Založ si blog

Pán Jozef Vajda, herec, divadelník a komediant. Reagujem na Váš tvrdý odkaz ľuďom.

Pána Jozef Vajda, herec, divadelník a komediant. Reagujem na Váš tvrdý odkaz ľuďom.

Vážený pán Vajda, dovolím si Vám odpovedať na Váš tvrdý odkaz ľuďom, ktorí sa pozerajú na divadelníkov cez prsty a nefandia vášmu hereckému spoločenstvu.

Tak poďme trochu faktov.

1/ Hovoríte, že „Kultúra je to, čo formuje národ, ide ruka v ruke so vzdelaním“. Chcem sa teda spýtať, aké slovenské diela, ktorými chcete formovať a vzdelávať národ, boli resp. sú zaradené v repertoári  činohry SND?  Minimálne zastúpenie, a keď už tak sú to väčšinou  antislovenský autori.

2/ Opatrenia proti koronavírusu sú ako vojna. To si treba uvedomiť. Ak chcete hrať frontové divadlo, prosím, ale počítajte so stratami na zdraví a životoch. Je vidieť, že ako veľmi podceňujete pandémiu.

3/ Hovoríte, že SND je obrovský kolos a všetci prichádzajú týmto spôsobom o živobytie a sú úplne na dne,…nuž dobre ale ten kolos sa tam musí nejako dopraviť, pricestovať a to je najväčšie riziko, cestovanie. Alebo každý pricestuje svojim autom ? ak áno, potom to to ešte nie je také zlé.

4/ Pán Vajda chcete ľuďom nahovoriť, že triete biedu v nejakej garsónke panelákového typu ? kde sa už nekúri, netečie voda a záchod máte na chodbe…

5/ Pán Vajda, vravíte, že pred korónou som mal za tri mesiace 90 predstavení, teraz nemám ani jedno! A to ste si ako žili, z úst do úst n a Mallorke..ale to by ste sa s vašimi hereckými kolegami nemali nechať fotiť  pri odpočinkoch v dovolenkových rajoch.

6/ Vravíte , že v lete som hral v exteriéri na Letných shakespearovských slávnostiach. Naším zriaďovateľom je Ministerstvo kultúry SR, tak nech sa stará a nech rieši veci, teraz sa ukáže jeho opodstatnenosť a kompetencia. Vy sa už správate a vyjadrujete ako Rómovia v osadách.

7/ Vždy to tak bolo, králi svojich dvorných šašov v istých momentoch potrebovali, a keď sa im za­chcelo, tak ich popravili. Ale múdry kráľ vie, že šašov potrebuje, aby mu nastavili zrkadlo a povedali pravdu. Poďakujte sa takým šašom ako, R.Stanke, Juraj Kemka, Kristína Tormová alebo herci Tomáš Maštalír, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová a režisér Juraj Nvota,..pod.

8/ Podujatie už tradične ukončil zaspievaním štátnej hymny Juraj Benetin.

Nech sa páči, máte čo ste chceli…plačete a urážate na nesprávnom mieste nesprávnych ľudí. To všetko iba preto, lebo neviete čo je to kultúra a na načo má slúžiť.

Kto zožral 100 000 diviakov čo sľúbil minister ? Kde je maso. . . ? kde sú kožušiny z diviakov ? Hej vy, dokedy ešte vy lajdáci?

30.06.2022

Kto zožral 100 000 diviakov čo sľúbil minister ? Kde je maso…? kde sú kožušiny z diviakov ? Minister svojho času sľúbil ak sa nemýlim 100 000 ks diviačej zvery na Slovensku. Kde sa prosím nachádza maso z týchto diviakov.. už je zožrané na vládaných párty stanoch ? alebo sa diviaky ešte prikrmujú, aby mali váhu …? Len pripomínam, že Ministerstvo [...]

Všeobecný odpor k homosexualite („homofóbia“) je hlboko zakorenený vo väčšine kultúr.

22.06.2022

Všeobecný odpor k homosexualite („homofóbia“) je hlboko zakorenený vo väčšine kultúr. Za posledné polstoročia sa homosexualita stala významnou súčasťou západných spoločností. To, čo bolo kedysi napriek tolerancii tabu, sa časom stalo niečím oslavovaným; z hanebnej úchylky sa stala identita, zo súkromnej záležitosti politika. Správanie, ktoré bolo kedysi [...]

Spoločenský základ demokracie je daný latrínou a kopuláciou, najlepšie: kopuláciou na latríne.

19.06.2022

Spoločenský základ demokracie je daný latrínou a kopuláciou, najlepšie: kopuláciou na latríne. Moc tlače spočíva v tom, že môže vyberať, vyzdvihovať a šíriť jeden súbor myšlienok, tém alebo osobností a ignorovať iné. Tlač rozhoduje o tom, o čom budú ľudia hovoriť a čo si budú myslieť, koho kriminalizovať, haniť a ohovárať, pretože má monopol na to, aké [...]

Boris Kollár

Boris Kollár mal pozitívny Ag test na covid, cíti sa normálne

03.07.2022 12:17

Boris Kollár sa mal v nedeľu zúčastniť debaty v RTVS s Petrom Pellegrinim, nahradil ho Milan Krajniak.

sanitka,

Pri páde autobusu do rokliny v Pakistane zahynulo najmenej 20 ľudí

03.07.2022 11:58

Očakáva sa, že počet obetí stúpne, keďže mnohí zo zranených sú v kritickom stave.

žralok belavý, žralok, Carcharhinus leucas

Egyptské úrady po útoku žraloka uzavreli časť pobrežia pri Hurghade

03.07.2022 09:43

V Červenom mori, pri ktorom letovisko Hurghada leží, je viac ako 40 druhov žralokov.

Austrália, počasie

Sydney zasiahol prívalový dážď, zaplavil okrajové časti mesta

03.07.2022 08:21

Úrady v austrálskom meste Sydney vyzvali v nedeľu tisícky ľudí, aby opustili svoje domovy po tom, ako prívalový dážď spôsobil záplavy v okrajových častiach mesta.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,109
Celková čítanosť: 6753998x
Priemerná čítanosť článkov: 6090x

Autor blogu

Kategórie