Prof. Krčméry  kam vietor plášť. . . Čo hovoril Krčméry v máji (2020)

Prof. Krčméry  kam vietor plášť…Čo hovoril Krčméry v máji (2020)

Strach nás nikam nedostane. Musíme byť disciplinovaní a druhú vlnu nemusíme ani pocítiť. Povedal to epidemiológ profesor Vladimír Krčméry v špeciálnej relácii TV Markíza. Zároveň naznačil, že koronavírus môžeme poraziť aj bez očkovania. Ako príklad uviedol epidémiu prasacej chrípky.

„Ak by sme aj mali v lete vakcínu, tak je otázka, že ak epidémia skončí, či bude vôbec o ňu záujem. Dúfam, že sa nezopakuje scenár ako s prasacou chrípkou, keď sme sa všetci vyľakali, nakúpili vakcíny a potom epidémia skončila,“ hovorí Krčméry.

Narážal na pandémiu prasacej chrípky v roku 2010, kedy sa štáty vrátane Slovenska hromadne zásobovali vakcínami proti tejto chorobe. Väčšina zásob však expirovala v skladoch a nikdy sa nepoužila.

Nechcem mu krivdiť, práve naopak, mal pravdu a v článku sú aj iné veci, v ktorých mal pravdu (napríklad, že nemusí byť druhá vlna).

Vtedy ešte rozprával podľa reality, teraz samozrejme už podľa peňazí.

Tá jeho škola a jeho potulky svetom a iné podniky proste žijú zo sponzorov.

 

.:.

Cirkev spí a kašle na rodinu? Odoberať 3-ročné deti od rodičov je zvrátené a nekresťanské. Je to rýdzo fašistická metóda konaná počas II. svetovej vojny.

24.10.2025

Cirkev spí a kašle na rodinu? Odoberať 3-ročné deti od rodičov je zvrátené a nekresťanské. Je to rýdzo fašistická metóda konaná počas II. svetovej vojny. Cirkvi sa v minulosti hrdili obranou rodiny ako základnej bunky cerkvi a spoločnosti. Dnes však, keď sa rozhoduje o právach rodičov a o výchove detí, z ich strany prichádza len ticho. Kde je hlas, ktorý kedysi varoval [...]

Európska únia: ideál spoločnej Európy je dnes mŕtvy

19.10.2025

Európska únia: ideál spoločnej Európy je dnes mŕtvy Projekt európskej integrácie bol pôvodne postavený na vízii mieru, spolupráce a spoločného trhu, ktorý mal zabezpečiť prosperitu všetkým členským štátom. No s postupom času sa Európska únia dostáva pod čoraz väčší tlak – nielen zvonka, ale aj zvnútra. Vzrastajúci skepticizmus občanov, nízka účasť vo [...]

Život je cesta, z ktorej sa nedá vrátiť živý.

11.10.2025

Život je cesta, z ktorej sa nedá vrátiť živý. Je to cesta, ktorá ukončuje zásluhy na ceste k Bohu. Život. Najdlhšia a zároveň najkratšia cesta, akú človek absolvuje. Neexistuje mapa, žiadny GPS signál, ani dopravné značky, ktoré by ťa varovali pred slepou uličkou. Ideš, kým môžeš. A čo je najzvláštnejšie – nikto sa z nej nikdy nevrátil, aby povedal, ako to tam [...]

Polícia ČR, Orlová, zastrelený muž a žena

Orlová v šoku: muž zastrelil bývalú partnerku, potom obrátil zbraň proti sebe

27.10.2025 15:30

Tragickú udalosť vyšetrujú od nedeľňajšieho podvečera českí policajti v meste Orlová neďaleko Ostravy.

SR Bratislava november89 výstava archív dokumenty BAX

Učitelia žiadajú voľno na 17. novembra: Nežná revolúcia je najdôležitejšia udalosť našich moderných dejín

27.10.2025 15:16

Nežná revolúcia je najdôležitejšia udalosť slovenských moderných dejín, hovorí komora.

Marek Para

Inšpekcia obvinila exvyšetrovateľa NAKA Sabotu. V prípade figuruje Para ako poškodený

27.10.2025 14:55

Obvinenie sa podľa advokáta týka toho, že obvinený cielene zatajil existujúce dôkazy.

šetrenie, úspory, peňaženka prázdna, chudoba

Alarmujúci prieskum o úsporách Slovákov: tretina je na nule, polovica ich „suší“ na účtoch

27.10.2025 14:28

Záujem o investovanie postupne rastie, no aj napriek tomu až 76 % neinvestuje vôbec.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,351
Celková čítanosť: 8331350x
Priemerná čítanosť článkov: 6167x

Autor blogu

Kategórie

Archív