Vasil Biľak bol skromný človek a poctivý komunista. Česť jeho pamiatke!
6. februára 2014 18:52,
Prečítané 9 757x,
politolog,
Nezaradené
Vasil Biľak bol v období socializmu vyznamenaný mnohými domácimi a zahraničnými vyznamenaniami. Vasil Biľak snáď podpísal pozývací list pre spriatelené vojska. Že nie je možné meniť históriu je nesporne faktom, že bol asi jedným z iniciátorov pozvania vojsk Waršavskej zmluvy. Dnešná doba sa na pozývací akt pozerá už úplne inými očami, očami historickej pravdy. Ľudia ktorí odsudzovali vtedajší zásah ako okupáciu a sa v dnešnej dobe k tomuto aktu stavajú už úplne inak, vytriezveli a pochopili, že k pozývaciemu aktu je nutný zaujať iný pohľad . Pohľad je už oveľa triezvejší a objektívnejší v porovnaní a v priamej konfrontácii s dneškom. Z dnešného pohľadu je celkom jasné že sa nejednalo o žiadnu okupáciu ale o ochranu teritória, ktoré sa vytvorilo na základe výsledkov II. svetovej vojny. Čas a história jasne ukázala že pozývací list nebol listom odporujúcim záujmov Slovanov….Waršavská zmluva zanikla a NATO ostalo… Aj to je možné, ale nie je to možné pochopiť. Čo by dnes ľudia dali za to, aby platilo heslo : Zlatí komunisti, kradli ale nechali všetkým !
„Komunistom“ som nikdy nefandil, ale poctivým komunistom, áno. A Vasiľ Biľak bol poctivý komunista.
Česť jeho pamiatke!
03.06.2026
Prečo ľudia podporujú slovenského premiéra ? Páči sa im jeho práca a postoje! V dnešnej dobe je politika jednou z najnáročnejších oblastí verejného života. Každé rozhodnutie je pod drobnohľadom médií, podlej a protinárodnej opozície aj verejnosti. Preto si vážim ľudí, ktorí sú ochotní prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aj keď vedia, že budú čeliť [...]
01.06.2026
Brusselu NIE! Niet vrchnosti, iba od Boha. Ale nie každej treba tlieskať. „Nieto vrchnosti, iba od Boha. A tak kto sa protiví vrchnosti, Božiemu zriadeniu sa protiví.“ (Rim 13,1–2) Tento citát svätého apoštola Pavla býva často zneužívaný. Niektorí mocní si z neho robia ochranný štít proti kritike a poslušnosť voči sebe vydávajú za poslušnosť voči Bohu. To je [...]
12.05.2026
RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]
Smutn Najprv by si musel mať akési ...
Len tak pre doplnenie Biľak bol jediný... ...
Debata o Biľakovi nemá v roku 2014 ...
...ak je tak, ako hovoríš, niet k ...
No, Viluško to si prehnal .Už svojou ...
Celá debata | RSS tejto debaty