Policajt Tiefenbach je pre toto nevinný. Pán minister.

Pán minister, prečo je v práve Tiefenbach-policajt
Pretože…
1/ Pri vykonávaní služobnej činnosti je policajt povinný dbať na česť, vážnosť a dôstojnosť osoby i svoju vlastnú a nepripustiť, aby v súvislosti s touto jeho činnosťou vznikla osobe bezdôvodná ujma a aby prípadný zásah do jej práv a slobôd prekročil mieru nevyhnutnú na dosiahnutie účelu sledovaného jeho služobnou činnosťou. Pri vykonávaní služobnej činnosti je policajt povinný dodržiavať etický kódex policajta, ktorý vydá minister.
2/Policajt je pri vykonávaní služobného zákroku povinný, ak to povaha a okolnosti dovoľujú, použiť výzvu zodpovedajúcu zákroku. Ak to povaha služobného zákroku vyžaduje, pred výzvou použije slová „V mene zákona“.
3/Policajt je oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku alebo správneho deliktu a na zistenie jeho páchateľa, ako aj na vypátranie hľadaných alebo nezvestných osôb a vecí. V prípade potreby je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby sa ihneď alebo v určenom čase dostavila na útvar Policajného zboru na spísanie zápisnice o podaní vysvetlenia alebo, ak ide o objasňovanie priestupku, na spísanie záznamu alebo zapísania výsledkov úkonov do správy o výsledku objasňovania priestupku.
4/Ak osoba bez dostatočného ospravedlnenia alebo bez závažných dôvodov výzve nevyhovie, môže ju policajt predviesť na útvar Policajného zboru za účelom podania vysvetlenia. O predvedení spíše policajt úradný záznam.
Pretože…“takto sa zhovárate doma so svojou materou“ a „reflexný dotyk- sotenie je útok na policajta“…spôsobil legitimitu a oprávnenosť zásahu policajta Tiefenbacha. Keby sa tieto vulgárne a vedomé útoky nestali, policajt Tiefenbach, by konal mimo zákon a právom by sedel vo väzbe. Namiesto policajta Tiefenbacha majú sedieť v cele niektoré iné.
To je smutné pán minister.
Otázka na záver : pán minister,,, bolo by vhodné vedieť, koľko sťažnosti podalo na policajta Tiefenbacha obyčajných, normálnych, slušných a inteligentných ľudí. Neboli to náhodou iba problémové typy, nespratníci, ožrani a vyvrheli ?
Mýlim sa ?

Komunisti budovali. . .

24.06.2025

Komunisti budovali… no … úmorná drina …. pamätám si celkom živo, keď v sobotných, alebo nedeľných televíznych novinách hlásateľka čítala správy že … „Ostrava-tisíce baníkov v ostravsko-karvinskom, uhoľnom revíre nastúpili v sobotu na mimoriadnu smenu, aby našej republike nakopali toľko potrebné uhlie. Praha…tisíce pražanov vyrazili v piatok [...]

Torden : Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Svetlo prichádza z východu.

14.05.2025

Pred 80. rokmi sme zvíťazili nad fašizmom. Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Boli sme to my Slovania a z nás položil v tejto vojne najväčšiu obetu Ruský ľud. Západ pred Hitlerom kapituloval takmer bez boja. Celá európa mu vtedy kľačala pri nohách. Jedine Stalin sa mu postavil a bol to ruský ľud, ktorý obetoval najviac, aby nás oslobodil. Nebyť Ruska, dnes [...]

Páchnuca hniloba Európskej únie.

28.04.2025

Páchnuca hniloba Európskej únie ,,Európsku úniu založili prominentní nacisti a kartely, ktoré vybudovali Tretiu ríšu. Sme očitými svedkami tohto tretieho pokusu, ktorý pravdepodobne opäť vyústi do celosvetovej vojny.“ Ten, kto ešte stále žije v poznaní, že 2. svetovú vojnu a ňou privodenú smrť šesťdesiatich miliónov ľudí (z toho 30 miliónov Slovanov) spôsobil [...]

Kaja Kallasová, Wang I

Číne nevyhovuje prehra Ruska, ale hovorí, že je neutrálna. Minister Wang I: Keby sme Moskvu podporovali, je dávno po vojne

04.07.2025 10:39

Peking si nemôže dovoliť prehru Ruska vo vojne na Ukrajine, povedal čínsky minister Európanom podľa zdrojov South China Morning Post.

požiar lesný

Na slovenských hraniciach opäť horí les v ťažko dostupnom teréne. Povolaní boli aj hasiči z Poľska

04.07.2025 10:20

Požiar sa znovu rozhorel v piatok ráno po tom, čo ho deň predtým likvidovali slovenskí aj poľskí hasiči.

Tomáš Drucker, školstvo, ministerstvo

Strana Hlas ani žiadny jej minister nenavrhoval žiadne krátenie eurofondov samospráve, odkazuje Drucker Migaľovi

04.07.2025 09:45

K uvedenému je možné si vyžiadať záznam z rokovania vlády, ktorý toto preukazuje, zdôraznil Drucker.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 8173878x
Priemerná čítanosť článkov: 6127x

Autor blogu

Kategórie

Archív