Špičkoví lekári nemajú čo riadiť nemocnice. Špičkoví lekári majú liečiť. Urobiť špičkového lekára riaditeľom nemocnice je kriminálny čin.

Špičkoví lekári nemajú čo riadiť nemocnice. Špičkoví lekári majú liečiť. Urobiť špičkového lekára riaditeľom nemocnice je kriminálny čin.

Slovensko už roky trpí touto úchylkou, najlepších lekárov nechajú riadiť nemocnice ! To je úplne postavené na hlavu a proti zdravému rozumu. Ako môže špičkový lekár liečiť, vzdelávať sa a starať sa o zdravie človeka na sto percent, keď musí ako riaditeľ organizovať verejné obstarávania, zháňať záchodovú misu, opravu výťahu a podobné záležitosti. Aj keby sa rozkrájal na kusy táto funkcia každého lekára „zabije“ v jeho profesionálnom raste ! a potom to tak aj vypadá v praxi, nemajú prehľad o najnovších trendoch, liekoch, postupoch…Ale zato majú prehľad  o cenách na stavbe, o cenách čistiacich prostriedkov, rekonštrukcie budov, zdravotníckeho materiálu, strážnikov a vrátnikov…tak toto je prosím agenda špičkového lekára ! Ozaj hlúpe !

Rast dlhov zdravotníckych zariadení vrátane najväčších nemocníc na Slovensku na ďalší rekord za posledné roky nezastavil ani vládny program oddlženia nemocníc.

Dobré ráno priatelia, tak tu je výsledok toho, že riaditeľov nemocníc porobili z najlepších lekárov !

Kedy už politici konečne pochopia, že dosadzovať svojich „kamaradšaftov“, (ktorí sa potom prednostne postarajú jeho celú rodinu),  za riaditeľov je kriminálny čin ?

Na poste riaditeľa nemocnice musí byť erudovaný ekonóm a nie špičkový lekár.

.:.

RTVS a jej neschopná riaditeľka. Kto pobozká premiéra má padáka. Kto pobozká progresívca, má hneď mikrofón pri hube.

12.05.2026

RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]

Riaditeľka RTVS má byť odvolaná. Už to čvirikajú i vrabce na parlamente. RTVS je stále falošný megafón.

11.05.2026

Kríza RTVS: Objektivita zomiera v priamom prenose. Verejnoprávna služba alebo podlý megafón? Verejnoprávne médiá majú slúžiť občanom, nie ideológii, politickým kruhom ani mediálnym módnym trendom. Práve preto je dnes okolo RTVS čoraz väčšia frustrácia a strata dôvery. Mnohí diváci nadobúdajú pocit, že namiesto objektívneho spravodajstva dostávajú selektívny výber [...]

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

násilie, muž, žena, znásilnenie, ilustračná foto

Koniec premlčacej doby pri znásilnení? PS chce prísnejšie trestať domáce násilie aj nenávisť

18.05.2026 15:36

V zákone by chceli doplniť novú priťažujúcu okolnosť, ktorou je situácia, keď páchateľ spácha trestný čin v prítomnosti dieťaťa.

Pápež / Lev XIV. /

Pápež sa púšťa do boja o človeka v ére AI. Vatikán zverejní novú encykliku

18.05.2026 15:29

Jej názov bude Magnifica Humanitas - Skvelé ľudstvo.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,376
Celková čítanosť: 8597868x
Priemerná čítanosť článkov: 6248x

Autor blogu

Kategórie

Archív