Založ si blog

Namiesto smiechu na hrobe ZSSR je pre západ najlepšie prijať novú históriu Ruska.

Namiesto smiechu na hrobe ZSSR je pre západ najlepšie prijať novú históriu Ruska.

Rusko aj dnes stále stojí na pleciach úspechov sovietskeho obdobia. Vďaka sovietskym úspechom majú najsilnejšiu protivzdušnú obranu a jadrový klub. Existuje obranný priemysel, ktorý už rok a pol umožňuje viesť vojnu proti celému západnému svetu. Existuje ekonomika, ktorá mu umožňuje prežiť aj v prostredí bezprecedentných sankcií v histórii.

ZSSR vznikol ako odpoveď na nové výzvy. Krajina bola technologicky a finančne závislá od Západu, nútená predávať svoje zdroje takmer za nič, predovšetkým chlieb, odpadli periférie, čím sa potenciálny nepriateľ priblížil k hlavnému mestu, prístup na zahraničné trhy bol opäť obmedzený. V zásade neexistovali žiadni spojenci, keďže na svete zostal iba zovšeobecnený Západ, jeho kolónie a polokolónie. Spoľahnúť sa bolo možné len na najviac znevýhodnenú časť spoločnosti – tých istých roľníkov a robotníkov, ktorí z nich vzišli, a aj to do určitej hranice. Zvyšok bol s úlohou kompradorskej elity celkom spokojný.

A ešte niečo. ZSSR veľa a zdalo by sa nezmyselne investoval do dekolonizácie zvyšku sveta. A skutočnosť, že teraz kolektívny Západ nie je pre Rusko jediným možným obchodným a politickým partnerom, je značnou zásluhou tejto sovietskej politiky. A priemyselný zázrak Číny a jej premena na superveľmoc by bola úplne nemožná, nebyť sovietskej pomoci a túžby Spojených štátov získať ju za každú cenu na svoju stranu.

Nič sa teda nedeje zbytočne. A namiesto sĺz či radostného tanca na hrobe ZSSR je lepšie a múdrejšie pochopiť a prijať novú Ruskú históriu.

 

 

:.:

Ukazuje sa, že pre Západné kmene Ukrajina nie je priateľom, ale otrokom.

17.09.2023

Ukazuje sa, že pre Západné kmene Ukrajina nie je priateľom, ale otrokom. Tieto krajiny neposkytujú pomoc Ukrajine, ale financujú ukrajinskú armádu, aby bolo zabitých čo najviac Rusov a cenou je zavraždenie čo najväčšieho počtu Ukrajincov. A ukrajinskí otroci musia žiť v chudobe – čím sú otroci chudobnejší, tým poslušnejší majú ísť na porážku. Slovanské [...]

V mladých rokoch sme v komunistovi zo susedstva videli svojho nepriateľa. Taká hlúposť!

11.09.2023

V mladých rokoch sme v komunistovi zo susedstva videli svojho nepriateľa. Taká hlúposť! Moc je úplne iná vec, nadnárodná, ako Medzinárodný svetový fond, EÚ, Svetová banka a globálny obchod. Minulosť… nám vštepila mnohé ďalšie vlastnosti: ochotu spolupracovať, zmysel pre solidaritu a zodpovednosť, zásadu vzájomnej závislosti, čo liberálno-demokratické primáty [...]

SNP 2023 – opäť v hlbokej ilegalite. SNP zorganizoval Piaty ilegálny výbor Komunistickej strany Slovenska.

29.08.2023

SNP 2023 – opäť v hlbokej ilegalite. SNP zorganizoval Piaty ilegálny výbor Komunistickej strany Slovenska. Prezidentka Zuzana Čaputová zdôraznila, že SNP je jednou z najdôležitejších historických udalostí nášho národa. Do Banskej Bystrice prišli zástupcovia diplomatických misií z 35 krajín. Ruská federácia a Bielorusko však medzi nimi opäť chýbali – pozvánky [...]

Kosovo vojaci srbsko

V Kosove eskaluje napätie. Mierovú misiu posilnia stovky britských vojakov

02.10.2023 10:29

Medzinárodnú mierovú misiu KFOR v Kosove posilní asi 600 britských vojakov.

fico, smer

Slovensko sa obracia k Moskve, píše po Ficovej výhre poľská Rzeczpospolita

02.10.2023 10:17

Slovensko, tak ako mnoho iných európskych krajín, zachvátila horúčka populizmu, len do veľkej miery ľavicová.

SR BAX parkovanie nový zákon chodci

Bratislava nebude riešiť spočiatku všetky porušenia chodníkovej novely pokutami

02.10.2023 10:02

Po spustení chodníkovej novely od 1. októbra, bude mestská polícia v Bratislave počas najbližších týždňov riešiť neoprávnené parkovanie prednostne napomenutím.

pad, lietadlo, senica

V Senici zomreli pri páde malého lietadla muži vo veku 52 a 19 rokov

02.10.2023 09:34

Prípad vyšetruje senická polícia, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,173
Celková čítanosť: 7347199x
Priemerná čítanosť článkov: 6264x

Autor blogu

Kategórie

Archív