Založ si blog

SNP bolo najväčšie protinemecké povstanie v histórii Slovenska. Dnes ich vnukovia veselo bačujú vo Volkswagene ?

SNP bolo najväčšie protinemecké povstanie v histórii Slovenska.Dnes ich vnukovia veselo bačujú vo Volkswagene ?

K najhorším nemeckým vojnovým zločinom na Slovensku patria represálie v Tokajíku z 19. novembra 1944, kde najprv dopoludnia všetkých 34 mužov z dediny sústredili pri miestnom kostole, neskôr im prikázali pochodovať spolu s vojakmi smerom na sever. Za obcou však mužov zastavili a na základe narýchlo prečítaného rozsudku, za pomoc partizánom postrieľali. Dvaja ťažko ranení však prežili. Ďalší deň nemecké jednotky Tokajík obkľúčili, ženy a deti rozohnali a obec následne vyrabovali a vypálili.

Za pomoc partizánom bola 24. januára 1945 špeciálnou nemeckou jednotkou Edelweiss na výstrahu vypálená aj osada Ostrý Grúň. Vyhorelo 112 domov, tri dni predtým nemci zavraždili 62 obyvateľov, medzi nimi aj starcov, ženy a deti. 21. januára 1945 táto jednotka spolu s oddielmi Waffen-SS a Heimatschutzu prepadla neďaleký Kľak, kde postrieľali 84 obyvateľov (z toho 36 detí). Domy aj s obeťami podpálili. Ostatných obyvateľov vyhnali, postrieľali dobytok a ich domy vyrabovali a zapálili. Vyhorelo 132 domov a hospodárskych budov. Podľa niektorých názorov, hoci nie do množstva, ale spôsobom vykonania ide o najbrutálnejší vojnový zločin spáchaný na Slovenskom území !

Vláda Slovenskej republiky, Bratislavské automobilové závody, a. s. (BAZ) a koncern Volkswagen podpisujú 12. marca 1991 základnú dohodu o podnikateľskom zámere a vytvorení novej spoločnosti. Podpisom zmluvy o prevode aktív a spoločenskej zmluvy vzniká na území devínsko-novoveského závodu BAZ spoločnosť Volkswagen Bratislava, s. r. o.. Podiely v novej firme vlastnia Volkswagen AG (80 %) a BAZ (20 %).

Minister hospodárstva Richard Sulík oznámil, že nemecká spoločnosť E.ON chce odkúpiť podiel vo Východoslovenských energetických závodoch, ktorý v súčasnosti vlastní nemecká RWE. Sulík povedal, že na podiel malo Slovensko predkupné právo, ktoré sa rozhodlo nevyužiť.Ale že mohlo zarobiť miliardy, akosi nespomenul!! !!! „Za neuplatnenie predkupného práva dostane Slovensko 35 miliónov eur,“ priblížil minister, ktorý takto okomentoval svoj kriminálny čin voči Slovensku !!!

 

.:.

Pápež a jeho návšteva za milióny nie je žiadna skromnosť. Prečo neslúži na znak úcty aspoň jednu sv. Omšu liturgickým jazykom Slovanov?

13.09.2021

Pápež a jeho návšteva za milióny nie je žiadna skromnosť. 1/ To, že vítali pápeža s chlebom a soľou, ktorého sa iba dotkol. To že zem nepobozkal sa dá chápať a tolerovať, pretože mu to zrejme zdravotný stav nedovoľuje. To je v absolútnom poriadku. Zdravie môže kohokoľvek a kedykoľvek zradiť a obmedziť. Len otázka vyvstáva či bola návšteva taká naliehavá a [...]

Ako sa vyhnúť faux pas pri stretnutí s pápežom ? najlepšie nejsť tam !

27.08.2021

Ako sa vyhnúť faux pas pri stretnutí s pápežom ? najlepšie nejsť tam ! Pápež konverzáciu aj ukončuje, je nezdvorilé, aby sme v rozhovore zotrvali dlhšie než pár minút, uzurpovať si ho pre seba nie je zdvorilé, keďže na neho čakajú aj ďalší. Pápež zavíta aj do Prezidentského paláca. Na stretnutie si prezidentka chce pozvať aj rodinných príslušníkov. Vlada [...]

Deň na nebo vystúpenie vojsk do Československa. Legitímne !

22.08.2021

Pri Univerzite Komenského kládla vence, spolu s dvoma čatami vojenských dychoviek. Teda nie celá vláda, ale Heger, Budaj, Kolíková, Kollár – ostatných som nerozpoznal, lebo mali masky na tvári. Nejakí pamätníci, nejakí byrokrati, boh vie. A kopa bodygardov a tajných. Ale žiadni normálni diváci – lebo „verejné kladenie vencov“ prebieha ako všetko pri [...]

šport, kulturistika, anaboliká, doping, zakázané prostriedky, injekcia, žila

Neoprávnené zaobchádzanie s anabolikami sa sprísni

22.09.2021 19:36

Poslanci odklepli novelu Trestného poriadku.

pocasie-23-9-2021

Chlad zostáva, ale zmena sa už črtá. Kedy sa vrátia teplé dni?

22.09.2021 18:56

Daždivé počasie odchádza, ale chladno ešte nejaký čas bude. Zmení sa to aspoň počas víkendu, alebo bude treba čakať dlhšie?

Sophie in 't Veld

Veldová: Hamran a polícia majú plnú podporu EP

22.09.2021 18:33, aktualizované: 19:47

Počuli sme veľmi znepokojivé veci, uviedla šéfka monitorovacej skupiny.

Bicykel / Cyklistika /

Väčšej bezpečnosti sa cyklisti zatiaľ nedočkajú

22.09.2021 17:54

Národná rada vrátila novelu zákona na dopracovanie.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,006
Celková čítanosť: 6117244x
Priemerná čítanosť článkov: 6081x

Autor blogu

Kategórie