Otvorený list ministerke

Otvorený list ministerke kultúry SR,

Vážená pani ministerka kultúry SR, Martina Šimkovičová,

v úvode  by som Vám rád zablahoželal k zvoleniu v demokratických voľbách. Tiež by som chcel poďakovať tým voličom, ktorí Vám verejne prejavili dôveru a verili  že stav kultúry sa  na Slovensku bude uberať prirodzenou cestou – t.j. Slovenskou. Jej demontáž je vzhľadom na pôsobenie Vašich predchodcov v kritickom stave a  mravne neprijateľný.

Chcem Vás tiež požiadať i naďalej o aktívnu obhajobu a presadzovanie zdravej a normálnej kultúry. Je to dôležité pre našich občanov a občianky. K dobru sa ľudská bytosť nedostáva automaticky a zadarmo, ale sa k nemu musí prepracovať. Verím, že Vy, to dokážete.

Vaše prvé rozhodnutia sú dobrým signálom  a  veľmi sympatické.

Ďakujem.

 

 

:.:

Otvorený list ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi

08.09.2025

Otvorený list ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi Vážený pán minister, pred pár mesiacmi ste oznámili, že analýza mRNA vakcín proti COVID-19 bude stáť približne 350 000 € a že sa na nej budú podieľať SAV a ŠÚKL. Dovoľte mi položiť niekoľko jednoduchých, ale zásadných otázok: Na základe čoho ste vypočítali túto sumu? Aká metodika bola použitá? Koľko z [...]

Československý Majdan 1968 – veľmi zaujímavé !

28.08.2025

Československý Majdan 1968 August 1968 bol úspešnou „farebnou“ operáciou západných tajných služieb. V noci na 21. augusta 1968 vstúpili vojská ZSSR, Bulharska, Maďarska, NDR a Poľska na územie vtedajšieho Československa. Priamo zo ZSSR to boli najmä vojaci z Ukrajiny, Litvy, Lotyšska a Estónska. Ruských vojakov bolo početne najmenej. Príčinou týchto udalostí bolo [...]

SAV – vedecká inštitúcia alebo politická onuca? Dôvera? Zmizla. Ľudia veria babkinej bylinkovej teórii viac než vaším

27.08.2025

SAV – vedecká inštitúcia alebo politická onuca? Dôvera? Zmizla. Ľudia veria babkinej bylinkovej teórii viac než vaším „vedeckým“ stanoviskám. Slovenská akadémia vied by mala byť garantom odbornosti a nezávislej vedy. Mala by stáť nad politikou a prinášať fakty, nie ideologické Covid postoje. No v posledných rokoch sa čoraz viac podobá na politickú stranu – a to [...]

mim1, nôž, útok, mimoriadne1

Útok nožom na strednej škole. Útočník pobodal dvoch ľudí, učiteľku ťažko zranil

10.09.2025 16:21

Útočník je podľa polície bývalý študent školy.

Tomáš Zdechovský

Zdechovský: Európske fondy na Slovensku ohrozuje klientelizmus a netransparentnosť

10.09.2025 16:05

Európsky parlament dnes diskutuje o výsledkoch dvoch inšpekčných misií, ktoré sa uskutočnili v máji a júni.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,340
Celková čítanosť: 8250460x
Priemerná čítanosť článkov: 6157x

Autor blogu

Kategórie

Archív