Založ si blog

Absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy.

Absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy.

Na Slovensku sa rozmohol taký nešvár, pri prechode hranice sa dostať do konfliktu s policajtmi a ešte si z toho natočiť „hrdinské“ video.

Keby to aspoň málo nejaký vážny kontext, ale je to väčšinou „bol som v Rakúsku na kávičke a nechcú ma bez registrácie pustiť naspäť.“

Žiadna krajina na svete nefunguje tak, že občan si môže len tak vykladať právo. Ak je nejaký zákon napr. potenciálne neústavný, alebo sa nejaká právna norma utvorila nie právne komfortnou cestou, tak to treba riešiť súdne. Nie tak, že hocijaký občan začne policajtovi bliakať, že toto je nezákonné, toto je neústavné a podobne. A dokiaľ súd niečo nepovie, tak norma platí. (Občan môže žiadať o náhradu, ak bol zlým zákonom poškodený, ale ani to nie je úplne priamočiare.)

Čisto vecne, na tom, aby sa v rámci kontroly šírenia vírusu zaviedla nejaká evidencia, kto bol v zahraničí, samé osebe nie je nič zvláštne.

Konkrétne k tým videám s „návodmi“ ako sa na hranici naťahovať s policajtmi: na čo je to dobré? Znepríjemňovať život ľuďom, ktorí si len robia svoju prácu? A nie, prosím nemajte tú drzosť nazývať takéto niečo občianskym protestom.

V rámci tých videí zaznievajú kadejaké nezmysly. Príklad 1: Nie, Schengen neznamená, že hranica musí byť za každých okolností otvorená. Príklad 2: Áno, ústava síce zaručuje právo vstupu na územie SR, ale neznamená, že štát si nemôže stanoviť nejaké podmienky pohybu po území SR – pustiť vás musí, ale ak tie podmienky porušíte, môže vás sankcionovať.

Zdieľate tu vaše presvedčenie, čo sa má a čo nemá robiť a potom to vedie k tomu, že sa nejaký chudák nechá strhnúť a doplatí na to. Ako ten Čech, čo útočil na proteste na policajtov – lebo on je v práve – a dostal päť rokov basy (a na súde sa kajal). Pomôže mu niekto z vás?

Alebo krčmár, čo sa nechal strhnúť hlúposťami tej „advokátky“ z východu a dostal veľmi rýchlo podmienku. Pomôže mu niekto z vás?

Spamätajme sa. Protesty, to majú byť jasne smerované akcie PROTI VLÁDE.

 

.:.

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

28.10.2023

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci. „Máme tatu“. To hovorí známy vatikánsky výrok, a v podstate je to tak, do čela vlády sa vrátil služobne najstarší-najskúsenejší politik Slovenska – Róbert Fico. Po vyše troch rokoch, ale vo februári by to boli už plné štyri, odišli vlády protislovenských zoskupení, začínajúc [...]

Bratislava ako žumpa najmúdrejších „Lovákov“.

22.10.2023

Bratislava ako žumpa najmúdrejších Lovákov. Bol som pracovne v Bratislave a opäť ma nepotešila jej arogantná moc. Tak ako niekedy turecká prítomnosť na juhu Slovenska nie je schopná vymazať najhlbšie korene odrodilosti, tak je historický mlynček na mäso na „Hrade“ mocný proti slovenskej genius loci chladného a vypočítavého hlavného mesta. Prebleskne myšlienka: toto [...]

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády.

21.10.2023

Viac ako 30 rokov už nie je prežitie občanov prioritou žiadnej vlády. Nespoliehajte sa na demokraciu. Pripravte sa na krízu sami. Tak čo hovoríte na voľby? Ste spokojní ? Stále je to to isté… Však? Nič sa nemení. Príliš sa totiž spoliehame na demokraciu. Lenže ona nám vôbec nefunguje. Nikoho tým však nechceme odradzovať. Pamätajte však na jednu vec. Aj hocijakému [...]

Igor Bratčikov / Robert Fico /

Fico sa stretol s veľvyslancami USA a Ruska. Kritizoval americkú a únijnú stratégiu voči Ukrajine

30.11.2023 13:13

Slovensko má podľa premiéra povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov.

Martin Pekár

Pekár z progresívcov sa vzdáva mandátu poslanca parlamentu, nahradí ho Nash

30.11.2023 12:43

V poslaneckom klube Progresívneho Slovenska budú mať ženy väčšinové zastúpenie.

Základná škola Parchovany

Polícia vyšetruje streľbu v Parchovanoch. Bola to mama šikanovaného Romana, ktorý skočil zo strechy školy

30.11.2023 12:19

Trebišovská polícia preveruje incident so streľbou z plynovej pištole.

Frank-Walter Steinmeier

Diplomatické faux pas v Katare. Nemeckého prezidenta po pristátí nikto nevítal

30.11.2023 12:04

Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,178
Celková čítanosť: 7393178x
Priemerná čítanosť článkov: 6276x

Autor blogu

Kategórie

Archív