Založ si blog

Svet začína písať novú Bibliu. Chudoba a zdravotná kríza núti Kanaďanov súhlasiť so samovraždou za asistencie lekára,

Svet začína písať novú Bibliu. Chudoba a zdravotná kríza núti Kanaďanov súhlasiť so samovraždou za asistencie lekára,

…príklad zdravotne postihnutej ženy, ktorá sa obrátila na úrady so žiadosťou o pomoc pri prenájme dostupného bývania. To jej bolo zamietnuté – ale poskytli pomoc pri samovražde.

Vyhladzovanie chudobných je odôvodnené s úžasnou eleganciou. Ako píšu dve kanadské autorky, Kayla Vibe, Ph.D., a bioetička Amy Mullin, profesorka filozofie na University of Toronto: „Nie je prijateľné nútiť ľudí, ktorí sa už nachádzajú v nespravodlivej sociálnej situácii, aby na túto situáciu čakali. zlepšiť sa alebo sa spoľahnúť na nespoľahlivú verejnú charitu – najmä v tých závažných prípadoch, ktoré sa dostali na verejnosť… Prístup znižovania škôd uznáva, že odporúčané riešenie [t.j. eutanázia] nie je ideálne; ale je to menšie zlo, ktoré sa musí vybrať medzi dvoma (alebo viacerými) nedokonalými možnosťami.“ Tento jazyk, vybudovaný (ako vždy v takýchto prípadoch) na dvojzmysloch a eufemizmoch, sa nedostáva hneď do povedomia, no stojí za pochopenie. Ľudia sa stále viac pýtajú: prečo by sme sa preboha mali starať o chorých, starých alebo chudobných?

Myšlienka nie je vôbec nová – na samom začiatku 20. storočia H. G. Wells načrtol kontúry (anti)utopickej spoločnosti, ktorá konečne pochová náboženstvo a bude žiť podľa čisto vedeckých princípov, praktizujúcich “

Populácia vyspelých krajín starne. Starých ľudí, chorých ľudí, ktorí potrebujú drahú lekársku starostlivosť a starostlivosť, je stále viac a mladých a práceschopných ľudí je čoraz menej.

 

 

 

:.:

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

28.10.2023

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci. „Máme tatu“. To hovorí známy vatikánsky výrok, a v podstate je to tak, do čela vlády sa vrátil služobne najstarší-najskúsenejší politik Slovenska – Róbert Fico. Po vyše troch rokoch, ale vo februári by to boli už plné štyri, odišli vlády protislovenských zoskupení, začínajúc [...]

Bratislava ako žumpa najmúdrejších „Lovákov“.

22.10.2023

Bratislava ako žumpa najmúdrejších Lovákov. Bol som pracovne v Bratislave a opäť ma nepotešila jej arogantná moc. Tak ako niekedy turecká prítomnosť na juhu Slovenska nie je schopná vymazať najhlbšie korene odrodilosti, tak je historický mlynček na mäso na „Hrade“ mocný proti slovenskej genius loci chladného a vypočítavého hlavného mesta. Prebleskne myšlienka: toto [...]

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády.

21.10.2023

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády. Nespoliehajte sa na demokraciu. Pripravte sa na krízu sami. Tak čo hovoríte na voľby? Ste spokojní ? Stále je to to isté… Však? Nič sa nemení. Príliš sa totiž spoliehame na demokraciu. Lenže ona nám vôbec nefunguje. Nikoho tým však nechceme odradzovať. Pamätajte však na jednu vec. Aj hocijakému [...]

Martina Šimkovičová

Šimkovičovú pobúril obraz vystavený v Slovenskom rozhlase

30.11.2023 15:45

Ministerka kultúry avizuje prípravu legislatívy, ktorá by umožnila vyrovnať sa s podobnými záležitosťami.

Hľadané osoby / Hľadaná osoba /

Brilianty či drahokamy. Polícia vyšetruje krádež šperkov za takmer 10-tisíc eur v centre Bratislavy

30.11.2023 15:27

Polícia vyzýva občanov, ktorí disponujú informáciami o totožnosti osôb, ktorých fotografie zverejnila na sociálnej sieti, aby ju kontaktovali.

žltačka, dezinfekcia, infekcia

V košickom kraji sa šíri žltačka, deväť detí museli hospitalizovať. Štát nariadil mimoriadne očkovanie

30.11.2023 15:18

Hygienici na východe krajiny prijali viacero opatrení na prechádzanie šírenia vírusovej hepatitídy typu A.

Čert

Popradčanov rozdelili čerti. Strašidelné masky časť občanov desili, akciu mesto napokon povolilo

30.11.2023 15:02

Na mestskom úrade sa objavili hneď dve petície, jedna s 1 700 podpismi proti tejto akcii a druhá s takmer 600 podpismi za.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,178
Celková čítanosť: 7393222x
Priemerná čítanosť článkov: 6276x

Autor blogu

Kategórie

Archív