Založ si blog

Pán Jozef Vajda, herec, divadelník a komediant. Reagujem na Váš tvrdý odkaz ľuďom.

Pána Jozef Vajda, herec, divadelník a komediant. Reagujem na Váš tvrdý odkaz ľuďom.

Vážený pán Vajda, dovolím si Vám odpovedať na Váš tvrdý odkaz ľuďom, ktorí sa pozerajú na divadelníkov cez prsty a nefandia vášmu hereckému spoločenstvu.

Tak poďme trochu faktov.

1/ Hovoríte, že „Kultúra je to, čo formuje národ, ide ruka v ruke so vzdelaním“. Chcem sa teda spýtať, aké slovenské diela, ktorými chcete formovať a vzdelávať národ, boli resp. sú zaradené v repertoári  činohry SND?  Minimálne zastúpenie, a keď už tak sú to väčšinou  antislovenský autori.

2/ Opatrenia proti koronavírusu sú ako vojna. To si treba uvedomiť. Ak chcete hrať frontové divadlo, prosím, ale počítajte so stratami na zdraví a životoch. Je vidieť, že ako veľmi podceňujete pandémiu.

3/ Hovoríte, že SND je obrovský kolos a všetci prichádzajú týmto spôsobom o živobytie a sú úplne na dne,…nuž dobre ale ten kolos sa tam musí nejako dopraviť, pricestovať a to je najväčšie riziko, cestovanie. Alebo každý pricestuje svojim autom ? ak áno, potom to to ešte nie je také zlé.

4/ Pán Vajda chcete ľuďom nahovoriť, že triete biedu v nejakej garsónke panelákového typu ? kde sa už nekúri, netečie voda a záchod máte na chodbe…

5/ Pán Vajda, vravíte, že pred korónou som mal za tri mesiace 90 predstavení, teraz nemám ani jedno! A to ste si ako žili, z úst do úst n a Mallorke..ale to by ste sa s vašimi hereckými kolegami nemali nechať fotiť  pri odpočinkoch v dovolenkových rajoch.

6/ Vravíte , že v lete som hral v exteriéri na Letných shakespearovských slávnostiach. Naším zriaďovateľom je Ministerstvo kultúry SR, tak nech sa stará a nech rieši veci, teraz sa ukáže jeho opodstatnenosť a kompetencia. Vy sa už správate a vyjadrujete ako Rómovia v osadách.

7/ Vždy to tak bolo, králi svojich dvorných šašov v istých momentoch potrebovali, a keď sa im za­chcelo, tak ich popravili. Ale múdry kráľ vie, že šašov potrebuje, aby mu nastavili zrkadlo a povedali pravdu. Poďakujte sa takým šašom ako, R.Stanke, Juraj Kemka, Kristína Tormová alebo herci Tomáš Maštalír, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová a režisér Juraj Nvota,..pod.

8/ Podujatie už tradične ukončil zaspievaním štátnej hymny Juraj Benetin.

Nech sa páči, máte čo ste chceli…plačete a urážate na nesprávnom mieste nesprávnych ľudí. To všetko iba preto, lebo neviete čo je to kultúra a na načo má slúžiť.

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu.

28.01.2023

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu. Súčasný stav našich sviatkov je smutný, v našich srdciach vybledli, posvätno zakryli pavučiny všednosti. Duše sú okorenené úpadkom a pýchou. Len prednedávnom bolo nebo ešte otvorené a človek mohol vzhliadať k [...]

Politológ : „Aj neplatné referendum 2023 bude víťazstvom rozumných ľudí.

21.01.2023

Aj neplatné referendum bude víťazstvom ! Ostatným nakadiť do rúk a nepustiť k elektrine a plynu. K vode nie, pretože sa aj tak neumývajú. Dnešné referendum bude i napriek neplatnosti pre nižšiu neúčasť víťazstvo zdravého rozumu. Je to tak. Pretože referendum sa stalo obeťou obludnej a cynickej manipulácie masmédií a ďalších idiómov v politike. Jediné platné [...]

babiš

Babiš si po prehre s Pavlom dá „politický detox", o budúcnosti povie viac po sneme ANO

30.01.2023 22:30

Expremiér je nakoniec rád, že v prezidentských voľbách nevyhral. Nenávisť voči nemu je podľa jeho slov "desivá".

Abrams M-1

Rusi sa desia západných tankov pre Ukrajinu. Sľubujú za ne milióny

30.01.2023 22:14

Spolubojovníci dostanú po pol milióna rubľov, smie ich byť však najviac desať.

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 7077184x
Priemerná čítanosť článkov: 6170x

Autor blogu

Kategórie