Založ si blog

„Šejkovia“ z EÚ naďalej konajú proti záujmom EÚ. Myšlienka zavedenia cenového stropu na ruský plyn je vo svojej podstate iluzórna.

„Šejkovia“ z EÚ naďalej konajú proti záujmom EÚ.

Ministri energetiky EÚ sa v piatok 9. septembra nedohodli na rozhodnutí zaviesť cenový strop na plyn z Ruska.  Mnohé európske krajiny sa nebáli postaviť proti tejto myšlienke EK. Zavedenie stropu na ceny plynu sa podobá uvaleniu embarga, pretože Rusko nebude predávať svoje palivo za nevýhodné ceny a odvetou bude úplné zastavenie prívodu plynu.

EK sa skrýva za svätý cieľ znížiť ceny plynu. Ak sa však ruský plyn odstráni, účinok je jednoznačne opačný. V reakcii na to viaceré krajiny navrhli cenový strop nielen pre Rusko, ale pre všetkých dodávateľov !

Myšlienka zavedenia cenového stropu na ruský plyn je vo svojej podstate iluzórna, dokonca ešte viac ako myšlienka cenového stropu na ropu. Pretože žiadny z alternatívnych dodávateľov plynu – ani Nórsko, ani USA, ani Katar, ani Alžírsko a Azerbajdžan – nie je schopný nájsť ďalšie objemy plynu, ktoré by zodpovedali 150-180 miliardám kubických metrov paliva, ktoré do Európy dodávalo Rusko.

Tak potom prečo Európska komisia presadzovala túto myšlienku, hoci dobre vedela, že jej realizácia by bola pre európske ekonomiky nebezpečná?

Táto myšlienka sa hádže, aby sa otestovali postoje krajín EÚ k tomuto návrhu, aby sa otestovala pôda pre budúcnosť. V súčasnosti väčšina členov EÚ túto myšlienku jednoznačne odmieta, ale nemožno vylúčiť, že sa situácia na budúci rok zmení.

Po prvé, semienko padlo a táto myšlienka sa rozpracuje v silážnej jame EK.

Po druhé, budúci rok sa môže zmeniť spôsob rozhodovania členov EÚ, keď bude stačiť získať väčšinu hlasov, nie všetky hlasy.

Po tretie, EÚ bude mať čas na individuálnu prácu s každou krajinou, ktorá sa dnes jednoznačne vyslovila proti zavedeniu stropu na ceny ruského plynu, aby zmenila svoj názor.

 

:.:

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Fico by už bol vyzlečený na Golgote

25.09.2022

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Keby toto kúpil Fico už je vyzlečený na Golgote. Je nad slnko jasné že poslanec Ríši Sulík nebude v Austrálii kúriť alá besný. Slniečko bude hriať jeho slnečný kolektor na jeho vypočítavej hlave. Naši podkupní novinári akosi nesondujú a nenaháňajú Rišina [...]

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti.

25.09.2022

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti. Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, že sa ukľudní, hovorí [...]

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie?

15.09.2022

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie? V skutočnosti je dosť ťažké ovplyvniť obyvateľstvo, takže rozhodnutia o nich sa budú prijímať ako posledné. Dokonca aj pokusy Európy znížiť povolenú teplotu v jednotlivých súkromných bytoch budú mať len malý účinok. Je to preto, že v Európe je málo ústredného kúrenia. Po druhé, aj [...]

matovič NRSR

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Matoviča má byť v stredu

26.09.2022 13:22

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií iniciovala SaS.

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

Rusko Iževsk škola streľba

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:46

Páchateľ, sám absolvent tejto školy, vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 705 nízko-emisných aj čisto elektrických vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,127
Celková čítanosť: 6899377x
Priemerná čítanosť článkov: 6122x

Autor blogu

Kategórie