Gustáv Husák bol dobrý slovenský politik

Dúbravka (Bratislava) bola chudobná obec a v nej žilo veľa biednych detí. Medzi ne patril i Gustáv Husák. Vtedajší duchovný Anton Moyš, ktorý pôsobil v Dúbravke v rokoch 1905-1947, ktorý bol silne národne orientovaný, mal veľmi rád Gustíka, pretože bol veľmi nadaný, bystrý, poslušný, dobre sa učil a veľmi chcel študovať, ale rodičia nemali financie. Preto mu chcel pomôcť, ale chlapec na skúšky nemal topánky, aby ich mohol absolvovať. Aj keď už vtedy sa prejavoval so zmyslom pre spravodlivosť pre všetkých. A tak mu pán farár kúpil topánky, Gustáv spravil skúšky a stal sa z neho výborný právnik, ktorý chudobných obhajoval zadarmo. Škoda, že sa nepodarilo do dnešného dňa Dúbravčanom umiestniť v jeho rodnej obci pamätnú tabuľu, na ktorú, žiaľ, čas nedozrel. Gustáv Husák nebola žiadna kontroverzná osoba.

Rusko sa dostáva z pasce Drang nach Osten. EÚ je Ruská gubernia.

20.08.2025

Rusko sa dostáva z pasce. EÚ je Ruská gubernia. Rusko nepotrebuje v žiadnom prípade zmierniť sankčný režim, ktorý naňho EÚ uvalila, pretože v spolupráci s krajinami BRICS už vytvorilo nový technologicko-priemyselný komplex, a ten je proti sankciám EÚ odolný, a umožňuje, aby sa Rusko rýchlo vymanilo z technologickej závislosti od Západu, do ktorej upadlo po rozpade CCCP. [...]

Nikto vám nikdy neuverí ani slovo. Vy odporní novinárski démoni.

18.08.2025

Nikto vám nikdy neuverí ani slovo. Vy odporní novinárski démoni. Klamári. Teroristická entita skrývajúca sa za novinárskou vlajkou. Zavraždili ste „pravdu“ a teraz sa chválite nemotornou, falošnou históriou a ideou ako „dôkazom“, niečo, čo by desaťročné dieťa dokázalo poskladať na notebooku a nazvať to faktom. To nie je dôkaz; je to priznanie zahalené do [...]

Čo sa pokazilo? Kde sa ľudia pomýlili? Zdá sa, že ich sklamala vlastná propaganda, ktorá otrávila spoločnosť.

16.08.2025

Čo sa pokazilo? Kde sa ľudia pomýlili? Zdá sa, že ich sklamala vlastná propaganda, ktorá otrávila spoločnosť. I. Plzenská diecéza v západnom Česku bola založená v roku 1993 a je druhou najmladšou diecézou v krajine. Podľa najnovšej Pápežskej ročenky žije na jej území približne 115 000 pokrstených katolíkov. Avšak stránka Českej biskupskej konferencie uvádza ešte [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Invázia vojsk Varšavskej zmluvy nadlho ovplyvnila politický život a osudy ľudí

21.08.2025 08:30

Invázia vojsk Varšavskej zmluvy je smutnou historickou udalosťou našich dejín, uviedol prezident Peter Pellegrini.

KĽDR / Raketa /

Americký think-tank podozrieva KĽDR, že má tajnú základňu s raketami, schopnými zasiahnuť USA

21.08.2025 08:22

Severná Kórea možno pri čínskych hraniciach prevádzkuje tajnú základňu balistických rakiet, ktoré môžu zasiahnuť aj územie USA.

India, Čína, Modi, Wang Ji

India otestovala balistickú raketu schopnú niesť jadrovú hlavicu

21.08.2025 08:00

India oznámila, že úspešne otestovala raketu, ktorá by mala byť schopná niesť jadrové hlavice a doletieť do akejkoľvek časti Číny.

Izrael, Gaza, Pásmo Gazy

Izrael začal obsadzovať Gazu. Netanjahu ju chce dobyť čo najskôr

21.08.2025 07:22

Izraelská armáda začala po stretoch s ozbrojencami hnutia Hamas prvú fázu plánovaného útoku na mesto Gaza a už ovláda jeho okrajové časti.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,337
Celková čítanosť: 8224748x
Priemerná čítanosť článkov: 6152x

Autor blogu

Kategórie

Archív