Založ si blog

Pani Čaputová v roku 2019 ste v Levoči zneuctili katolícky chrám, keď ste v ňom verejne klamali. Čo je veľmi, veľmi smutné.

Pani Čaputová v roku 2019 ste v Levoči  zneuctili katolícky chrám, keď ste v ňom verejne klamali.

Čo je veľmi, veľmi smutné.

Jána Pavla II. ktorého vyhlásili za svätého, prežil dva atentáty a bojoval proti manželstvám homosexuálov či antikoncepcii. Bol prvým pápežom v demokratickom Československu, prelomil rôzne tabuizované témy, ale zároveň neuznával rozvody a antikoncepciu. Homosexuálne vzťahy sú neprirodzené a nezriadené. Vedeli to už Platon a Aristoteles a to neboli kresťania. Taká je realita.

Máme teda za sebou ďalší pochod, ktorý napĺňa kresťanov bolesťou. Starší si možno pamätajú ako reagoval pápež Ján Pavol II. keď bol prvý Dúhový pochod v Ríme.

Iste mu dobre rozumiete.

Pani Čaputová, v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči, 5. júl 2019  ste klamali a luhali,  keď ste povedali :

„Modlitba je moja každodenná súčasť a je prejavom vďačnosti Bohu za to, čo ma v živote stretlo“.

Vaša modlitba smeruje ku ktorému Bohu ?

 

Pani Čaputová, prečo klamete a zavádzate :  „Svoj mandát budem vykonávať slobodne. Bez podliehania príkazom od kohokoľvek. Jediné príkazy, ktoré ako hlava štátu chcem a budem rešpektovať, mi vyplývajú z ústavy, diktuje mi ich sľub vernosti republike.  Inauguračný prejav, 15. jún 2019

 

Ústava SR : hovorí :

Ústava SR, Čl. 1 – Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.

Čl. 2, ods. (3) – Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

Čl. 12, ods. (1) – Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

Čl. 2, ods. (2) – Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

Čl. 15, ods. (1) – Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

Čl. 16, ods. (1) – Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.

Čl. 19, ods. (1) – Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

Čl. 19, ods. (2) – Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.

Čl. 33 – Príslušnosť ku ktorejkoľvek národnostnej menšine alebo etnickej skupine nesmie byť nikomu na ujmu.

Čl. 41, ods. (1) – Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.

Čl. 41, ods. (3) – Deti narodené v manželstve i mimo neho majú rovnaké práva.

 

Pani Čaputová, kde sa tu píše o diskriminácii LBGTI  ? Chcete, aby si len tí liberálni občania mysleli, že chcú niečo správne? Tí konzervatívni si, logicky, majú myslieť, že chcú niečo nesprávne ?

 

 

Pani Čaputová plne súhlasím s Vami, keď ste povedali : „ Niekto sa tu cynicky pokúsil vytvoriť štát v štáte a ovládnuť ho pre seba a svojich ľudí. Toto si nikto z vás nezaslúži. Nikto z vás. Toto musí skončiť a nikdy sa to nesmie zopakovať.  Bratislava, 26. august 2019

 

Pani Čaputová, prečo s týmto krásnym výrokom nestotožňujete aj v praxi ?

 

Pani Čaputová, Vaša reč : „Nenávisť môžeme poraziť iba tým, že rozšírime priestor pre lásku a úctu k sebe navzájom. Facebook, 2. august 2019

 

Pani Čaputová, ľuďom by zatiaľ postačila iba tá úcta.

 

Sloboda prejavu na Slovensku je potlačovaná. Nemôžeme slobodne hovoriť o islame, vlastenectve, migrantoch, homosexuáloch , pedofílii a rómoch.

17.06.2021

Sloboda prejavu na Slovensku je v žumpe. Nemôžeme slobodne hovoriť o islame, vlastenectve, migrantoch, homosexuáloch ,pedofílii a rómoch. Cenzúra rozhlasu, internetu, televízie a novín pokračuje výrazným tempom. Prevládajú nevyvážené, neopodstatnené či účelovo spracované spravodajské príspevky. V spravodajstve slovenských celoplošných televízií (STV1, STV2, [...]

Nie kľačať ale bučať  ! ! !

11.06.2021

Nie kľačať ale bučať !!! Vezmi ma Janko za ženu, budem ti dobrú gazdinú, včas ráno vstávať, kravičkám dávať, budem ti dobre gazdovať. Išiel Janíčko na špehy, ona si leží v posteli. Kravy bučali, svine kvičali a jej sa sníčky snívali o ME vo futbale. Podľa Orbána si Maďari kľakajú iba pred Bohom, pred svojou vlasťou a ak žiadajú milovanú osobu o [...]

Otázka očkovania proti Korona vírusu vakcínami, vyrobenými pomocou bunkových línií získaných z potratených plodov sa týka legitimity účasti na morálnom zle.

08.06.2021

Otázka očkovania proti Korona vírusu vakcínami, vyrobenými pomocou bunkových línií získaných z potratených plodov sa týka legitimity účasti na morálnom zle. V tejto otázke je presnejšie učenie pápeža Jána Pavla II., predovšetkým v jeho encyklike Evangelium Vitae, v ktorej zaujal bezpodmienečné stanovisko k ľudskému životu a postavil sa tvárou v tvár tomu, čo [...]

Erdogan biden

Erdogan: Prvé rokovanie s Bidenom otvorilo "novú éru"

21.06.2021 23:21

Erdogan a Biden sa ako hlavy štátov stretli v rámci summitu NATO v čase, keď vzťahy medzi Tureckom a USA neboli na dobrej úrovni.

úrad vlády

Smer chce klamstvami pomýliť občanov a vytvoriť si podmienky na návrat, tvrdí Úrad vlády

21.06.2021 22:19

Úrad vlády to uviedol v reakcii na Smer, podľa ktorého sa mala vláda dopustiť štátnej korupcie s cieľom motivovať jedného z vypovedajúcich kajúcnikov v prebiehajúcich kauzách.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Na severe Záhoria sa ocitli niektoré oblasti pod vodou

21.06.2021 21:22

V okresoch Skalica a Senica hrozia prívalové povodne.

kuchajda letné kino

Bratislavské Nové Mesto opäť otvorí svoje Letné kino na Kuchajde

21.06.2021 20:18

Filmy bude mestská časť premietať každú stredu a sobotu, o výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 987
Celková čítanosť: 5970194x
Priemerná čítanosť článkov: 6049x

Autor blogu

Kategórie