Evanjelická farárka káže, učí a stíha aj domácnosť. . . . aj Boha?
22. septembra 2013 11:56,
Prečítané 8 351x,
politolog,
Nezaradené
Evanjelická farárka káže, učí a stíha aj domácnosť….aj Boha stíha, alebo to iba po práci a starostlivosti o rodinu?
Martina Rumanová z Veľkého Krtíša slúži ako evanjelická farárka. Svoj život zasvätila evanjelickej cirkvi, práci s ľuďmi, ale aj svojej rodine.
Poníženo prosím, a kedy sa venuje Bohu….?, kázať nestačí, to je Bohu málo.
Pri všetkej úcte, na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Dať seba pre všetkých, obetovať sa pre iných, rozdávať sa a slúžiť každému s rovnakou láskou…..
Tu je exemplárny príklad k čomu je potrebný a prečo musí byť celibát kňaza, tu je vidieť jeho opodstatnenie. Farár nie je hobby povolanie…..že si niekto odskočí od plotne šporhelta a začne kázať ….. Kontemplácia, adorácia….
Kto to môže pochopiť, nech pochopí
Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom, a kto je nepoctivý v malom, je nepoctivý aj vo veľkom. Ak ste teda neboli verní v nespravodlivej mamone, kto vám zverí pravé bohatstvo? A ak ste neboli verní v cudzom, kto vám dá čo je vaše?
Nijaký sluha nemôže slúžiť dvom pánom; pretože buď jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým bude opovrhovať. Nemôžete slúžiť aj Bohu aj mamone.“(Lk16 1-13)
13.03.2026
Dany Kollár, Marián Magát…Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci Paradox dnešnej doby je zarážajúci. V štáte, ktorý sa hrdo označuje za demokratický a právny, sa čoraz častejšie ozýva pocit, že spravodlivosť prestáva byť spravodlivosťou a mení sa na divadlo. A to je mimoriadne nebezpečné. Pamäť nás totiž už neraz poučila, kam vedie [...]
11.03.2026
Dany Kollár, Marián Magát … Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle. Existujú chvíle, keď človek nevie, či sa má smiať alebo znepokojene mlčať. Pohľad na niektoré rozhodnutia dnešného súdnictva totiž vyvoláva zvláštny dojem: akoby sa spravodlivosť presťahovala z chrámu práva rovno do [...]
23.02.2026
Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Veľké vystúpenia prinášajú veľké reakcie. A niekedy sú tie najostrejšie práve z domácej pôdy. Ešte nikdy som nezažil takú spŕšku – až oslavných – reakcií na konanie slovenského premiéra. Svetové portály, zahraniční komentátori, analytici z rôznych kútov Európy – a zrazu sa hovorí o Slovensku inak. Nie ako o [...]
už som predtým chcela prispieť autorovi,... ...
no lepšie vo svojom voľnom čase ...
No a ???Sú ženy,čo majú i viac ...
Bergier, K+ ....plne sa podpisujem.... ...
Ale zenaty evanjelicky farar to uz ...
Celá debata | RSS tejto debaty