Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

Máme tatu“. To hovorí známy vatikánsky výrok, a v podstate je to tak, do čela vlády sa vrátil služobne najstarší-najskúsenejší politik Slovenska – Róbert Fico.

Po vyše troch rokoch, ale vo februári by to boli už plné štyri, odišli vlády protislovenských zoskupení, začínajúc Matovičom, potom Hegerom a nakoniec Ódorom.

Nastúpila vláda vedená Smerom SSD, koaličný partner je Hlas SD, a do tretice SNS, ale silne obsadená nezávislými osobnosťami. Je to vlastne koalícia síce z hľadiska Smeru slabšia ako roku 2012 (keď mal Smer sám vládu), ale silnejšia, ako v roku 2016, ba kedykoľvek predtým. V tejto koalícii sú dva Smery – starý a nový, ako to radi označujú ich nepriatelia, a SNS, ale veľmi oslabená, a naopak zostrená alternatívcami.

Samozrejme, mohlo by to byť aj lepšie, ale to by musela sama slovenská spoločnosť naozaj to lepšie vyprodukovať – čo ale očividne nie je realita. Nejaká lepšia sila nie je viditeľná ani v mimoparlamentnom prostredí, Slovensko musí byť rado, keď udrží svoju akú-takú neutralitu a nestane sa z neho niečo ako handra s bábkovou vládou.

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

  1. Vnútorná očista. Treba urobiť poriadok v zneužívaní súdnictva na politické ciele, vyšetriť smrť Lučanského, ale možno aj Kuciaka a podobne.

Ale aj obnovenie slobody slova -emancipáciu slobodných médií, oslobodenie verejnoprávnej RTVS, kontrola radikálnych a konšpiračných médií (SME, N, Aktuality. Markíza, TA3 …)

  1. Zahraničná politika. Slovensko je oslabené, musí sa koncentrovať na seba, na svoju neutralitu. Musí sa vyhnúť najmä extrémom zaoceánskeho šialenstva, ktoré chce ovládať najmä Európu a radšej ju zničí, než aby jej dali slobodu.

Slovensko sa musí držať centra, strednej Európy a krajín, ktoré v nej sú. V tom zmysle slova, že európsky kontinentálny oblúk od Francúzska cez Nemecko až po Balkán-Grécko by mal byť pevný a odolný. V žiadnom prípade sa nespoliehať na dobrú vôľu ani na schopnosti extrémistov.

  1. Hospodárstvo – aj z predošlého bodu vyplýva, že Slovensko má byť čo najviac samostatné. Naším hlavným problémom sú medzinárodne finančné spolky, banky a korporácie. Na to sa zamerať a naopak ubrať z hystérie okolo zdravotníctva a školstva. Opäť tu platí – pre bežných ľudí je dosť, treba len odstaviť vypasené korporátne svine.

Toto nie je návod, to sú viditeľné veci, je to zaznamenanie situácie 26. októbra 2023.

 

 

:.:

Minister školstva T. Drucker musí odstúpiť, krieda patrí späť na tabuľu, nie na chodník. Školy zlyhávajú, sú jalové a vulgárne.

23.11.2025

Ak sa krieda stala symbolom chaosu v školstve, potom je logické, že minister školstva by mal zvážiť odchod – možno by to bol prvý krok k tomu, aby sa krieda a škola opäť používala na vyučovanie, a nie ako politická rekvizita. V posledných týždňoch sa médiami prehnala kauza kriedových nápisov na chodníkoch. Áno, čítate správne – krieda. Nie zabezpečenie plynu, nie [...]

17. november: symbol kultúrnej a ekonomickej okupácie. Proti-kresťanskej nenávisti.

18.11.2025

17- november: symbol kultúrnej, protikresťanskej a ekonomickej okupácie Povedzme si to otvorene: to, čo prišlo po 17. novembri 1989, nebola žiadna sloboda. Bola to aj tichá okupácia ekonomickými mocnosťami, ktoré presne vedeli, čo chcú – lacnú pracovnú silu, nový trh a politikov ochotných im držať dvere otvorené. Západ sem neprišiel budovať našu slobodu. Prišiel [...]

Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie.

09.11.2025

Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie. V ŠK Slovan Bratislava sme svedkami veľmi smutného scenára. Tréner Vladimír Weiss st. sa drží lavičky silou-mocou, hoci je už dávno zrejmé, že jeho éra sa skončila. Namiesto impulzu a autority pôsobí ako brzda, ktorá klub ťahá nadol. Hráči mu neveria, [...]

speed marathon

V Prahe došlo k masívnemu úniku plynu, zasahujú hasiči aj polícia

27.11.2025 09:44

Ľudia z okolitých budov sa evakuujú, zastavená je všetka doprava vrátane MHD.

Dóm sv. Alžbety

ÚBOK zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

27.11.2025 09:31

Akcia s krycím názvom Bioplyn má súvisieť s poškodzovaním finančných záujmov Európskej únie.

Hongkong požiar komplex obytný obete

Horiace inferno v Hongkongu. Obetí požiaru obytného komplexu môžu byť stovky

27.11.2025 09:20

Plamene sa hasičom podarilo uhasiť v štyroch z ôsmich budov v komplexe.

Russia Ukraine War

Veliteľ ukrajinských vtákov zháňa tisíce dobrovoľníkov. A Rusom už poradil, aby si nachystali sviečky

27.11.2025 09:00

Robert Brovdi prezývaný Maďar by chcel dosiahnuť, aby ukrajinské drony ničili až polovicu všetkých ruských cieľov.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,357
Celková čítanosť: 8377288x
Priemerná čítanosť článkov: 6173x

Autor blogu

Kategórie

Archív