Založ si blog

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády.

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády. Nespoliehajte sa na demokraciu. Pripravte sa na krízu sami.

Tak čo hovoríte na voľby? Ste spokojní ? Stále je to to isté… Však? Nič sa nemení. Príliš sa totiž spoliehame na demokraciu. Lenže ona nám vôbec nefunguje.

Nikoho tým však nechceme odradzovať. Pamätajte však na jednu vec. Aj hocijakému vojačikovi, ktorý mrzne v zákopoch priamo na fronte, by bolo samotné nadšenie z boja prd platné, pokiaľ by nebol dobre vyzbrojený a ak by nevedel s tou zbraňou narábať. No a v informačnej vojne platí to isté, ibaže tou zbraňou sú znalosti a informácie. K tomu, aby sa niečo zlepšilo, je totiž nutné dobre informované obyvateľstvo. Pre riadne fungovanie demokracie je totiž najpodstatnejší dobre informovaný volič. Demokracia nám dnes totiž nefunguje, a to najmä preto, že dnešní voliči sú dezinformovaní a nevedia plávať v informačných prúdoch.

Zároveň je alarmujúce, že viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády. Dnes už neexistujú štátne strategické zásoby potravín a neexistuje už nič zo systému civilnej obrany. Musíme sa na krízu pripraviť sami. Na internete a sociálnych sieťach sa množia príspevky s rôznymi radami, ako prežiť blížiaci sa socioekonomický uragán. Niektoré rady sú v poriadku a netreba ich ignorovať. Ale jedna vec nám chýba. Sú to knihy.

Kupujte knihy, kým sú lacné. Budúci rok opäť všetko zdraží. Nie je papier, chýbajú zdroje, rastie cena energií. Nespoliehajte sa na elektronické knihy. Ani nie tak kvôli slabinám elektroniky a riziku nedostatku elektrickej energie v čase najhlbšej krízy. Ide skôr o to, že chápanie a porozumenie textu je omnoho vyššie pri čítaní tlačenej knihy. Nevie sa presne prečo, ale je to tak. Vaše inšpiratívne JA si rozumie lepšie s tlačenou knihou, než s nejakou elektronickou čítačkou. Radšej byť pripravený na všetko, ako byť potom prekvapený a zaskočený.

Pouvažujte, či neškrtnete víkendový wellness pobyt a nenakúpite radšej knihy. Buďte konceptuálne mocní a staňte sa riaditeľmi svojho vlastného osudu.

 

 

:.:

El Niño: prečo by ste si mali pamätať toto meno a ako v blízkej budúcnosti zmení naše životy

04.03.2024

El Niño: prečo by ste si mali pamätať toto meno a ako v blízkej budúcnosti zmení naše životy „El Niño prinesie rekordné teplo v roku 2024,“ píše The Verge s odvolaním sa na amerických klimatológov. V najbližších mesiacoch začnú na našej planéte rekordné horúčavy a pre niektoré regióny to bude kriticky nebezpečné. Klimatológovia modelovali vplyv El Niňa v rokoch [...]

Cibuľové šupy cennejšie ako zlato.

01.03.2024

Ivan Jegorov: Cibuľové šupy cennejšie ako zlato. Šupy z cibule obsahujú celý rad hodnotných vlastností, o ktorých väčšina z nás netuší. Moja babka mala krásne vlasy a nikdy nemala žiadne lupiny, pretože si ich umývala odvarom z cibuľových šúp. Odvar sa pripraví jednoducho: hrsť cibuľových šúp sa zaleje pohárom vody, nechá sa variť 5 – 10 minút a odvar sa [...]

Vedenie RTVS musí skončiť, je to hnisavý vred na diabetickej nohe. Preväzy hnisu nepomôžu

01.03.2024

Vedenie RTVS musí skončiť, je to hnisavý vred na diabetickej nohe. Vedomá a organizovaná manipulácia organizovaných zvykov a názorov más je dôležitým prvkom v demokratickej spoločnosti. Tí, ktorí manipulujú tento neviditeľný mechanizmus spoločnosti, tak vytvárajú neviditeľnú vládu, ktorá je skutočnou mocou v našej krajine. Sme ovládaní, naše myslenie utvárané, [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,206
Celková čítanosť: 7483308x
Priemerná čítanosť článkov: 6205x

Autor blogu

Kategórie

Archív