Na včerajšom proteste o zmarenom referende ani ťuk. Iba analfabetické „rúška dole“. Hrozné. Kolotočárske. Primitívne. Provinčné

Na včerajšom proteste o zmarenom referende ani ťuk. Iba analfabetické „rúška dole“. Hrozné. Kolotočárske. Primitívne. Provinčné.

Prezidentka podrezala referendum, ale zvolaný protest, na ktorom by mohli ľudia ukázať svoju náladu a prípadne odpor, nemožno nazvať inak, ako sabotovaný. Pozvánka na protest nemala organizátora.

Po dva a pol hodinách nudných prejavov na horúcom slnku vyzvali ľudí, aby išli pred „Jaternicu“ (na Hodžovo námestie). Ak by niekto chcel zneutralizovať a unaviť elán a odhodlanie ľudí, nemohol to spraviť efektívnejšie. Nechať ľudí uvariť, usmažiť a unudiť dve a pol hodiny, a potom ten zvyšok priviesť  ako akúsi umŕtvenu vakcínu pred „Jaternicu“, zničených, vysilených – to mohol vymyslieť iba sabotér.

Ľudí tam bolo pár tisíc, nie „pár stoviek“, ako hovoria v správach, ale mohlo prísť aj viac. Celkovo zhrnuté aj pre rečníkov: žiaľ, niekdajšie prvomájové pochody boli asi viac zábavné a dramatickejšie.

O zmarenom referende ani ťuk. Iba analfabetické „rúška dole“.

Viac k tomu niet čo dodať.

 

.:.

 

Minister školstva T. Drucker musí odstúpiť, krieda patrí späť na tabuľu, nie na chodník. Školy zlyhávajú, sú jalové a vulgárne.

23.11.2025

Ak sa krieda stala symbolom chaosu v školstve, potom je logické, že minister školstva by mal zvážiť odchod – možno by to bol prvý krok k tomu, aby sa krieda a škola opäť používala na vyučovanie, a nie ako politická rekvizita. V posledných týždňoch sa médiami prehnala kauza kriedových nápisov na chodníkoch. Áno, čítate správne – krieda. Nie zabezpečenie plynu, nie [...]

17. november: symbol kultúrnej a ekonomickej okupácie. Proti-kresťanskej nenávisti.

18.11.2025

17- november: symbol kultúrnej, protikresťanskej a ekonomickej okupácie Povedzme si to otvorene: to, čo prišlo po 17. novembri 1989, nebola žiadna sloboda. Bola to aj tichá okupácia ekonomickými mocnosťami, ktoré presne vedeli, čo chcú – lacnú pracovnú silu, nový trh a politikov ochotných im držať dvere otvorené. Západ sem neprišiel budovať našu slobodu. Prišiel [...]

Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie.

09.11.2025

Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie. V ŠK Slovan Bratislava sme svedkami veľmi smutného scenára. Tréner Vladimír Weiss st. sa drží lavičky silou-mocou, hoci je už dávno zrejmé, že jeho éra sa skončila. Namiesto impulzu a autority pôsobí ako brzda, ktorá klub ťahá nadol. Hráči mu neveria, [...]

Erik Tomáš

DPH z piatich na 19 %. Minister Tomáš po kritike odsúva novelu o sociálnych podnikoch

08.12.2025 16:16

„Na ministra zaúčinkoval aj verejný tlak, rovnako aj tlak opozície,“ uzavrela Bajo Holečková.

Prague / Christmas Market / Vianočné trhy /

Vianočné trhy v Prahe sú riziko, varujú nemecké médiá. Bild píše o smrteľnom nebezpečenstve

08.12.2025 16:02

Nemecké médiá varujú pred rizikami, ktoré sú podľa nich spojené s návštevou vianočných trhov v českom hlavnom meste.

Samuel Migaľ

Migaľ rozdelil regiónom z eurofondov 4,5 milióna eur, podporil týchto 15 projektov. Najviac sa ušlo Bratislave a Prešovu

08.12.2025 15:52

Rezort investícií podpísal ďalších 15 zmlúv na nenávratné finančné príspevky z Programu Slovensko 2021 – 2027.

Ruskí vojaci, vojna, výcvik

„To nie je naša vojna.“ Ruský dôstojník utiekol z frontu: prehovoril o manipuláciách aj streľbe do vlastných

08.12.2025 15:45

Po dezertovaní dnes pomáha ďalším vojakom uniknúť z vojny.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,357
Celková čítanosť: 8385599x
Priemerná čítanosť článkov: 6180x

Autor blogu

Kategórie

Archív