Prečo turecký Cyprus bez problémov ?

Cyprus vstúpil do Európskej únie ako riadny člen v máji 2004. Južná časť ostrova(Grécka) po invázii zaznamenala veľmi vysoký ekonomický vzostup a krajina sa mohla tešiť naozaj vysokému životnému štandardu obyvateľstva. Sever (Turci) si zachováva nízku životnú úroveň zapríčinenú ekonomickým embargom uvaleným od jednostrannej deklarácie nezávislosti…. V južnej časti žije aj veľa prisťahovalcov z iných krajín, napr. Gréci z Grécka – 17 459…toľko encyklopédia.

Teraz to podstatné : prečo boli prijatí do spoločenstva EÚ, keď neboli územne vysporiadaní, čo bola jedna z hlavných požiadaviek lietajúcich „komisárov“ pri začleňovaní nových krajín. Pamätáme aké vydieračské a „hlupácke“ podmienky dostala SR.

Ukazuje sa že klub „Made in Germany“ nebol , nie je  a nikdy nebude s rovnakým metrom a spravodlivosťou pre všetkých.

V prípade Cyprusu, je to evidentné a cielené poškodenie Ruska, jeho finančných pľúc.

Banky, banky a zase banky. To je nástroj moci, politiky a sily.

Koľko že, je na Slovensku nevoľníkov a moderných a novovekých otrokov, ktorí pracujú na banky za ich úžernícky úver alebo hypotéku..?

Cyprus sa spolu so Slovinskom už pekných pár mesiacov tackal v závetrí problémov . Každý vedel, že bude potrebovať pomoc, ale tá je v porovnaní s inými štátmi tak malá, že to nebolo príliš vzrušujúce. Po nedávnych voľbách majú na Cypre nového prezidenta, ktorý bol viac naklonený pomoci od Trojky ako jeho predchodca. Oficiálnym signálom bolo oznámenie ECB, že od minulého utorka prestane cyperským bankám poskytovať likviditu cez program ELA – inak povedané, zakáže cyperskej centrálnej banke tlačiť eurá!!! Tie sú zdecimované naviazaním na Grécko a stratami z gréckeho haircutu. Tradičná záchranná akcia spojená s potriasaním rúk a lososovými chlebíčkami začala.

A čo my, Slovensko..? dokedy.? kým nebude záujme  o automobily..? V automobilke BAZ si zoberú celozávodnú dovolenku a štátny rozpočet trpí v lete suchotami….premiér krajiny je postavený na rovnakú úroveň ako riaditeľ v americkej firme….kam  sme sa to dostali, kde sme?…

EÚ je najväčší omyl a nekalá praktika starej dobrej a rozdelenej Európy.

Zlatý socializmus.!

Hitler-Berlín 1936 a ruskí športovci dnes: politika zasahuje do športu

13.01.2026

Hitler-Berlín 1936 a ruskí športovci dnes: politika zasahuje do športu Olympijské hry majú hodnotiť športovca podľa výkonu, nie podľa pôvodu alebo štátnej politiky. História však ukazuje, že politika veľmi často zasahuje aj sem. V Berlíne 1936 boli židovskí a iní „nežiadúci“ športovci vylúčení pre rasu a ideológiu. Šport sa stal nástrojom nacistickej propagandy [...]

Podstata Benešových dekrétov

12.01.2026

Podstata Benešových dekrétov Benešove dekréty sú v slovenskej a českej histórii často spomínané, no verejnosť má o ich skutočnej podstate skreslenú predstavu. Väčšina ľudí ich vníma len ako nástroj, ktorým Československo po druhej svetovej vojne odňalo majetok a občianstvo Nemcom, Maďarom či kolaborantom. Čo však vôbec nie je pravda. Pravda je oveľa [...]

Demokracia: ideológia, ktorá sa tvári ako sloboda

05.01.2026

Demokracia: ideológia, ktorá sa tvári ako sloboda Demokracia je v súčasnom globálnom diskurze prezentovaná ako univerzálne dobro, konečný bod politického vývoja a morálne kritérium legitimity moci. V jej mene sa vedú vojny, uvaľujú sankcie, rozkladajú štáty a prepisujú dejiny. Napriek tomu je samotná demokracia len zriedka podrobená kritickej analýze. Stala sa ideológiou [...]

Trump

Trump hrozí odobratím občianstva naturalizovaným podvodníkom

13.01.2026 22:52

Trump a ďalší predstavitelia jeho vlády sa v poslednom čase vyjadrujú voči Somálčanom v USA čoraz ostrejšie.

Steve  Witkoff

Axios: Witkoff sa tajne stretol s exilovým iránskym princom Pahlavím

13.01.2026 21:44

Pahlavího otec Mohammad Reza vládol v Iráne medzi rokmi 1941 až 1979. Opieral sa o obávanú tajnú políciu SAVAK.

sneh, zima, polícia

Polícia vyšetruje podozrivé úmrtie dieťaťa, malo viacero poranení

13.01.2026 20:33

Podozrivými zo smrti bábätka sú údajne jeho mama a jej druh.

SBU zásah tankeru ruskej tieňovej flotily

Dánsko pomohlo USA pri zadržaní ropného tankera v Atlantiku

13.01.2026 19:46

Americké námorníctvo zadržalo tanker po niekoľkotýždennom prenasledovaní, ktoré sa začalo v Karibskom mori.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,363
Celková čítanosť: 8422536x
Priemerná čítanosť článkov: 6179x

Autor blogu

Kategórie

Archív