Založ si blog

Absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy.

Absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy.

Na Slovensku sa rozmohol taký nešvár, pri prechode hranice sa dostať do konfliktu s policajtmi a ešte si z toho natočiť „hrdinské“ video.

Keby to aspoň málo nejaký vážny kontext, ale je to väčšinou „bol som v Rakúsku na kávičke a nechcú ma bez registrácie pustiť naspäť.“

Žiadna krajina na svete nefunguje tak, že občan si môže len tak vykladať právo. Ak je nejaký zákon napr. potenciálne neústavný, alebo sa nejaká právna norma utvorila nie právne komfortnou cestou, tak to treba riešiť súdne. Nie tak, že hocijaký občan začne policajtovi bliakať, že toto je nezákonné, toto je neústavné a podobne. A dokiaľ súd niečo nepovie, tak norma platí. (Občan môže žiadať o náhradu, ak bol zlým zákonom poškodený, ale ani to nie je úplne priamočiare.)

Čisto vecne, na tom, aby sa v rámci kontroly šírenia vírusu zaviedla nejaká evidencia, kto bol v zahraničí, samé osebe nie je nič zvláštne.

Konkrétne k tým videám s „návodmi“ ako sa na hranici naťahovať s policajtmi: na čo je to dobré? Znepríjemňovať život ľuďom, ktorí si len robia svoju prácu? A nie, prosím nemajte tú drzosť nazývať takéto niečo občianskym protestom.

V rámci tých videí zaznievajú kadejaké nezmysly. Príklad 1: Nie, Schengen neznamená, že hranica musí byť za každých okolností otvorená. Príklad 2: Áno, ústava síce zaručuje právo vstupu na územie SR, ale neznamená, že štát si nemôže stanoviť nejaké podmienky pohybu po území SR – pustiť vás musí, ale ak tie podmienky porušíte, môže vás sankcionovať.

Zdieľate tu vaše presvedčenie, čo sa má a čo nemá robiť a potom to vedie k tomu, že sa nejaký chudák nechá strhnúť a doplatí na to. Ako ten Čech, čo útočil na proteste na policajtov – lebo on je v práve – a dostal päť rokov basy (a na súde sa kajal). Pomôže mu niekto z vás?

Alebo krčmár, čo sa nechal strhnúť hlúposťami tej „advokátky“ z východu a dostal veľmi rýchlo podmienku. Pomôže mu niekto z vás?

Spamätajme sa. Protesty, to majú byť jasne smerované akcie PROTI VLÁDE.

 

.:.

Pápež a jeho návšteva za milióny nie je žiadna skromnosť. Prečo neslúži na znak úcty aspoň jednu sv. Omšu liturgickým jazykom Slovanov?

13.09.2021

Pápež a jeho návšteva za milióny nie je žiadna skromnosť. 1/ To, že vítali pápeža s chlebom a soľou, ktorého sa iba dotkol. To že zem nepobozkal sa dá chápať a tolerovať, pretože mu to zrejme zdravotný stav nedovoľuje. To je v absolútnom poriadku. Zdravie môže kohokoľvek a kedykoľvek zradiť a obmedziť. Len otázka vyvstáva či bola návšteva taká naliehavá a [...]

SNP bolo najväčšie protinemecké povstanie v histórii Slovenska. Dnes ich vnukovia veselo bačujú vo Volkswagene ?

29.08.2021

SNP bolo najväčšie protinemecké povstanie v histórii Slovenska.Dnes ich vnukovia veselo bačujú vo Volkswagene ? K najhorším nemeckým vojnovým zločinom na Slovensku patria represálie v Tokajíku z 19. novembra 1944, kde najprv dopoludnia všetkých 34 mužov z dediny sústredili pri miestnom kostole, neskôr im prikázali pochodovať spolu s vojakmi smerom na sever. Za obcou však [...]

Ako sa vyhnúť faux pas pri stretnutí s pápežom ? najlepšie nejsť tam !

27.08.2021

Ako sa vyhnúť faux pas pri stretnutí s pápežom ? najlepšie nejsť tam ! Pápež konverzáciu aj ukončuje, je nezdvorilé, aby sme v rozhovore zotrvali dlhšie než pár minút, uzurpovať si ho pre seba nie je zdvorilé, keďže na neho čakajú aj ďalší. Pápež zavíta aj do Prezidentského paláca. Na stretnutie si prezidentka chce pozvať aj rodinných príslušníkov. Vlada [...]

Bicykel / Cyklistika /

Väčšej bezpečnosti sa cyklisti zatiaľ nedočkajú

22.09.2021 17:54

Národná rada vrátila novelu zákona na dopracovanie.

Chorvátsko Krk žena nájdená totožnosť pamäť strata

Ženu so stratou pamäte v Chorvátsku identifikovali ako Slovenku

22.09.2021 17:35

Polícii sa doteraz podarilo zistiť, že Slovenka prišla do Chorvátska ako turistka.

NAKA

Obvinili bývalého šéfa operatívcov NAKA Jána Kaľavského

22.09.2021 16:39

Bývalého šéfa protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Jána Kaľavského obvinil Úrad špeciálnej prokuratúry.

Michal Aláč

Riaditeľ tajnej služby je rád, že za Lipšicom nešlo auto SIS

22.09.2021 16:13

Po rokovaní parlamentného výboru na kontrolu SIS jej riaditeľ Aláč povedal, že novinárska obec nepredstavuje hrozbu a nevie, prečo by novinárov mala SIS sledovať.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,006
Celková čítanosť: 6117128x
Priemerná čítanosť článkov: 6081x

Autor blogu

Kategórie