Ministerka kultúry si za odvolanie riaditeľa SND Drličku zasluhuje našu pochvalu a poďakovanie.
8. augusta 2024 09:41,
Prečítané 2 688x,
politolog,
Nezaradené
Ministerka kultúry si za odvolanie riaditeľa SND Drličku zasluhuje našu pochvalu a poďakovanie.
Riaditeľ Matej Drlička zo Slovenského národného divadla pomaličky ale iste inštitúciu protislovenskú, protikresťanskú s progresívnou ideológiou. Pre toto jeho úsilie za ním stála čvarga progresívnej úderky – od „aktivistov“, cez médiá až po PS.
Tento fakt nasvedčuje tomu, že riaditeľ Drlička, zrejme z vlastnej pozície, uprednostňoval liberálnych „odvážnych“ pro-LGBT umelcov a dramaturgov pred tými konzervatívnymi a pronárodnými, ktorých azda odsúval na vedľajšiu koľaj.
SND sa normálnemu občanovi Slovenska odcudzilo až do bodu, kedy sa začalo divadlo vnímať ako protislovenskú inštitúciu platenú z našich daní.
Pani ministerka, veríme, že odvolaním Mateja Drličku, sa začala očista slovenskej kultúry. Za to Vám patrí veľká vďaka.
:.:
22.04.2026
Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]
13.03.2026
Dany Kollár, Marián Magát…Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci Paradox dnešnej doby je zarážajúci. V štáte, ktorý sa hrdo označuje za demokratický a právny, sa čoraz častejšie ozýva pocit, že spravodlivosť prestáva byť spravodlivosťou a mení sa na divadlo. A to je mimoriadne nebezpečné. Pamäť nás totiž už neraz poučila, kam vedie [...]
11.03.2026
Dany Kollár, Marián Magát … Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle. Existujú chvíle, keď človek nevie, či sa má smiať alebo znepokojene mlčať. Pohľad na niektoré rozhodnutia dnešného súdnictva totiž vyvoláva zvláštny dojem: akoby sa spravodlivosť presťahovala z chrámu práva rovno do [...]
SND je tá podivná budova so sochou Ťavy... ...
Celá debata | RSS tejto debaty