Byť kresťanmi v Európe je dnes nebezpečné, aj zásluhou Pápeža.

Byť kresťanmi v Európe je dnes nebezpečné a hierarchia si sladko spinká. Zámerne ? Nevedno.

Pápež a Euro-americké vlády nielenže nič nepodnikli na ochranu kresťanov, ale, naopak, podporujú hnutia, ktoré otvorene oznámili svoje plány vymazať akékoľvek stopy po kresťanstve na určitých územiach – ako keby na týchto územiach kresťanstvo ani nikdy nebolo. Takýto prístup vôbec nie je prekvapením na pozadí jej dechristianizácie. Zradcovské mlčanie európskej elity je ďalším svedectvom o tomto pokrytectve, ktoré už niekoľko rokov vedie Európu ku krachu.

Je legitímne sa spýtať : prečo v  roku 2005 sa do projektu európskej ústavy po dlhých sporoch pre odpor Francúzov a Holanďanov nedostala žiadna zmienka o kresťanských koreňoch Európy ?

Prečo niektoré organizácie požadujú, aby všetky kríže a akékoľvek kresťanské predmety boli odstránené zo všetkých spoločenských miest, kabinetov, škôl, súdov. Za nevyhnutné považujú aj zrieknutie sa slávenia Vianoc a Veľkej noci. Vonkoncom to neodráža vôľu obyvateľstva a je to len pozícia málopočetných, no veľmi vplyvných kruhov – politických a osobitne mediálnych vlastníkov.

Tretí fakt sa týka agresie proti „prirodzenej“ rodine, dokonca i so zakazovaním takých slov ako „matka“ a „otec“. Deje sa priama agresia médií proti ľuďom, ktorí majú „prirodzené“ presvedčenie, ktoré sa označujú za fanatické a dokonca extrémistické. Byť kresťanmi v Európe je dnes  nebezpečné !

Prečo sa na Západe skutočne kresťanstvo vníma ako niečo, voči čomu treba byť ostražitý a ako niečo negatívne. Kresťanstvo stotožňujú s fanatizmom len preto, že kresťania ohlasujú mravnosť a vystupujú za prírastok obyvateľstva ?

Prečo v súčasnom dekadentnom západnom spoločenstve, ktoré vyhlásilo tolerantnosť za hlavný princíp, ľudia, ktorí patria k intelektuálnym vrstvám spoločnosti, spravidla vystupujú ako advokáti moslimských imigrantov, emancipovaných žien a homosexuálov ? V presídlencoch vidia úžitok pre európsku spoločnosť, dokonca aj keď títo migranti  majú iné predstavy o tolerantnosti voči „sexuálnym menšinám“ (homosexuálom, transsexuálom, a tak podobne). Pretože hlavného nepriateľa majú spoločného – sú to kresťania, ktorých vnímajú ako omnoho väčšie nebezpečenstvo pre súčasnú Európu !

Takíto „tolerantní občania“ v súčasnej spoločnosti nazývajú kresťanov vystupujúcich za konzervatívne hodnoty  fašistami a sami sa vyhlasujú za „antifašistov“. Nová forma „antifašizmu“ nie je v skutočnosti nič iné ako nová  forma fašizmu – pod maskou tolerantnosti tieto sily pôsobia proti všetkým, ktorí nesúhlasia s ich presvedčením.

ψ

Torden : Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Svetlo prichádza z východu.

14.05.2025

Pred 80. rokmi sme zvíťazili nad fašizmom. Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Boli sme to my Slovania a z nás položil v tejto vojne najväčšiu obetu Ruský ľud. Západ pred Hitlerom kapituloval takmer bez boja. Celá európa mu vtedy kľačala pri nohách. Jedine Stalin sa mu postavil a bol to ruský ľud, ktorý obetoval najviac, aby nás oslobodil. Nebyť Ruska, dnes [...]

Páchnuca hniloba Európskej únie.

28.04.2025

Páchnuca hniloba Európskej únie ,,Európsku úniu založili prominentní nacisti a kartely, ktoré vybudovali Tretiu ríšu. Sme očitými svedkami tohto tretieho pokusu, ktorý pravdepodobne opäť vyústi do celosvetovej vojny.“ Ten, kto ešte stále žije v poznaní, že 2. svetovú vojnu a ňou privodenú smrť šesťdesiatich miliónov ľudí (z toho 30 miliónov Slovanov) spôsobil [...]

Komunistická ČSSR sa držala na kresťanskej mravnej paradigme.

27.04.2025

Komunistická ČSSR sa držala na kresťanskej mravnej paradigme. Bez ohľadu na ateizmus, československá spoločnosť si dokázala zachovať kresťanské korene a bola schopná sa vyvarovať tých zničujúcich procesov, ktoré teraz prebiehajú v Európe a USA. Ani komunistické úrady ČSSR sa neodvážili „vyhodiť do vzduchu mravný základ života spoločnosti. Všetci vieme o [...]

putá, polícia, zatknutie

Agresívny Ukrajinec v Bratislave sa vyhrážal ľuďom s tyčou v ruke

30.05.2025 17:10

Policajti použili donucovacie prostriedky a muža eskortovali.

Trnava, vražda, polícia SR, policajti

Otrasný čin v Nitre: muž podľa svedkov úmyselne narazil autom do staršej ženy, zraneniam podľahla

30.05.2025 17:03

Bývalá detská lekárka, do ktorej narazil, má byť náhodná obeť.

Huliak Fico

Huliak pripravuje nový digitálny systém na evidenciu turistov. Fico: Cestovný ruch môže stabilizovať slovenskú ekonomiku

30.05.2025 16:46

Premiér Fico bol na kontrolnom dni aj na Ministerstve cestovného ruchu a športu.

Hlina alojz

Koalícia sabotuje kontroly a znemožňuje prieskum na výboroch, opozícia preto zvoláva mimoriadnu schôdzu pre kauzu s haciendami

30.05.2025 15:38

Opozícia žiada poslanecký prieskum v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a ďalej záväzok, aby generálny prokurátor Žilinka riešil kauzu haciend a PPA.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,333
Celková čítanosť: 8144523x
Priemerná čítanosť článkov: 6110x

Autor blogu

Kategórie

Archív