Štrajk odhalil obrovský nadbytok učiteľov a zdravotných sestier v systéme!

Štrajk odhalil obrovský nadbytok učiteľov a zdravotných sestier v systéme!Dá sa skonštatovať, že štrajk učiteľov vyplavil na povrch marazmus, ktorý sa volá nadstav resp. nadbytočnosť učiteľov na školách a zdravotných sestier v zdravotníctve!

Keď zoberieme do úvahy, že koľko „sestier“ odišlo od pacienta a hodilo sa na maródku a nemocnice riadne fungujú, tak je to jasné „in flagranti“ ! U učiteľov detto.

Na Slovensku je 89.000 učiteľov.!!! …čo je k počtu žiakov nadbytok vo výške ⅓ !!! …. zarážajúci fakt a zistenie.  Do školstva rovnako ako do zdravotníctva sa každoročne nalievajú peniaze ako do čiernej nenásytnej diery bez dna. Je to iracionálny stav, ktorý treba urýchlene riešiť a zastaviť. Je nutné skorigovať počet „učiteľov“ na rozumnú proporciu k pomeru žiakov. Nie je predsa možné dojiť štát a ešte sa politický angažovať proti svojim chlebodarcom. To je ra-ritný postoj, ktorý nemá vo svete obdobu.

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

Dany Kollár, Marián Magát. . . Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci

13.03.2026

Dany Kollár, Marián Magát…Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci Paradox dnešnej doby je zarážajúci. V štáte, ktorý sa hrdo označuje za demokratický a právny, sa čoraz častejšie ozýva pocit, že spravodlivosť prestáva byť spravodlivosťou a mení sa na divadlo. A to je mimoriadne nebezpečné. Pamäť nás totiž už neraz poučila, kam vedie [...]

Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle.

11.03.2026

Dany Kollár, Marián Magát … Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle. Existujú chvíle, keď človek nevie, či sa má smiať alebo znepokojene mlčať. Pohľad na niektoré rozhodnutia dnešného súdnictva totiž vyvoláva zvláštny dojem: akoby sa spravodlivosť presťahovala z chrámu práva rovno do [...]

sudca najvyššieho súdu Juraj Kliment

Juraj Kliment ostáva vo funkcii sudcu. Odvolanie Suska súd zamietol

28.04.2026 14:34

Rozhodnutie je právoplatné.

veľryba timmy keporkak

Timmyho posledná šanca? O osude veľryby sa rozhoduje dnes. Zúfalý boj o život sleduje celé Nemecko

28.04.2026 14:27

Tím dobrovoľníkov na severe Nemecka začal ďalší pokus o záchranu veľryby, ktorá tam v marci uviazla na plytčine.

NRSR rokovanie parlament

Spor o prílepky vrcholí. Parlament sa pokúsi prelomiť prezidentské veto

28.04.2026 14:21

Nie obsah zákonov, ale spôsob ich schválenia si vyslúžil prezidentské veto.

Péter Szijjártó

Szijjártó dostal tvrdú ranu. Magyar ho v parlamente nechce, obviňuje ho zo zrady Maďarska

28.04.2026 14:11

Fidesz ešte oficiálne neoznámil svojho kandidáta na podpredsedu parlamentu, Magyar však zrejme reagoval na zákulisné rokovania, ktoré už prebiehajú.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,374
Celková čítanosť: 8538327x
Priemerná čítanosť článkov: 6214x

Autor blogu

Kategórie

Archív