Založ si blog

Ruská propaganda splnila svoj účel. Donútila prakticky všetkých politikov Západu, aby hovorili „hop, “ aj keď ešte nepreskočili.

Ruská propaganda splnila svoj účel. Donútila prakticky všetkých politikov Západu, aby hovorili „hop,“ aj keď ešte nepreskočili.

Nevyhnutnou podmienkou manipulácie vedomím je zničenie schopnosti chápania prijímaných správ. Toho sa dosahuje zámerným vkladaním chýb do správ, vytváraním ťažko pochopiteľného slovosledu a vkladaním cudzích (prenajatých) slov – pre ktoré nemáme tzv. „koreň“ – na základe ktorého ešte len slová a správu vyhodnocujeme. Týmto spôsobom sa aj rozsiahle správy pre poslucháčov/čitateľov úplne obsahovo vyprázdnia – a nič z nich nemôžeme pochopiť. Na to by totiž bolo potrebné zvláštne úsilie (ktoré ale sme schopní nasadiť len zriedka – je to príliš náročné). Preto základná obrana proti manipulácii vedomím spočíva v tom, prerozprávať si správu vlastnými slovami – a vynechať pri tom tie prázdne slová – „jaloviny“. Trochu na upokojenie uvediem, že autori takýchto správ tomuto podliehajú tiež a v skutočnosti  zhlúpnu ešte skôr, ako poslucháč resp. čitatelia.

A čo také robila ruská propaganda? Iba, svoju prácu. Šírila informácie, že Rusko je slabé. Šírila informácie, že Rusi nie sú schopní prelomiť ukrajinskú obranu. Posielala do vojny päťdesiat rokov starej obrnenca, nechávala niekoľko dní stáť desiatky kilometrov dlhej konvoje. Nehovorila nič o skutočných zámeroch a skutočných cieľoch. Nechala západných novinárov, nech si vytvárajú domnienky, živila tie domnienky „dôkazmi“ o ruskej neschopnosti, nevyvracala špekulácie o medzinárodnej izolácii Ruska, nevyvracala špekulácie o Putinovom zdraví. Nevyvracala víťazný ryk Ukrajincov, že oslobodili Kyjev aj Charkov, nechali Západ si myslieť, že oslobodili Cherson. Západ nech si skutočne myslí, že už čoskoro zvíťazí.

Uvediem len takú základnú skutočnosť, že manipulácia vedomím sa v liberálnej spoločnosti stala základným prostriedkom na ovládanie ľudí, keď v tradičnej spoločnosti túto funkciu plnil mravný zákon. Lenže to vo svojom dôsledku znamená, že liberalizácia (oslobodenie od morálky) zbavuje indivíduum tej toľko liberálov ospevovanej slobody… Spomeniem takú celkom prekvapivú skutočnosť, mnohí nevedia, že kritiku „televízie“, ako základného prostriedku používaného na manipuláciu vedomím, spísal Platón ( !) – pred dvoma a pol tisícročiami.

 

 

:.:.:

Pán Vlha sa dobre rozhodol. Už by mal odísť aj s dcérou a hneď!

12.04.2024

Pán Vlha sa dobre rozhodol. Už by mal odísť aj s dcérou a hneď! Čaká tam na nich zlatý poklad a otvorená náruč celej športovej verejnosti! Chce odísť? V poriadku, ale to nikoho nezaujíma. Koho zaujíma nejaký Boris Vlaha ? Nerozumiem, prečo drísty tohto piceríjskeho opekača sú uverejnené v športovej rubrike ? A čo ma brat tak dôležité s úspešnou sestrou? Nič. Kto [...]

Korčokovizmus uzemnil  zdravý sedliacky rozum.

08.04.2024

Korčokovizmus položil zdravý sedliacky rozum. Je jasne vidieť, že Korčokovizmus porazil zdravý sedliacky rozum vidieka. Ľudia celkom jasne odmietli Bratislafských mamľasov. Toto je historické a veľmi významné víťazstvo „okresných“ ľudí vidieka, ktorí prvý krát v histórii samostatného Slovenska ukázali svoju silu a potencionál. Schopnosti zdravého úsudku [...]

Korčok je lúzer roka. Vraj nezabudne, že z neho spravili „kadidlo vojny“ ?

07.04.2024

Korčok je lúzer roka. Vraj nezabudne, že z neho spravili „kandidáta vojny“ Táto prehra sa na ňom nalepí, a jeho beztak slabý politický profil ho vrhá do stratena. Leško kecal niečo o novej strane – mala by mať názov Strana Lúzra? A zas Korčok kecá, že ho porazili „netransparentne“, a podobne – kritizuje to isté, čo robil on sám. A ešte sa [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,219
Celková čítanosť: 7535422x
Priemerná čítanosť článkov: 6182x

Autor blogu

Kategórie

Archív