Založ si blog

Odmietanie Putinovej „natiahnutej ruky „západom“, to nie sú výplody rusomilnej fantázie, ale nesporné fakty.

Odmietanie Putinovej „natiahnutej ruky „západom“, to nie sú výplody rusomilnej fantázie, ale nesporné fakty.

Západ je zodpovedný nielen z toho, že hrubo odmietol ruku podanú prezidentmi Borisom Jeľcinom a neskôr Putinom na užšiu spoluprácu, ale aj z toho, že sa snaží Rusko  izolovať . O tom nemôže byť pochýb. Pre tých, ktorí rozumejú Putinovi a Rusku, je hlavným dôvodom  chybnej politiky Západu „démonizácia“ ruského prezidenta. V západnom spravodajstve sa objavuje „infantilná“ a „hysterická fóbia z Putina“, „takmer posadnutosť Putinom“, ktorý sa čoraz viac stáva akýmsi všemocným kráľom politikov.

Západná politika voči Rusku sa musí „odideologizovať“. Západ sa musí vo vzťahu k Rusku prestať „jednostranne zameriavať na hodnoty“, neustále sa oháňať „morálnou palicou“ a oháňať sa pojmami ako „demokracia“ a „ľudské práva“. Je nesprávne trvať na presadzovaní liberálnych hodnôt a hodnotiť Rusko len podľa tohto neuspokojivého a imaginárneho štandardu. Nakoniec treba pripomenúť, že „bezpečnosť je nedeliteľná“. Bezpečnosť musí „platiť rovnako pre všetky štáty vrátane tých, ktorých hodnoty sa nezhodujú s našimi“.

Čo by však malo vo vzťahu k Rusku nahradiť rámec základných liberálno-demokratických hodnôt?  Mal by sa presadzovať „pragmatický“ prístup, ktorý sa zameriava na „spoločné záujmy“. Západ by sa pritom mal vzdať postoja, podľa ktorého „záujmy presadzované Ruskom sú od začiatku nelegitímne“, a musel by byť pripravený na úroveň „rovný s rovným“.

Boj o zóny vplyvu by sa mal ukončiť „demarkáciou“ a „status quo“, ako aj „akceptovaním nárokov Ruska na vyjadrenie sa k bezpečnostnej politike v jeho záujmovej sfére a jeho začlenením do formovania východnej politiky a politiky rozširovania západných spoločenstiev.

 

 

:.:

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Fico by už bol vyzlečený na Golgote

25.09.2022

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Keby toto kúpil Fico už je vyzlečený na Golgote. Je nad slnko jasné že poslanec Ríši Sulík nebude v Austrálii kúriť alá besný. Slniečko bude hriať jeho slnečný kolektor na jeho vypočítavej hlave. Naši podkupní novinári akosi nesondujú a nenaháňajú Rišina [...]

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti.

25.09.2022

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti. Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, že sa ukľudní, hovorí [...]

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie?

15.09.2022

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie? V skutočnosti je dosť ťažké ovplyvniť obyvateľstvo, takže rozhodnutia o nich sa budú prijímať ako posledné. Dokonca aj pokusy Európy znížiť povolenú teplotu v jednotlivých súkromných bytoch budú mať len malý účinok. Je to preto, že v Európe je málo ústredného kúrenia. Po druhé, aj [...]

lizz trussová

Trussová zrejme plánuje z ekonomických dôvodov upraviť britský vízový systém

26.09.2022 13:40

Britská premiérka by sa tak snažila vyriešiť problémy spojené s nedostatkom pracovnej sily v kľúčových odvetviach krajiny.

matovič NRSR

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Matoviča má byť v stredu

26.09.2022 13:22

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií iniciovala SaS.

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

Rusko Iževsk škola streľba

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:46

Páchateľ, sám absolvent tejto školy, vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,127
Celková čítanosť: 6899399x
Priemerná čítanosť článkov: 6122x

Autor blogu

Kategórie