Platí to pre Čechov a Slovákov. Socializmus a disneyland-kapitalizmus. .

Platí to pre Čechov a Slovákov. Socializmus a dnešok.

Nemusíš mať rád komunistov, môžeš byť zásadným odporcom socializmu, ale toto sa jednoducho nedá poprieť. Toto je pravda.

Vážení kritici minulého režimu, ukážte mi jediný národ na svete našej veľkosti, ktorý pred rokom 1989 dokázal vyvíjať a vyrábať prúdové lietadlá, dopravné lietadlá, atómové reaktory, lokomotívy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykle, osobné automobily, zbrane, tkáčske stavy, poľnohospodárske stroje, turbíny, nákladné automobily, námorné lode, tanky, špičkové sklárske a porcelánové výrobky, podieľať sa na výskume vesmíru, vyrábať kvalitnú oceľ a hutnícke  výrobky a vyvážať do celého sveta.

Národ ktorý bol úplne sebestačný v poľnohospodárskej výrobe a rastlinnej výrobe bez jedinej koruny dlhu, čo je dnes pravý opak so značnými pohľadávkami v zahraničí.

A tak ďalej a tak ďalej …

Dnes nevyvíjame a nevyrábame nič, sme iba montovňa automobilov. Nepatrí nám v našej zemičke ani hrdzavý klinec v stene. Nieto uhlie pod zemou alebo voda. Boli sme veľmi schopné národy. To však vy nechcete počuť. Len si trváte na svojich nezmysloch. O potrebe previazanosti s vyspelým „západom“, ktorý si nás skrotil ako lacnú pracovnú silu, a odbytiská pre ich šuntové produkty.

Pre tých, ktorí s vyššie uvedeným súhlasia, prosím aby podľa vlastného uváženia, túto informáciu šírili ďalej.

Ďakujem.

 

 

 

:.:

Komunisti budovali. . .

24.06.2025

Komunisti budovali… no … úmorná drina …. pamätám si celkom živo, keď v sobotných, alebo nedeľných televíznych novinách hlásateľka čítala správy že … „Ostrava-tisíce baníkov v ostravsko-karvinskom, uhoľnom revíre nastúpili v sobotu na mimoriadnu smenu, aby našej republike nakopali toľko potrebné uhlie. Praha…tisíce pražanov vyrazili v piatok [...]

Torden : Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Svetlo prichádza z východu.

14.05.2025

Pred 80. rokmi sme zvíťazili nad fašizmom. Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Boli sme to my Slovania a z nás položil v tejto vojne najväčšiu obetu Ruský ľud. Západ pred Hitlerom kapituloval takmer bez boja. Celá európa mu vtedy kľačala pri nohách. Jedine Stalin sa mu postavil a bol to ruský ľud, ktorý obetoval najviac, aby nás oslobodil. Nebyť Ruska, dnes [...]

Páchnuca hniloba Európskej únie.

28.04.2025

Páchnuca hniloba Európskej únie ,,Európsku úniu založili prominentní nacisti a kartely, ktoré vybudovali Tretiu ríšu. Sme očitými svedkami tohto tretieho pokusu, ktorý pravdepodobne opäť vyústi do celosvetovej vojny.“ Ten, kto ešte stále žije v poznaní, že 2. svetovú vojnu a ňou privodenú smrť šesťdesiatich miliónov ľudí (z toho 30 miliónov Slovanov) spôsobil [...]

Rudolf Huliak

Huliak sa musí ospravedlniť ochranárovi, nazval ho mimo iného zmrdom a chudákom

03.07.2025 15:24

Súčasťou rozsudku je aj povinnosť zaplatiť náhradu nemajetkovej ujmy v sume 7 500 eur.

požiar nemecko Braniborsko

Severne od Drážďan horí les, hasičom sa požiar nedarí dostať pod kontrolu

03.07.2025 15:07

Dym z požiariska vietor priniesol cez Saské Švajčiarsko až do severných Čiech. Plamene pohltili vegetáciu už na tisícke hektárov.

Skupina dronov - obrázok vytvorený umelou inteligenciou

Ukrajina mení pravidlá leteckej obrany: akustické senzory zničili flotilu dronov, sú efektívnejšie než radary. NATO má záujem

03.07.2025 15:00

Lacno, rýchlo a efektívne. Akustický systém Nebeská pevnosť mení pravidlá hry.

USA Chicago  streľba polícia police

Večierok raperky sa zmenil na masaker: Štyria ľudia prišlo o život, 14 utrpelo zranenia

03.07.2025 14:23

Neznámi páchatelia pálili z auta do ľudí stojacich na ulici pred reštauráciou.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 8172804x
Priemerná čítanosť článkov: 6127x

Autor blogu

Kategórie

Archív