Založ si blog

Trest za Djokoviča – Srbská vláda oznámila, že ruší všetky licencie, ktoré mal mať v Srbsku britsko-austrálsky ťažiarsky korporát.

Trest za Djokoviča – Srbská vláda oznámila, že ruší všetky licencie, ktoré mal mať v Srbsku britsko-austrálsky ťažiarsky korporát.

Z potrestania Djokoviča, za podporu srbských odporcov molochu Rio Tinto sa stala totálna prehra zhluku korporátov.

Udiala sa udivujúca vec. Srbská vláda oznámila, že ruší všetky licencie, ktoré mal mať v Srbsku britsko-austrálsky ťažiarsky moloch Rio Tinto na ťažbu novej ropy – lítia pre elektromobily. Premiérka Ana Brnabićová odôvodnila zrušenie projektu v hodnote 2,4 miliardy dolárov tlakom environmentálnych organizácií. Je pravda, že v Srbsku sa konali obrovské demonštrácie proti jednej z najobludnejších korporácií v oblasti ťažby nerastných surovín, známej takou mierou pohŕdania prírodou a ľuďmi na územiach svojho záujmu, že sa aj v perverznom svete korporácií, páchajúcich ukrutnosti voči celej planéte, vypracovala medzi top 5. Bolo by ale naivné myslieť si, že protesty by niečo vyriešili.

Začiatkom decembra však Srbov burcujúcich proti likvidácii dvadsiatich dedín a zničeniu krásnej krajiny v údolí rieky Jadar obrovskou baňou na lítium verejne podporil – Novak Djokovič. Jeho posolstvo zachytili nielen davy Srbov bojujúcich o svoju krajinu, ale aj moloch Rio Tinto, bojujúci o svoju srbskú korisť. Toto boli Djokovičove slová, ktoré označila austrálska vláda za verejnú hrozbu, a ktoré môžu spôsobiť „občianske nepokoje“: „Чист ваздух, вода и храна су кључеви здравља. Без тога свака реч о ‘здрављу’ је сувишна“.

Žiadne nejaké pohŕdanie mRNA opichmi Made in juesej.

 

 

.:.:

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu.

28.01.2023

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu. Súčasný stav našich sviatkov je smutný, v našich srdciach vybledli, posvätno zakryli pavučiny všednosti. Duše sú okorenené úpadkom a pýchou. Len prednedávnom bolo nebo ešte otvorené a človek mohol vzhliadať k [...]

Politológ : „Aj neplatné referendum 2023 bude víťazstvom rozumných ľudí.

21.01.2023

Aj neplatné referendum bude víťazstvom ! Ostatným nakadiť do rúk a nepustiť k elektrine a plynu. K vode nie, pretože sa aj tak neumývajú. Dnešné referendum bude i napriek neplatnosti pre nižšiu neúčasť víťazstvo zdravého rozumu. Je to tak. Pretože referendum sa stalo obeťou obludnej a cynickej manipulácie masmédií a ďalších idiómov v politike. Jediné platné [...]

babiš

Babiš si po prehre s Pavlom dá „politický detox", o budúcnosti povie viac po sneme ANO

30.01.2023 22:30

Expremiér je nakoniec rád, že v prezidentských voľbách nevyhral. Nenávisť voči nemu je podľa jeho slov "desivá".

Abrams M-1

Rusi sa desia západných tankov pre Ukrajinu. Sľubujú za ne milióny

30.01.2023 22:14

Spolubojovníci dostanú po pol milióna rubľov, smie ich byť však najviac desať.

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 7077166x
Priemerná čítanosť článkov: 6170x

Autor blogu

Kategórie