J. Petrík. MKDH-Spoluţitie: F. Andrassy, I. Bartakovics, S. Gawlik, P. Pázmány, I. Bajnok, P. Bábi, Z. Boros, K. Sarkozy. SDSS: P. Beniač.

NEHLASOVALI:

SDĽ: M. Adamčíková, M. Benčík, J. Klvač.

KDH: Š. Bošnák. J. Hajdák.

MKDH-Spoluţitie: I.Batta.

NEPRÍTOMNÍ: HZDS: I. Kniebügl;

SDSS: V. Moravčík;

MKDH-Egyutellés: M. Mihályi, M. Duray, J.Hornyák.

 

 

. .. bájka o prasati a ovci

15.09.2019

...bájka o prasati a ovci Prasaťu sa raz podarilo ujsť z chlieva. Pripojilo sa k čriede oviec na lúke. Jedna ovca sa s prasaťom spriatelila a dovolila mu ostať s nimi. Potom však prišiel gazda. viac »

Žid v tŕní : rozprávky bratov Grimmovcov

15.09.2019

Žid v tŕní Rozprávky bratov Grimmovcov Žil kedysi boháč, ktorý mal sluhu a ten mu oddane a poctivo slúžil. Každé ráno vstával ako prvý z postele a večer sa ukladal k spánku ako posledný. viac »

Demokratická sloboda je idea, nikdy nie však skutočnosť !

14.09.2019

Demokratická sloboda je idea, nikdy nie však skutočnosť ! Príde čas, keď si registrované manželstvá homoseksuálov a lesbičiek adoptujú posledné „voľné“ dieťa z detského domova. A viac »

tablet, výnosy, obchod, ekonomika, globalizácia, graf, hospodársky výsledok

Svet v roku 2040? Ovplyvní ho sedem hlavných trendov

15.09.2019 20:00

Za posledných 25 rokov mala globalizácia oveľa väčší vplyv na zníženie chudoby ako celá zahraničná pomoc bohatých krajín od 2. svetovej vojny.

bezpilotný, dron, global, hawk

Irak odmietol tvrdenia o tom, že drony zaútočili na Saudskú Arábiu z jeho územia

15.09.2019 19:04

K sobotňajším útokom dronmi na dve významné ropné zariadenia v Saudskej Arábii sa prihlásili jemenskí húsíovia.

Turecko Rusko S-400 dodávka protivzdušná obrana, lietadlo

Rusko dodalo Turecku druhú batériu systému protivzdušnej obrany S-400

15.09.2019 17:56

Vojenské vzťahy Turecka s Ruskom sú predmetom znepokojenia zo strany Severoatlantickej aliancie.

jurčovič, počasie

Po peknom týždni škaredý. Zo severu príde rozsiahla oblačnosť!

15.09.2019 17:13

Rozlúčte sa s mariánskym letom.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 654
Celková čítanosť: 3358927x
Priemerná čítanosť článkov: 5136x

Autor blogu

Kategórie