Keď sa zruší núdzový stav, ľudia u nás majú vôľu potrestať tých, čo situáciu zneužívali.

Keď sa zruší núdzový stav, ľudia u nás majú vôľu potrestať tých, čo situáciu zneužívali.

Niektorá krajina to proste musí v Európe začať. Situácia je podobná, ako keď končil socialistický blok v 80 tych rokoch – čakalo sa, kto to prvý zhodí. Opatrnosť, ba skôr zbabelosť štátov a ich politikov bola a je nekonečná. Tá analógia k minulosti je ale priam jej opakovanie – aj vtedy vlastne Maďari jednoducho medzinárodný režim (vtedy moskovský, dnes bruselský) proste ignorovali, Poliaci predvádzali rôzne kotrmelce, a Češi – tí boli vtedy aj dnes až fanaticky  zadubene na strane kolabujúceho režimu. Vtedy boli verní komunisti – až kým televízia nezavelila, že „debili, již třeba nadávat na rusáki“ , až potom otočili. Vlastne neotočili – vždy poslúchali poslušne mocných, ako najhoršie pražské holky.

Takže pri starobylom sviatku Prvého Mája dúfame, že duch Karola Martela zas oživne. Nielen v krajine Frankov.

 

.:.

Otvorený list ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi

08.09.2025

Otvorený list ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi Vážený pán minister, pred pár mesiacmi ste oznámili, že analýza mRNA vakcín proti COVID-19 bude stáť približne 350 000 € a že sa na nej budú podieľať SAV a ŠÚKL. Dovoľte mi položiť niekoľko jednoduchých, ale zásadných otázok: Na základe čoho ste vypočítali túto sumu? Aká metodika bola použitá? Koľko z [...]

Československý Majdan 1968 – veľmi zaujímavé !

28.08.2025

Československý Majdan 1968 August 1968 bol úspešnou „farebnou“ operáciou západných tajných služieb. V noci na 21. augusta 1968 vstúpili vojská ZSSR, Bulharska, Maďarska, NDR a Poľska na územie vtedajšieho Československa. Priamo zo ZSSR to boli najmä vojaci z Ukrajiny, Litvy, Lotyšska a Estónska. Ruských vojakov bolo početne najmenej. Príčinou týchto udalostí bolo [...]

SAV – vedecká inštitúcia alebo politická onuca? Dôvera? Zmizla. Ľudia veria babkinej bylinkovej teórii viac než vaším

27.08.2025

SAV – vedecká inštitúcia alebo politická onuca? Dôvera? Zmizla. Ľudia veria babkinej bylinkovej teórii viac než vaším „vedeckým“ stanoviskám. Slovenská akadémia vied by mala byť garantom odbornosti a nezávislej vedy. Mala by stáť nad politikou a prinášať fakty, nie ideologické Covid postoje. No v posledných rokoch sa čoraz viac podobá na politickú stranu – a to [...]

USA Pensylvánia streľba policajti

Pri streľbe v Pensylvánii zahynuli traja policajti

18.09.2025 06:50

Zranení policajti sú vo vážnom stave, útočník je mŕtvy.

Maďarsko, Antifa

Trump zaradí hnutie Antifa na zoznam teroristických organizácií

18.09.2025 06:42

Americký prezident Donald Trump zaradí krajne ľavicové hnutie Antifa na zoznam teroristických organizácií.

Jimmy Kimmel

Kimmelova talk show dostala stopku po jeho slovách o vražde Kirka. Hnutie MAGA nazval bandou, Trump moderátora nulou

18.09.2025 06:30

Americká stanica ABC pozastavila vysielanie nočnej talk šou Jimmyho Kimmela po tom, čo jeho komentáre k vražde Charlieho Kirka vyvolali kritiku.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Expertka v Sky News: Rusi vytvorili okolo Pokrovska 'zónu smrti', môže zlomiť jeho obrancov

18.09.2025 06:15

Situácia okolo Pokrovska sa pre Ukrajincov zhoršuje, uviedla pre Sky News Marina Mironová, expertka na katedre obranných štúdií na King's College London.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,340
Celková čítanosť: 8260531x
Priemerná čítanosť článkov: 6165x

Autor blogu

Kategórie

Archív