Založ si blog

Pán Jozef Vajda, herec, divadelník a komediant. Reagujem na Váš tvrdý odkaz ľuďom.

Pána Jozef Vajda, herec, divadelník a komediant. Reagujem na Váš tvrdý odkaz ľuďom.

Vážený pán Vajda, dovolím si Vám odpovedať na Váš tvrdý odkaz ľuďom, ktorí sa pozerajú na divadelníkov cez prsty a nefandia vášmu hereckému spoločenstvu.

Tak poďme trochu faktov.

1/ Hovoríte, že „Kultúra je to, čo formuje národ, ide ruka v ruke so vzdelaním“. Chcem sa teda spýtať, aké slovenské diela, ktorými chcete formovať a vzdelávať národ, boli resp. sú zaradené v repertoári  činohry SND?  Minimálne zastúpenie, a keď už tak sú to väčšinou  antislovenský autori.

2/ Opatrenia proti koronavírusu sú ako vojna. To si treba uvedomiť. Ak chcete hrať frontové divadlo, prosím, ale počítajte so stratami na zdraví a životoch. Je vidieť, že ako veľmi podceňujete pandémiu.

3/ Hovoríte, že SND je obrovský kolos a všetci prichádzajú týmto spôsobom o živobytie a sú úplne na dne,…nuž dobre ale ten kolos sa tam musí nejako dopraviť, pricestovať a to je najväčšie riziko, cestovanie. Alebo každý pricestuje svojim autom ? ak áno, potom to to ešte nie je také zlé.

4/ Pán Vajda chcete ľuďom nahovoriť, že triete biedu v nejakej garsónke panelákového typu ? kde sa už nekúri, netečie voda a záchod máte na chodbe…

5/ Pán Vajda, vravíte, že pred korónou som mal za tri mesiace 90 predstavení, teraz nemám ani jedno! A to ste si ako žili, z úst do úst n a Mallorke..ale to by ste sa s vašimi hereckými kolegami nemali nechať fotiť  pri odpočinkoch v dovolenkových rajoch.

6/ Vravíte , že v lete som hral v exteriéri na Letných shakespearovských slávnostiach. Naším zriaďovateľom je Ministerstvo kultúry SR, tak nech sa stará a nech rieši veci, teraz sa ukáže jeho opodstatnenosť a kompetencia. Vy sa už správate a vyjadrujete ako Rómovia v osadách.

7/ Vždy to tak bolo, králi svojich dvorných šašov v istých momentoch potrebovali, a keď sa im za­chcelo, tak ich popravili. Ale múdry kráľ vie, že šašov potrebuje, aby mu nastavili zrkadlo a povedali pravdu. Poďakujte sa takým šašom ako, R.Stanke, Juraj Kemka, Kristína Tormová alebo herci Tomáš Maštalír, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová a režisér Juraj Nvota,..pod.

8/ Podujatie už tradične ukončil zaspievaním štátnej hymny Juraj Benetin.

Nech sa páči, máte čo ste chceli…plačete a urážate na nesprávnom mieste nesprávnych ľudí. To všetko iba preto, lebo neviete čo je to kultúra a na načo má slúžiť.

Je objektívna pravda, že vlna nespokojnosti medzi občanmi rapídne stúpa.

19.11.2020

Je objektívna pravda, že vlna nespokojnosti medzi občanmi stúpa. Mnohí sa ocitajú na hrane finančnej abstinencie a nedostatku – a nehovorím tu o nepodstatných pseudoumelcoch a podobných slepých črevách spoločnosti, ale o oblasti služieb, na ktorú sú napojené ďalšie remeslá. Okrem toho mnoho oblastí bežného života, ktoré sa dajú oželieť na mesiac-dva, už [...]

Pred úradom vlády strieľali gumené projektily zblízka do ľudí ! ! !

17.11.2020

Slovensko už teraz nemá legitímnu vládu. Matovič už nie je legitímny premiér. Pred úradom vlády strieľali gumené projektily zblízka do ľudí !!! Keď sa toľkoto odporcov vlády zišlo v čase zákazu vychádzania, tak sa môže Matovič a jeho vláda naozaj hanbiť. Mala by okamžite odstúpiť, ako to urobili komunisti v roku 1989. Dnešné demonštrácie, vzhľadom na [...]

Bratislava povstala ! Migor Matovič ušiel z Bratislavy a ukrýva sa na neznámom mieste !

17.11.2020

Bratislava povstala !!! Matovič ušiel z Bratislavy a ukrýva sa na neznámom mieste ! V Bratislave sa bojuje v týchto chvíľach za celé Slovensko !!! Desiatky tisíc ľudí povstali a bojujú proti vláde a metódam „ facebukového komedianta“ Igora Matoviča ! Také niečo Bratislava nezažila ani v novembri roku 1989 ! Matovič sa skrýva na neznámom mieste !! Matovič ušiel [...]

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.

Migranti, polícia

V kamióne v Prešove sa ukrývali tínedžeri z Afganistanu

28.11.2020 20:51

Dvaja majú viac ako 19 rokov a jeden menej ako 17.

záplavy, povodne, Považská Bystrica

Pri záplavách na Sardínii zahynuli najmenej traja ľudia

28.11.2020 19:16

Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby.

Igor Matovič

Pred domom premiéra sa zišli stovky ľudí, polícia nezasiahla

28.11.2020 18:00

Dav sa krátko po 17. hodine rozišiel.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 887
Celková čítanosť: 5449396x
Priemerná čítanosť článkov: 6144x

Autor blogu

Kategórie