Založ si blog

Pani Čaputová v roku 2019 ste v Levoči zneuctili katolícky chrám, keď ste v ňom verejne klamali. Čo je veľmi, veľmi smutné.

Pani Čaputová v roku 2019 ste v Levoči  zneuctili katolícky chrám, keď ste v ňom verejne klamali.

Čo je veľmi, veľmi smutné.

Jána Pavla II. ktorého vyhlásili za svätého, prežil dva atentáty a bojoval proti manželstvám homosexuálov či antikoncepcii. Bol prvým pápežom v demokratickom Československu, prelomil rôzne tabuizované témy, ale zároveň neuznával rozvody a antikoncepciu. Homosexuálne vzťahy sú neprirodzené a nezriadené. Vedeli to už Platon a Aristoteles a to neboli kresťania. Taká je realita.

Máme teda za sebou ďalší pochod, ktorý napĺňa kresťanov bolesťou. Starší si možno pamätajú ako reagoval pápež Ján Pavol II. keď bol prvý Dúhový pochod v Ríme.

Iste mu dobre rozumiete.

Pani Čaputová, v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči, 5. júl 2019  ste klamali a luhali,  keď ste povedali :

„Modlitba je moja každodenná súčasť a je prejavom vďačnosti Bohu za to, čo ma v živote stretlo“.

Vaša modlitba smeruje ku ktorému Bohu ?

 

Pani Čaputová, prečo klamete a zavádzate :  „Svoj mandát budem vykonávať slobodne. Bez podliehania príkazom od kohokoľvek. Jediné príkazy, ktoré ako hlava štátu chcem a budem rešpektovať, mi vyplývajú z ústavy, diktuje mi ich sľub vernosti republike.  Inauguračný prejav, 15. jún 2019

 

Ústava SR : hovorí :

Ústava SR, Čl. 1 – Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.

Čl. 2, ods. (3) – Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

Čl. 12, ods. (1) – Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

Čl. 2, ods. (2) – Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

Čl. 15, ods. (1) – Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

Čl. 16, ods. (1) – Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.

Čl. 19, ods. (1) – Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

Čl. 19, ods. (2) – Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.

Čl. 33 – Príslušnosť ku ktorejkoľvek národnostnej menšine alebo etnickej skupine nesmie byť nikomu na ujmu.

Čl. 41, ods. (1) – Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.

Čl. 41, ods. (3) – Deti narodené v manželstve i mimo neho majú rovnaké práva.

 

Pani Čaputová, kde sa tu píše o diskriminácii LBGTI  ? Chcete, aby si len tí liberálni občania mysleli, že chcú niečo správne? Tí konzervatívni si, logicky, majú myslieť, že chcú niečo nesprávne ?

 

 

Pani Čaputová plne súhlasím s Vami, keď ste povedali : „ Niekto sa tu cynicky pokúsil vytvoriť štát v štáte a ovládnuť ho pre seba a svojich ľudí. Toto si nikto z vás nezaslúži. Nikto z vás. Toto musí skončiť a nikdy sa to nesmie zopakovať.  Bratislava, 26. august 2019

 

Pani Čaputová, prečo s týmto krásnym výrokom nestotožňujete aj v praxi ?

 

Pani Čaputová, Vaša reč : „Nenávisť môžeme poraziť iba tým, že rozšírime priestor pre lásku a úctu k sebe navzájom. Facebook, 2. august 2019

 

Pani Čaputová, ľuďom by zatiaľ postačila iba tá úcta.

 

Študenti chcú preveriť diplomovú prácu J. Ámosa Komenského ?

29.07.2020

Študenti chcú preveriť diplomovú prácu J. Ámosa Komenského ? Európska študentská únia (ESU) a Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) na Slovensku, ktorá je jej členom, vyzývajú všetky strany zúčastnené na vyššom vzdelávaní, aby sa podieľali na posilnení akademickej integrity na Slovensku. Uviedli to v spoločnom vyhlásení v reakcii na kauzy s diplomovými prácami [...]

Prečo Vatikán podporuje migráciu ? Európske kresťanstvo bude mať budúcnosť jedine vtedy, ak ju bude mať európsky človek.

28.07.2020

Prečo Vatikán podporuje migráciu ? Európske kresťanstvo bude mať budúcnosť jedine vtedy, ak ju bude mať európsky človek. Čo robí z kresťanstva neeurópske náboženstvo ? Sú jeho doktríny, ktoré zdieľalo so starovekými Grékmi a Rimanmi a nie so Židmi, konkrétne myšlienka, že univerzálna pravda je základom univerzálneho spoločenstva. Pokiaľ je kresťanstvo pravdou [...]

Prediktabilita atmosféry

28.07.2020

Prediktabilita atmosféry Fyzikálne procesy v zemskej atmosfére a na zemskom povrchu sa síce riadia fyzikálnymi zákonmi, ale schopnosť tieto javy predpovedať je napriek tomu značne obmedzená. Je to dané predovšetkým tým, že dynamika atmosferických procesov je veľmi citlivá na počiatočné podmienky. Aj malá zmena počiatočného stavu dokáže niekedy vyvolať veľké zmeny na [...]

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 841
Celková čítanosť: 5137627x
Priemerná čítanosť článkov: 6109x

Autor blogu

Kategórie