Aký bol Gustav Husák ? Buržoázny nacionalista? Za Slovákov !
27. júna 2021 11:56,
Prečítané 4 590x,
politolog,
Nezaradené
Aký bol Gustav Husák ? Buržoázny nacionalista? Za Slovákov !
Husák bol jedným z najznámejších ľavicových intelektuálov v prvej ČSR a ČSSR. Bol súčasťou slovenskej i českej intelektuálnej elity, pričom svoju autoritu, rešpekt a uznanie si zachoval až do svojej smrti.
Gustáv Husák patril od svojej mladosti k presvedčeným komunistom a na tomto presvedčení nič nezmenil ani jeho tragický osud v 50. rokoch. Kampaň proti tzv. slovenským buržoáznym nacionalistom zomlela aj Husáka a dostala ho za múry väzníc. Tam ho už vyšetrovatelia, osvedčenými metódami donútili priznať sa k vymysleným zločinom a svedčiť proti svojim blízkym priateľom.
Husákova osobnosť sa znovu dostala do popredia počas 60. rokov, keď silnelo slovenské národné hnutie a zápas o federáciu. Boj s Čechmi !
Poznanie nielen osobnosti Gustáva Husáka, ale aj doby, v ktorej prežil najťažšiu časť svojho života, síce na Slovensku už nemôžu niesť ulice, námestia či školy meno Gustáva Husáka, ale našťastie jeho knihy, ani práce o ňom zakázané nie sú.
.:.
18.11.2025
17- november: symbol kultúrnej, protikresťanskej a ekonomickej okupácie Povedzme si to otvorene: to, čo prišlo po 17. novembri 1989, nebola žiadna sloboda. Bola to aj tichá okupácia ekonomickými mocnosťami, ktoré presne vedeli, čo chcú – lacnú pracovnú silu, nový trh a politikov ochotných im držať dvere otvorené. Západ sem neprišiel budovať našu slobodu. Prišiel [...]
09.11.2025
Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie. V ŠK Slovan Bratislava sme svedkami veľmi smutného scenára. Tréner Vladimír Weiss st. sa drží lavičky silou-mocou, hoci je už dávno zrejmé, že jeho éra sa skončila. Namiesto impulzu a autority pôsobí ako brzda, ktorá klub ťahá nadol. Hráči mu neveria, [...]
07.11.2025
Weiss musí odísť. Slovan hnije zvnútra. Na lavičke sedí tréner, ktorý žije z minulosti a z mena, nie z výsledkov. Stačilo. Vladimír Weiss st. sa stal symbolom stagnácie, chaosu a úpadku, aký Slovan Bratislava nezažil celé roky. Mužstvo, ktoré malo byť dominantné, dnes vyzerá ako skupina unavených turistov, ktorí sa náhodou ocitli na futbalovom ihrisku. Žiadna energia, [...]
.. Huskákovou úlohou nebolo behať s kľúčami a... ...
Tebe musi ale poriadne strasit vo vezi. Ty... ...
Vieš dokázať, že Hitler a Stalin boli zločinci... ...
Sitoký naozaj nevedel kto vtedy otvoril tie... ...
Hm.... tak to je argument na pravo urazat... ...
Celá debata | RSS tejto debaty